وبگاه پاسخگویی به سوالات دینی هدانا

شهوت زن بیشتر است یا مرد؟

در متون دينى و اسلامى نيز رواياتى وجود دارد كه نشان دهنده تفاوت هاى جنسى زن و مرد است و در اين روايات به برترى جنسى زن از لحاظ كيفى، اشاره گرديده است.لذا توصيه مى شود وقتى مرد به ارگاسم رسيد، زن را رها نكند بلكه صبر كند تا زن نيز ارضا كامل شود.

9

شهوت زن بیشتر است یا مرد؟

آيا تمايل به همبسترشدن در زن و مرد تفاوتى دارد؟

برخلاف تصورات غلط برخى ها كه فكر مى كنند زنان تمايلى به مسايل جنسى ندارند، امروزه يافته هاى علم «سكسولوژى» تمامى اين تصورات را رد مى كند. اين تحقيقات ثابت كرده است كه اگرچه سرد مزاجى و عدم پيشگامى در آميزش جنسى، در زنان بيشتر است ولى اين مسأله تمايلات جنسى عميق زنان را رد نمى كند. كارشناسان مسايل جنسى اين موضوع «اكراه ورزى» زنان را ناشى از قيودات و هنجارهاى اجتماعى و حياى مضاعف زنان مى دانند. اگر چنانچه شرايط روانى و جسمانى ايجاب كند، زنان به مراتب قوى تر از مردان بوده و تقاضاى جنسى آنان بيشتر است، زنان حتى در مسأله ارگاسم (اوج لذت جنسى) نيز از مردان قوى تر مى باشند به طورى كه ديرتر به ارگاسم رسيده و اوج لذت جنسى آنان پايدارى بيشترى دارد. لذا اگر در مقاربت و آميزش جنسى پيشنوازى و ملاعبه كامل صورت نگيرد، زنان از آميزش ناراضى مى شوند.

در متون دينى و اسلامى نيز رواياتى وجود دارد كه نشان دهنده تفاوت هاى جنسى زن و مرد است و در اين روايات به برترى جنسى زن از لحاظ كيفى، اشاره گرديده است. 1 لذا توصيه مى شود وقتى مرد به ارگاسم رسيد، زن را رها نكند بلكه صبر كند تا زن نيز ارضا كامل شود.

1 قال الصادق (: إنّ الله جعل للمرأه صبر عشره رجال، فإذا هاجت كانت لها قوّه شهوه عشره رجال خداوند به زن صبرى داده كه ده برابر مرد است ولى وقتى هيجانى شود و تحريك شود، قدرت شهوانى ده مرد را پيدا مى كند (الحرالعاملى، وسايل الشيعه، ج 20، ص 63). قال على (: خلق الله عزّوجلّ الشهوه عشره اجزاء فجعل تسعه أجزاء فى النساء و جزءاً فى الرجال خداوند متعال براى شهوت ده جزء خلق كرده كه نه جزء آن مربوط به زنان و يك جزء آن مربوط به مردان است (همان). قال الصادق (: انّ النساء اُعطين بضع اثنى عشر و صبر اثنى عشر خداوند به زنان لذت جنسى دوازده نفر و صبر دوازده نفر عنايت كرده است. (همان). پرسمان.

نظر مخاطبان درباره این مطلب:

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت هدانا منتشر خواهد شد.

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

9 نظرات
 1. مریم می گوید

  واقعا ائمه ما همچین چیزی گفتن شهوت مرد از زن بیشتره؟من خودم زنم واقعا همپین تجربه ای رو ندارم و باور نمیکنم شهوت مرد کمتر از زن باشه.همه دوستانمم قالبا همچین نظری دارم.لطفا با استناد به چند روایت حکم کلی صادر نکنید.سپاس

  1. حجت الاسلام مهدی طاها می گوید

   سلام علیکم
   البته از بحث سندی عبور کنیم.
   گاهی منظور روایت نوع و اکثر زنان است نه صرفا شما. و اینکه در برخی مولفه ها زنان متفاوت از مردان هستند.
   وفقکم الله لکل الخیر

 2. امیرحسین می گوید

  با سلام ان بخش مطلب که فرمودید اگر شرایط جسمانی و روانی برای زنان فراهم باشد زنان در از مردان قویترند به نظرم بسیار مبالغه امیزه البته که استثنا همواره هست
  .به طور کلی مردان در این زمینه بسیار پویاتر و تتشنه ترن و این موضوع را به تجربه و در جا جای کشورها میشه دید و لمس کرد که مردان میل جنسی بسیار قوی تری دارند.درباره روایات به فک میکنم برخی روایات رو ناقص بیان کردین خب روایات میگن که خداوند از ۱۰قسم شهوت ۹قسم در زنان است اما دنباله روایت تصریح میکند که در مقابل این ۹قسم شهوت ۹قسم حیا قرار داده شده به عبارتی در این روایات حیا رو مقابل شهوت یا به تعبیری ضد شهوت بیان کرده که حیا در زنان ۹قسم از ده قسمش در زنان است.لطفا روایات رو کامل قرار بدین.

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   تشکر از نظر شما؛ در نظرات یا به روایات تاکید کنید یا اگر تحقیق علمی خاصی رو دیده اید لینک بدهید و مبالغه آمیز بودن یا نبودن را با سنجش ذهن خود نداشته باشید!.
   حیا ضد شهوت نیست بلکه کنترل گر هست.
   وفقکم الله لکل الخیر

   1. مهرداد می گوید

    دقیقا درست فرمودید عالی بود.حیا کنترل گر هست. نه ضد شهوت.

 3. نیما می گوید

  سلام. لطفا بهترین راه برای کنترل شهوت در مجردی را بیان کنید

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   کنترل نگاه و ذهن مهمترین عامل در کنترل شهوت هست. در نوشتاری مستقل به این مسئله پرداخته ایم از اینجا کلیک کنید و کامل بخوانید.
   ضمنا در سایت هم سرچ کنید مقالات مختلفی در سایت در این زمینه منتشر شده است.

   وفقکم الله لکل الخیر

 4. . می گوید

  اگر می شود شهوت ر تعریف کنید تا از معنی آن باخبر شویم همچنین عقل را

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   شاید بتوان به زبان ساده گفت شهوت آرزو، میل، رغبت، اشتیاق، خواهش و شوق نَفْس در حصول لذت جنسی است.
   وفقکم الله لکل خیر