وسواس در ترشحات ادرار

وسواس در ترشحات ادرار

 
سلام وخسته نباشید.
يك سوال داشتم من با يك مشكل مواجه شده ام وديگه خسته ام كرده است.من دستشویی زیاد میروم و هر وقت دستشويي مي روم هنگام بول دو سه قطره بول به كاسه دستشويي(توالت) برخورد مي كند وبه بدنم سروصورتم ولباسهايم مي پاشد وهر كاري مي كنم طوري بول كنم كه به بدنم ولباسهايم نپاشد باز هم فايده اي نداشت ودو سه قطره اي مي پاشيد ومن هم هر بار بايد سروصورتم ولباسهايم را بشورم ديگه كلافه شدم يكي دو بار خواستم اعتنا نكنم اما نشد! چون در رساله گفته است بول نجس است وبايد شست هر طور كه به دستشويي ميروم ذرات ادرار به پاها وحتي صورت و گاهي موهاو.. ميپاشد وتا ساعاتي به شستشو ميپرد ازم يا .مدتي آب شلنگ را باز ميگذاشتم تا ترشحات پاك باشد.بازهم فايده اي نداشت..
لطفا مرا راهنمايي كنيد.
(مرجع آیت الله مکارم شیرازی دامت برکاته).
 
پاسح:
سلام علیکم برادر گرامی
 
در رعایت طهارت و نجاست همواره رعایت اعتدال را داشته باشید. بر خود سخت نگیرید چون اسلام دین سخت گیری نیست!. ملاک را عرف عادی مردم متشرع به حساب آورید. برادر گرامی طبق فتوای فقها تا مطمئن نشده باشید که بول(ادرار) به لباس شما برخورد کرده، نباید ترشحات را  نجس به حساب آورید. اگر در دستشویی هنگام تطهیر از آب لوله کشی شهری (کُر) استفاده کنید، و در این هنگام ترشح ادرار به آب کر برخورد نماید و به بدن شما بخورد آن ترشح پاک است.  در نوشتاری همین مطلب در سایت هدانا اشاره شده است. از «اینجا» مطالعه نمایید.
 
 باز تاکید می کنیم که شک در نجس شدن ملاک نیست، تا صد درصد مطمئن نشده اید نباید به شک خود توجه کنید. این حالت شما که شرایط را بر خود سخت کرده اید نوعی وسواس است!. وسواس برخاسته از شیطان می باشد و خدای ناکرده اگر شخص وسواسی شود از عبادت ها نیز باز می ماند. علاوه بر این عدم فهم درست احکام دین سبب می شود که شخص نظر خود را بر احکام الهی ترجیح دهد و نظر خود را ملاک رفتاری خود قرار دهد. شما ملاک را نظر دین یعنی اینکه در جایی که شک کردید بی توجه باشید قرار بدهید، نظر خودتان را و وسواس را رها کنید.
 
شخص وسواس نظر خود را در مقابل نظر دین قرار می دهد به چه صورت؟ به این صورت که دین بنایش بر آسان گیری و توجه نکردن به شک در این امور است اما شخص وسواس عقیده دارد که با شک در نجاست، حتما آن را تطهیر کند، این روحیه  شخص وسواس که نظر خود را بر دین ترجیح دهد معصیتی بزرگ است لذا حتما توصیه می کنیم ملاک را در طهارت مانند عرف متشرعین قرار دهید و نیاز نیست که اینقدر با دقت وارسی نمایید!
 ملاک شما فتوای مرجعتان باشد شما نباید در رعایت طهارت و نجاست زیاده روی کنید. نوعا شخص وسواس نظر خود را در مقابل نظر دین قرار می دهد به چه صورت؟ به این صورت که دین بنایش بر آسان گیری و توجه نکردن به شک در این امور است اما شخص وسواس عقیده دارد که با شک در نجاست، حتما آن را تطهیر کند، این روحیه  شخص وسواس که نظر خود را بر دین ترجیح دهد معصیتی بزرگ است لذا حتما توصیه می کنیم ملاک را در طهارت مانند عرف متشرعین قرار دهید و نیاز نیست که اینقدر با دقت وارسی نمایید!.

طبق نظر آيت الله مكارم شيرازي

حضرت آیت الله مکارم شیرازی

حضرت آیت الله مکارم شیرازی دامت برکاته در زمینه وسواس می فرمایند:
«…وظیفه شما این است که به سایر مردم نگاه کنید و ببینید در چه حد به این امور اعتنا مى کنند و علم به نجاست پیدا مى کنند (منظور قشر متدیّن است) آن مقدار که آنها یقین پیدا مى کنند و آب مى کشند شما هم آب بکشید و نسبت به بقیّه تکلیفى ندارید; هرچند فکر شما به شما بگوید نجس است; زیرا در این گونه موارد افراد متدیّن عادى علم و یقین به نجاست پیدا نمى کنند.» در نوشتاری وظیفه شخص وسواس از نظر ایشان در «اینجا» منتشر شده است، حتما بخوانید.
 
وفقکم الله لکل الخیر

حتما بخوانيد

* ویژه نامه احکام طهارت

 1. آيا ترشحات دستشویی نجس است
 2. آيا عرق جنب نجس است
 3. راه تطهير كمد و ميز نجس و لوازم منزل
 4. راه تطهیر زمین نجس
 5. آیا مشروبات الکلی نجس است
 6. قول كودك در نجس كردن چيزي
 7. شستن لباس نجس با ماشین لباسشويی
 8. برخورد شيء خيس با فرش نجس


کلید: وسواس ادرار وسواس ادرار وسواس ادرار وسواس در ادرار وسواس در ادرار وسواس در ادرار وسواس در ریزش ادرار وسواس در ترشحات ادرار وسواس در ترشحات ادرار وسواس در ترشحات ادرار وسواس در ترشحات ادرار وسواس در ترشحات ادرار وسواس در ترشحات ادرار وسواس در ترشحات ادرار وسواس در ترشحات ادرار وسواس در ترشحات ادرار وسواس در ترشحات ادرار وسواس در ترشحات ادرار وسواس در ترشحات ادرار وسواس در نجاست ترشح نجاست  وسواس در نجاست  وسواس در توالت رفتن پاشیدن ادرار به بدن وسواس تکرر ادرار ایا ادرار نجس است احساس خروج ادرار ترشح ادرار یقین وسواسی وسواس ادرار

48 نظرات
 1. مهدی.م. می گوید

  سلام علیکم
  خواستم بپرسم اگر ادرار را نگه داریم و بعد از مدتی که به دستشویی برویم، سه لکه زرد مشاهده کنیم اینها همان ادرار یا بول هستند یا خیر؟؟
  آیا نجس هستند؟؟
  در حال حاضر که از این موقعیت میگذرد بنده چه تکلیفی دارم؟

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   اگر شک دارید که ادرار خارج شده یا ادرار است، این لکه ها پاک است.
   وفقکم الله لکل الخیر

 2. Nadia می گوید

  سلم من یک سوال داشتم که همیشه در واجبات دینی مثل نماز وضو و یاد فراموشی دارم احساس مطمین نیستم که بعد از دستشویی ایا خود را شستم یا خیر چنان که می دانم شستم اما دلم ارام نمیگیرد و فکر می کنم‌که نشستم و هروز خود را تیمم میدهم خایش می کنم مراکمک کنید [email protected]

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   نیازی به این همه شک نیست و علائم وسواس هست.
   سعی کنید اعتنا نکنید.
   توصیه می کنیم با یک مشاور روانشناس هم از نزدیک صحبت کنید.
   وفقکم الله لکل الخیر

 3. رقیه می گوید

  سلام علیکم . میخواستم بپرسم موقع ادرار ترشحاتی همراه ادرار از بدن خارج میشه عذر میخوام بعد از اتمام ادرار موقع شستن حتی دست هم میکشم یه مقدار از ترشحات شسته میشه ولی یه مقدار انگار چسبیده به محل خروج ادرار و حتی موقع خشک کردن با دستمال کاغذی کاملا ترشحات و میبینم و مجبورم دوباره خودمو بشورم ایا اگر بعد از شستن اول باز ترشحات باقی بمونه باید بشورم یا نه ؟ منظورم همیشه موقع ادرار هست . مقلد ایت ا.. مکارم هستم

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   زمانی که محل رو با آب تطهیر کردید، ترشحات باقی مانده پاک هست و نیازی نیست مجدد تطهیر کنید یا واجب شرعی نیست که با دستمال بررسی کنید.
   وفقکم الله لکل الخیر

 4. وحید می گوید

  سلام من بعد از طهارت در دستشویی . بعد از ۱۵ تا ۳۰ دقیقه مطمئن قطره از الت ام می آید. ایا نجس است ؟ و نمی توان نماز خواند ؟
  برای این که شورت از نجاست بیرون اید اگر ان قسمتی که نجس شده است با اب لوله با دست تمیز کنیم این رفع نجاست می شود ؟ و پاک است ؟

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   اگر استبرا را انجام بدهید ترشحات بعدی که بیرون می آید پاک است.
   اگر همانجایی از لباس زیر که نجس شده است را آب بکشید پاک می شود، نیازی به شستن تمام آن نیست.
   وفقکم الله لکل الخیر

 5. علی می گوید

  سلام
  میخواستم بدانم آیا یک قطره بول که خارج شود و بر روی لباس ترشح کند میشود نماز خواند.تاکید میکنم فقط یک قطره

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   نجس است ونمی توان نماز خواند
   وفقکم الله لکل الخیر

 6. فاطمه می گوید

  ببخشید من دستم به بول نجس شده بود و در موقع ریختن آب روی دستگیره در آب که ریختم ظرف هم زیر دستم گذاشتم و اب غساله داخل ظرف ریخت ولی باز هم قطراتی ریخت برای بار اول و دوم … آیا نجس است و باید تطهیر کنم

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   اگز شک دارید که به جایی برخورد کرده ، پاک است.
   چرا اینقدر دقت می کنید؟!، این از وسواس هست، سعی کنید بی اعتنا باشید!.
   وفقکم الله لکل الخیر

  2. فاطمه می گوید

   ببخشید چند باره مزاحم میشم … ببخشید چون گفته شده آب غساله نجس است از این می‌ترسم که نجس باشند. من هر دوبار که آب ریختم ظرف زیر دستم کامل زیر در نگه داشتم و با پارچ رو آن آب ریختم و هر با قطراتی ریخت رو زمین و فرش … من به خاطر وسواس نجس حساب کردم و الان یادم نیست که آب از ظرف ریخته یا آب پارچ بوده … خواهشمندم که ببخشید و حلال کنید

   1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

    سلام علیکم
    اگر یادتان نیست اعتنا نکنید، همه جا پاک است، همیشه توجه داشته باشید شرع در مسئله نجاست هیچگاه دستور نداده که با دقت دنبال نجاست باشید، راحت بگیرید و بی توجه تا یقین نکرده اید اصلا توجه نکنید.
    وفقکم الله لکل الخیر

 7. محمد می گوید

  سلام
  من قبل از اینکه دست شویی برم روی خودم آب میپاشم بعد ادرار میکنم تا وقتی هم شک کنم که آیا ادرار پاشیده یا نه ، بنا رو به پلکی بذارم.
  آیا پاشیدن آب قبل از ادارار کردن مشکل دارد ؟؟؟

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   اگر اسراف شود بله اشکال دارد.
   سعی کنید اصلا وارسی نکنید که قطره ای پاشیده یا نه!. اگر هم پاشیده بود بنا را بر پاکی بگذارید.
   وفقکم الله لکل الخیر

 8. فاطمه می گوید

  باسلام و خسته نباشید.. من دچار حالت وسواسی هستم و زیاد شک می کنم. من چند وقت پیش دستم نجس شد و دست به دستگیره در زدم و یکبار آب قلیل روی دستگیره در ریختم و قطراتی روی در ریخت .. و برای بار دوم آب قلیل روی آن ریختم ولی قطراتی در و فرش و زمین ریخت آیا نجس هستند و چکار کنم .. آیا یکبار شستن با آب قلیل برای من اگر چنین مشکلی پیش آید کافی است … مرجع رهبری
  در صورت امکان راهنمایی بفرمائید .. سپاسگزارم

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   آنچه نوشته اید پاک است.
   حتما با یک مشاور صحبت کنید و راه های مقابله با وسواس را یاد بگیرید و تمرین نمایید.
   وفقکم الله لکل الخیر

 9. مریم می گوید

  خیلی تشکر از پاسخگویی شما
  حالت بد من در این است که مجبور بودم خودم را نگه دارم که ادرار نریزد اون قطرات کاملا شبیه بول بودن ولی بو نداشتن و در بررسی شبیه ترشح بودن .. خیلی ببخشید .. آیا باز هم حکم به پاکی دهم
  ممنون میشم که اگر جواب بدهید .. سپاسگزارم

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   خواهش می کنم.
   چون شک دارید بنا را شرعا بگذارید بر پاکی و نیاز به وارسی هم نیست!.
   وفقکم الله لکل الخیر

 10. مریم می گوید

  باسلام و تشکر … من خانمی هستم که دچار حالات وسواسی هستم و مدتی هم تحت نظر روانپزشک بودم مدتی توانایی کنترل ادرار خود را به صورت کامل نداشتم و من بیشتر اوقات ترشحاتی از من خارج می شود . ی بار چنین حالتی برای من پیش آمد و احساس خیسی داشتم اول اعتنا نکردم و بنا بر حالات وسواس گذاشتم ولی آرام نشدم و به لباس خود نگاه کردم و دو قطره دیدم ولی وقتی بو کردم بوی بول نداد و خیلی ببخشید در وارسی بدن خود هم دست که زدم به صورت ترشح بود و بویی احساس نکردم من طبق نظر دکتر حکم به پاکی دادم و دست به وسایل زدم و خانواده از آن وسایل استفاده می کنند .. احساس بدی دارم چکار کنم ..

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   کاملا مشخص هست که وسواس دارید، چرا اینقدر با دقت وارسی می کنید!، کجای دین به ما دستور داده اینطور حساس باشیم؟!.
   تا یقین به نجاست نکرده اید تمام این ترشحات پاک است، با خیال راحت و آرامش کامل به زندگی توجه کنید و به این افکار توجه نکنید. تمام وسایل هم پاک است.
   هر گاه وسواس آمد سوره ناس و فلق را بسیار بخوانید و به این دو سوره فکر کنید.
   انشاالله با رعایت این نکات به راحتی با تکرار و تمرین می توانید بر وسواس غلبه کنید.
   وفقکم الله لکل الخیر

 11. متین می گوید

  با سلام من بعضی مواقع هنگام ادرار چند قطره ادرار برروی لباسم میریزد
  و از این جهت مطمئن هستم که ادرار چون شیر ابی باز نیست که بخواهد بپاشد در نتیجه ادرار است ایا نجس است نمی شود که بخاطر چند قطره که بعضی
  مواقع دیده هم نمی شود فقط خیس بودنش برروی بدن احساس میشود کل لباس ها را دراورد و شست
  در دست شویی هم که نمیشود که از قسمت را شست وگرنه تماما خیس میشوم
  خیلی ممنون ازتون سوالم رو جواب بدید چکار کنم

  1. مهدي يوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   ظاهرا شما دچار وسواس هستید، اعتنا نکنید. چرا می روید لباستان را بررسی می کنید؟!. سعی کنید بی خیال باشید، با خیال راحت بدون اینکه لباستان را دست بکشید و وارسی کنید به دستشویی بروید.
   حتما با یک مشاور هم صحبت کنید و راههای غلبه بر وسواس را یاد بگیرید.
   وفقکم الله لکل الخیر

   1. متین می گوید

    ببخشید فکر کنم عرضم را درست نرساندم
    من مطمئن هستم چون از پشت لباس خیسی ادرار را بر بدنم احساس می کنم نه اینکه لباسم را بررسی کنم
    ممنون می شوم جواب بدهید

    1. مهدي يوسف وند می گوید

     سلام علیکم
     صرف اینکه خیسی را احساس می کنید دلیل بر ادرار نیست!. به این احساسات توجه و اعتنا نکنید، اگر آب شیر پاشیده است پاک است، توجه نکنید.
     وفقکم الله لکل الخیر

 12. وحید می گوید

  سلام و خستهبه نباشید
  هنگام ادرار قطره ای روی پایم پاچید .و مطمئن هستم ادرار است .
  ایا باید غسل کنم؟

  1. مهدي يوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   نیازی به غسل نیست!. همانجا را با آب تطهیر می کنید کافی است.
   غسل جنابت زمانی واجب می شود که شخص در خواب یا بیداری جنب شود، یا نزدیکی جنسی داشته باشد.
   وفقکم الله لکل الخیر

 13. نفس می گوید

  سلام من موقعی که دارم تو دسشویی خودم رو میشورم حس میکنم روی پام یا دستم خیس شده ینی نجسه؟

  1. مهدي يوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   به این حس ها اصلا توجه نکنید، وسوسه شیطان هست. از شر وسوسه و شیطان به خدا پناه ببرید.
   نیازی هم به بررسی نیست توجه نکنید.
   تا زمانی که یقین به برخورد نجاست نکرده اید هیچ وظیفه ای ندارید.
   وفقکم الله لکل الخیر

 14. محمد می گوید

  با سلام من با کامپیوتر هنگام اوقات فراغت بازی میکنم و استرس ناشی از بازی باعث میشود کمی ادرار از بدنم خارج شود آیا برای غسل کردن باید نیت غسل جنابت بکنم‌.

  1. مهدي يوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   با خروج ادرار فقط محلی را که برخورد کرده با آب تطهیر کنید، نیازی به غسل نیست.
   وفقکم الله لکل الخیر

 15. محمد امین می گوید

  سلام علیکم دوست عزیز .من مدتی بعد از ادرار عمل ایتبرارو انجام میدم به دفعات زیاد حدودا پنج تا ده بار بعد چندین ثانیه می ایستم و دوباره میشینم و چندین بار استبرا رو انجام میدم ولی بازم احساس خروج ادرار دارم ایا اگه‌ابی عم بیاد نجس یا نه البته بگم مپ‌مبتلا به عفونت ادراری هستم و دارو مصرف میکنم .

  1. مهدي يوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   اینها از وسواس هست، یکبار استبرا کنید و دیگر نیازی هم به وارسی و بررسی نیست!… احساس خروج اعتبار و ارزش شرعی ندارد توجه نکنید!. اگر بعد از استبرا آبی خارج شد،پاک است.
   فقط زمانی که یقین به خروج کردید تطهیر کنید.
   ثانیا نجس بودن گناه نیست و اشکالی هم ندارد، فقط زمانی که نماز می خوانید باید بدن و لباس پاک باشد
   وفقکم الله لکل الخیر

 16. علیرضا می گوید

  سلام ،، خسته نباشید
  من وقتی به دستشویی میروم بعد از شستن و بلند شدن حس میکنم که هنوز کمی مانده که بیرو نیامده و دوباره مینشینم و میشورم خودم را و چند بار این کار را تکرار میکنم ،، حالا باید چه کنم ؟؟

  1. مهدي يوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   به این حس ها اعتنا نکنید، تا یقین به خروج نکرده اید هیچ وظیفه ای ندارید. مراقب باشید دچار وسواس نشوید!.
   وفقکم الله لکل الخیر

 17. علی می گوید

  سلام من دچار وسواسیت هستم
  اگر موقع ادرار کردن در صورتمان یاپا احساس کنیم مایعی به بدن ما ترشح کرد ولی با چشم لحظه برخورد ان را باصورت یا پا نبینیم ایا باید ان عضو را تطهیر کنیم یا پاک است
  وسوال دومم اینه که بعد از دفع بول وقتی میخواهیم طهارت کنیم موقع شستن مایعی پس از برخورد به بول به سروصورتمان یا پایمان ترشح کند ایا لازم است رنگ ان ترشح رو بررسی کنیم که عین نجاست بول همراه ان است یا نه، یا لازم نیستو پاک است تورو خدا به هردو جداگانه و واضح پاسخ دهید وسواسیت من خیلی شدیده و به گونه ای شده که هر ۲۴ ساعت یه بار دستشویی میرم.باتشکر توروخدا جواب بدین من کلافه شدم

  1. مهدي يوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   ۱-ترشح برخورد کرده پاک است نیازی هم به دقت و بررسی نیست.
   ۲- آنچه به سر و صورت شما می خورد پاک است.
   وسواس از شیطان هست، به هیچ عنوان توجه، بررسی و وارسی نکنید!… راحت به زندگی برسید، حتما با یک روانپزشک هم مشورت کنید.
   وفقکم الله لکل الخیر

 18. سنا می گوید

  باسلام وخسته نباشید.دختری۲۹ساله هستم مدتیست احساس خود ادراری دارم لباس زیرم مرطوب میشود روزی چند بار حمام میروم اما دیگه نمیتونم روزی چند بار برم حموم فقط اباس زیرم رو عوض میکنم ایا برا نماز خوندنم اشکال داره باید غسل کنم؟

  1. مهدي يوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   باید مراقب باشید که دچار وسواس نشوید!!.
   نیازی هم به حمام رفتن نیست، بر فرض نجس هم شده باشد همان محل را باید تطهیر کرد. اصلا نیازی به غسل نیست!!! غسل جنابت فقط زمانی است که خانم به ارگاسم و اوج لذت جنسی برسد و پس از آن مایعی از او خارج شود!
   اگر شک دارید چیزی خارج شده یا نه، وظیفه ای ندارید، گاهی برخی از این رطوبت ها ترشحات زنانه هست، لذا تا زمانی که یقین به خون یا ادرار بودن آن نکرده اید، بنا را می گزارید بر پاک بودن.
   وفقکم الله لکل الخیر

 19. عذرانوری می گوید

  باسلام من دختری پانزده ساله هستم ودراطراف مخرجم ترشحاتی خشک شده دیده می شودکه نمی توانم ب آنهادست بزنم راستی وسواس هم هستم

  1. مهدي يوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   این ترشحات برای خانمها طبیعی هست و پاک می باشد و غسل و وضو را هم باطل نمی کند.
   تنها ترشحاتی که پس از ارگاسم از زن خارج می شود نجس می باشد و لازم است غسل جنابت کند.
   اگر زیاد هست لازم است به پزشک زنان رجوع کنید.
   وفقکم الله لکل الخیر

 20. حسن بارانی می گوید

  با عرض سلام میخواستم حکم کسانی که بعد از دفع ادرار و خارج شدن ادرار تا ساعاتی از انها ادار به صورت قطره ای و خود به خود خارج میشود چه میباشد.

  1. مهدي يوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   اگر می تواند صبر کند در زمانی که بند می آید، بخواند.
   در غیر این صورت، از اینجا کلیک کنید و مطالعه نمایید.
   وفقکم الله لکل الخیر

 21. زهرا می گوید

  سلام خسته نباشىد من هروقت مىروم دستشوىى بعدازاب کشى وبلند شدن فکرمىکنم ادرارم مىرىزد وچندبارمىشوىم واىن مساله خىلى سخت است مخصوصاوقتى جاىى هستم

  1. مهدي يوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   تا چیزی خارج نشده شما تکلیفی ندارید، حس خروج هم تا حالت یقینی نداشته باشید، اعتباری ندارد چه بسا از حالت وسواس باشد، در این صورت اعتنا نکنید.
   اگر این حالت طولانی شد می توانید به پزشک مراجعه کنید.
   وفقکم الله لکل الخیر

  2. Mahnaz می گوید

   سلام کاش میشد با شما ارتباط داشته باشم چون من هم دقیقا همین جوری هستم و ارامش و تو زندکی ازدست دادم بابت این موضوع

   1. mahnax می گوید

    کسی هست که تونسته باسه به حس بعد ادرار کردن غلبه کنه و بگه ادرار نیست.
    من که دیگه روانی شدم.مدام حس میکنم نشت ادرار دارم همه زمان

نظر شما درباره این مطلب:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.