وبگاه پاسخگویی به سوالات دینی هدانا

حضرت آیت‌الله مکارم‌شیرازی: دولت با مسأله حضور زنان در ورزشگاه‌ها مردم را سرگرم نکند

یکی از مراجع تقلید گفت: دولت باید بیش‌تر به فکر مردم بوده و با مسأله حضور زنان در ورزشگاه‌ها مردم را سرگرم نکند و به فکر واقعیت‌ها باشد.

0

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی امروز در درس خارج فقه که در مسجد اعظم برگزار می شود با تسلیت به مناسبت شهادت امام حسن عسکری(علیه السلام) بر ضرورت شناخت دنیای امروز تأکید کردند و گفتند: اگر دنیا را نشناسیم دچار خطا و اشتباه می شویم.

ایشان تفکر حاکم بودن حقوق بشر و سازمان های بین المللی در دنیا را اشتباه خواندند و افزودند:‌ در دنیای امروز دیکتاتوری وحشیانه حاکم است و مستکبران به دنبال سلطه بر کشورهای دیگر هستند.

معظم له بر ضرورت وحدت کشورها برای مبارزه با مستکبران عالم تأکید کردند و گفتند: کشورهای دنیا نباید ذلت را بپذیرند و نگذارند مستکبران بر منافع آنها حکومت کنند.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با انتقاد از عملکرد رییس جمهور آمریکا و زیاده خواهی های او، اظهار کردند: رییس جمهور آمریکا حق ندارد خود را ارباب کشورها بداند و ملت ها نباید بردگی را بپذیرند؛ هرچند اخیرا برخی متوجه شده و در برابر زیاده خواهی های استکبار ایستاده اند.

ایشان مقاومت جمهوری اسلامی ایران در برابر مستکبران عالم را ستودنی خواندند و گفتند: ایران اسلامی با وجود همه دیکتاتوری ها همچنان در صحنه ایستاده و ان شاء الله این امر تداوم خواهد داشت.

معظم له با بیان این که وفای به عهد حتی در زمان جاهلیت نیر وجود داشته است، از رفتار کشورهای مستکبر در شکستن معاهدات انتقاد کردند و افزودند: امروز برخی هر زمان دلشان خواست از قراردادها خارج می شوند از این رو ملت و دولت باید بیدار باشند و بدانند با چه کسانی روبرو هستند.

ایشان با اشاره به این که دشمن برای رسیدن به اهداف خود حرف های بی پایه و اساسی همچون خروج از سوریه، حذف سپاه و نداشتن موشک می زند، ابراز کردند: باید در مقابل چنین دشمنان زورگویی قوی باشیم تا بتوانیم با آنها مقابله کنیم.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی خدمت رسانی به مردم و پرهیز از حاشیه ها را وظیفه دولت دانستند و تصریح کردند: دولت باید بیشتر به فکر مردم باشد و با مسأله حضور زنان در ورزشگاه سر مردم را گرم نکند و به دنبال واقعیت ها باشد.

نظر مخاطبان درباره این مطلب:

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت هدانا منتشر خواهد شد.

با توجه به حجم سوالات، به سوالات تکراری پاسخ داده نمی شود لطفا در سایت «سرچ» کنید.