وبگاه پاسخگویی به سوالات دینی هدانا

شهوت زن بیشتر است یا مرد؟

در متون دينى و اسلامى نيز رواياتى وجود دارد كه نشان دهنده تفاوت هاى جنسى زن و مرد است و در اين روايات به برترى جنسى زن از لحاظ كيفى، اشاره گرديده است.لذا توصيه مى شود وقتى مرد به ارگاسم رسيد، زن را رها نكند بلكه صبر كند تا زن نيز ارضا كامل شود.

12

شهوت زن بیشتر است یا مرد؟

آيا تمايل به همبسترشدن در زن و مرد تفاوتى دارد؟

برخلاف تصورات غلط برخى ها كه فكر مى كنند زنان تمايلى به مسايل جنسى ندارند، امروزه يافته هاى علم «سكسولوژى» تمامى اين تصورات را رد مى كند. اين تحقيقات ثابت كرده است كه اگرچه سرد مزاجى و عدم پيشگامى در آميزش جنسى، در زنان بيشتر است ولى اين مسأله تمايلات جنسى عميق زنان را رد نمى كند. كارشناسان مسايل جنسى اين موضوع «اكراه ورزى» زنان را ناشى از قيودات و هنجارهاى اجتماعى و حياى مضاعف زنان مى دانند. اگر چنانچه شرايط روانى و جسمانى ايجاب كند، زنان به مراتب قوى تر از مردان بوده و تقاضاى جنسى آنان بيشتر است، زنان حتى در مسأله ارگاسم (اوج لذت جنسى) نيز از مردان قوى تر مى باشند به طورى كه ديرتر به ارگاسم رسيده و اوج لذت جنسى آنان پايدارى بيشترى دارد. لذا اگر در مقاربت و آميزش جنسى پيشنوازى و ملاعبه كامل صورت نگيرد، زنان از آميزش ناراضى مى شوند.

در متون دينى و اسلامى نيز رواياتى وجود دارد كه نشان دهنده تفاوت هاى جنسى زن و مرد است و در اين روايات به برترى جنسى زن از لحاظ كيفى، اشاره گرديده است. 1 لذا توصيه مى شود وقتى مرد به ارگاسم رسيد، زن را رها نكند بلكه صبر كند تا زن نيز ارضا كامل شود.

1 قال الصادق (: إنّ الله جعل للمرأه صبر عشره رجال، فإذا هاجت كانت لها قوّه شهوه عشره رجال خداوند به زن صبرى داده كه ده برابر مرد است ولى وقتى هيجانى شود و تحريك شود، قدرت شهوانى ده مرد را پيدا مى كند (الحرالعاملى، وسايل الشيعه، ج 20، ص 63). قال على (: خلق الله عزّوجلّ الشهوه عشره اجزاء فجعل تسعه أجزاء فى النساء و جزءاً فى الرجال خداوند متعال براى شهوت ده جزء خلق كرده كه نه جزء آن مربوط به زنان و يك جزء آن مربوط به مردان است (همان). قال الصادق (: انّ النساء اُعطين بضع اثنى عشر و صبر اثنى عشر خداوند به زنان لذت جنسى دوازده نفر و صبر دوازده نفر عنايت كرده است. (همان). پرسمان.

نظر مخاطبان درباره این مطلب:

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت هدانا منتشر خواهد شد.

با توجه به حجم سوالات، به سوالات تکراری پاسخ داده نمی شود لطفا در سایت «سرچ» کنید.

12 نظرات
 1. مهدیار می گوید

  واقعیت امر با وجود علم تجربی امروز فقط بخوایم استناد کنیم شهوت و اشتیاق و انگیزه جنسی در مردان بالاتر است اما اینکه این گونه است دلیل موجه خودش را دارد
  در جوامع مختلف اکثریت جمعیت را زنان تشکیل می دهند و میانگین عمر و عوامل کوتاه کننده عمر در مردان بیشتر است
  در نتیجه مردان باید قادر باشند بتوانند زن بیشتر از یکی را بگیرن
  اینکه مرد رغبت داشته باشد بیشتر زن بگیرد باید از کجا تامین شود
  بی شک از ناحیه جنسی است
  ولی زنان در برقراری رابطه جنسی به شدت سخت گیرانه تر و محتاط ترند و این هم برای خودش بی دلیل نیست
  در کل که در روایات زنان بیشتر قدرت جنسی دارند رو باید از دید خاصی نگاه کرد و الا بگیم در هر زمینه ای این قدرت برای برقراری رابطه زیاد است احتمالا صحیح نیست
  بنده مرجع دینی نیستم و هیچ گونه نظری در ارتباط با صحت و بطلان روایت اجازه ندارم بدم ولی تا اونجا که مطالعات تجربی اثبات کردن این هست که زنان قدرت بیشتری در نگهداری شهوت دارند و به هیچ عنوان در صورت تحریک عقل خود را از دست نمی دهند
  توانایی آنها در تحمل و صبر بیشتر است اما در صورت رفع این مانع با تمایل بیشتری به رابطه خواهند پرداخت که موجب شده که زنی که ازدواج میکند یا شوهر خود بیشتر به جماع بپردازد
  ولی مردان در شروع رابطه قوی تر ولی در دوام و شدت ارگانیسم به شدت ضعیف ترند
  نقاط تحریک پذیر در زنان بیشتر و دفعات رسیدن به اوج لذت بالاتر است اما مردان فاقد این ویژگی ها هستند
  اینکه مرد به خاستگاری زن برود خودش به موجب همین اشتیاق در آغاز رابطه است
  اما سردی زندگی در طول رابطه به دفعات زیاد از سوی مرد سر میزند که میتوان در آمار طلاق های قضایی این مورد را دید
  تا به حال از سوی زنان به ندرت وجود دارد که زن در برقراری رابطه راغب نباشد و اکثرا باز هم این بی رغبتی از جانب مرد است
  ختم کلام اینکه به نظر خودم اینکه بگوییم زنان کم انگیزه تر در برقراری رابطه هستند صحیح است اما اینکه توان جنسی کمتری داشته باشند و دچار سردی جنسی شوند بی شک غلط می باشد
  به طور کلی موضوع روایت تو حدود زیادی قابل تاکید است و آزمایشات زیادی بر این سخنان صحه می گذراند

 2. مریم می گوید

  واقعا ائمه ما همچین چیزی گفتن شهوت مرد از زن بیشتره؟من خودم زنم واقعا همپین تجربه ای رو ندارم و باور نمیکنم شهوت مرد کمتر از زن باشه.همه دوستانمم قالبا همچین نظری دارم.لطفا با استناد به چند روایت حکم کلی صادر نکنید.سپاس

  1. حجت الاسلام مهدی طاها می گوید

   سلام علیکم
   البته از بحث سندی عبور کنیم.
   گاهی منظور روایت نوع و اکثر زنان است نه صرفا شما. و اینکه در برخی مولفه ها زنان متفاوت از مردان هستند.
   وفقکم الله لکل الخیر

   1. مریم می گوید

    ممنون از پاسختون.وقتی روایتی رو بررسی میکنیم باید دید ایا این روایتها دلالت دارند یا نه.من علاوه بر اینکه جنس زن هستم.روانکاو جنسی((سکستراپیست))هستم و نزدیک به ۲۰ سال تو این حوره دارم کار میکنم و قاطعانه عرض میکنم تجربه من در این مدت اینه که قطعا مردان به لحاظ جنسی میل و شهوت بسیار بالاتری از زنان دارند.قطعا این روایات باطل هستن.کتب روایی پرن از روایاتی ک درباره تحریف قران صحبت میکنن.ایا طبق این روایتها ک شاید در حد تواتر باشند شما حکم به تحریف قران میدین؟قطعا نه چون روایات با عقل متضاده.سپاس

    1. حجت الاسلام مهدی طاها می گوید

     سلام علیکم
     ممنون از اینکه مخاطب هدانا هستید و نظرات خودتون را با ما مطرح می کنید.
     دقت کنید، اگر شما فرضیه علمی را دارید مطرح کنید و ما هم استفاده می کنیم، اما بخش دوم صحبت شما چون کارشناس دین نیستید بسیار خطرناک است. اینکه بگوییم قطعا باطل است این روایات، خب چنین حرف زدنی از درست نیست و از صلاحیت شما خارج است، در بطلان روایت ابتدا باید دید اگر قابل توجیه است توجیه کرد، شاید این روایت ناظر به بخش خاصی باشد منظورش مثلا تفاوت در نوع کشش جنسی باشد.
     دقت کنید، شما با 20 سال سابقه، فقط می توانید ادعا کنید با این علم من همخوانی ندارد، په بسا یافته های آینده علمی که ابزار دقیق تری پیدا کنند متفاوت از دانش امروز باشد. شما بهتر می دانید نظریات روانشناسی 20 سال پیش باالان بسیار متفاوت شده و رویکردهای مختلفی در حال مطرح شئن است. به نظر شما چرا! پس کمی تامل کنید. این در علوم تجربی امری اثبات شده است که یقینی نیستند. پس ما این پیش فرض ها را قبول کنیم، حالا برویم با روایات کار کنیم.
     اینکه شما می فرمایید روایت با عقل، بله اگر عقل برهانی باشد اهل البیت فرموده اند ملاک عقل صریح برهانی است اما نه تجربه.
     توصیه می کنم مباحث معرفت شناسی در فلسفه را با دقت بخوانید. یا بخشی از مباحث حدیثی را نزد استاد بخوانید.

     اصل اینکه شما هم می فرمایید شهوت مردان بیشتر است هم قابل خدشه است.در مطالعه، ریگان و اتکینز با 676 مرد و زن، که میانگین سنی آنها 25 سال بود، در مورد شدت و فراوانی میل جنسی مصاحبه شد.تقریباً همه مصاحبه شوندگان – 97.3٪ – گزارش کردند که احساسات شهوانی را تجربه کرده اند و مردان فقط اندکی بیشتر از زنان (95.9٪) تمایل جنسی دارند (98.8٪).

     در یک مطالعه، نظرسنجی از 3687 زن، محقق جنسی پرتغالی، آنا کاروالهیرا، دریافت که مردان برای داشتن رابطه جنسی صمیمی می شوند، در حالی که زنان برای به دست آوردن صمیمیت رابطه جنسی دارند.
     همین مطلب در روایات دیگری مطرح شده است. شاید مجموعه روایات را در یک منظومه تفسیر کنیم این نتیجه را بدهد که در این قسمت خاص به خود متفاوت هستند. یا ناظر به تفاوت جنسیتی به ساختارهای دیگر مانند ظرفیت جنسی یا ارگاسم، لذت بردن از رابطه جنسی یا رابطه جنسی با انگیزه جنسی باشد. مثلا شاید در آغاز مرد بیشتر به نظر برسد، اما اگر ظرفیت عاطفی و بستر فراهم باشد برای زن، ارگاسم طولانی تر با دفعات بالاتری را تجربه کند.

     البته برخی از مقالات محدود خارجی را نگاه کردم، برخی ادعای شهوت بالاتر زن را هم مطرح کرده اند. در هر حال به نظر ابزار تحقیق در این مسئله که زن را به تمام بشناسد، مرد را بشناسد، و بعد مطالعه کند و پاسخ بدهد هنوز ناکافی است.
     وفقکم الله لکل الخیر

 3. امیرحسین می گوید

  با سلام ان بخش مطلب که فرمودید اگر شرایط جسمانی و روانی برای زنان فراهم باشد زنان در از مردان قویترند به نظرم بسیار مبالغه امیزه البته که استثنا همواره هست
  .به طور کلی مردان در این زمینه بسیار پویاتر و تتشنه ترن و این موضوع را به تجربه و در جا جای کشورها میشه دید و لمس کرد که مردان میل جنسی بسیار قوی تری دارند.درباره روایات به فک میکنم برخی روایات رو ناقص بیان کردین خب روایات میگن که خداوند از ۱۰قسم شهوت ۹قسم در زنان است اما دنباله روایت تصریح میکند که در مقابل این ۹قسم شهوت ۹قسم حیا قرار داده شده به عبارتی در این روایات حیا رو مقابل شهوت یا به تعبیری ضد شهوت بیان کرده که حیا در زنان ۹قسم از ده قسمش در زنان است.لطفا روایات رو کامل قرار بدین.

  1. حجت الاسلام مهدی طاها می گوید

   سلام علیکم
   تشکر از نظر شما؛ در نظرات یا به روایات تاکید کنید یا اگر تحقیق علمی خاصی رو دیده اید لینک بدهید و مبالغه آمیز بودن یا نبودن را با سنجش ذهن خود نداشته باشید!.
   حیا ضد شهوت نیست بلکه کنترل گر هست.
   وفقکم الله لکل الخیر

   1. مهرداد می گوید

    دقیقا درست فرمودید عالی بود.حیا کنترل گر هست. نه ضد شهوت.

 4. نیما می گوید

  سلام. لطفا بهترین راه برای کنترل شهوت در مجردی را بیان کنید

  1. حجت الاسلام مهدی طاها می گوید

   سلام علیکم
   کنترل نگاه و ذهن مهمترین عامل در کنترل شهوت هست. در نوشتاری مستقل به این مسئله پرداخته ایم از اینجا کلیک کنید و کامل بخوانید.
   ضمنا در سایت هم سرچ کنید مقالات مختلفی در سایت در این زمینه منتشر شده است.

   وفقکم الله لکل الخیر

 5. . می گوید

  اگر می شود شهوت ر تعریف کنید تا از معنی آن باخبر شویم همچنین عقل را

  1. حجت الاسلام مهدی طاها می گوید

   سلام علیکم
   شاید بتوان به زبان ساده گفت شهوت آرزو، میل، رغبت، اشتیاق، خواهش و شوق نَفْس در حصول لذت جنسی است.
   وفقکم الله لکل خیر