وبگاه پاسخگویی به سوالات دینی هدانا

نماز بر سجاده ای که عکس حرم امامان یا مکه و مدینه را دارد

0

نماز بر سجاده ای که عکس حرم امامان یا مکه و مدینه را دارد

طبق نظر آيت الله مكارم شيرازي

حضرت آیت الله مکارم شیرازی

نماز بر سجاده ای که عکس اماکن متبرکه دارد [fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][مکان هایی که نماز خوندن در آنجا مکروه است ]

پرسش : نماز خواندن بر سجّاده هائى که بر آن عکس مسجدالنّبى)صلى الله علیه وآله( یا مسجدالحرام کشیده شده است و گاهى در زیر پا قرار مى گیرد، چه حکمی دارد؟

پاسخ : سجاده هایی که عکس مسجدالنّبى(صلى الله علیه وآله) یا مسجدالحرام است، اگر قصد توهین نباشد اشکالى ندارد؛ ولى بهتر این است که آن طرف سجّاده را در جلوى رو قرار دهند.

نماز بر سجاده ای که نام خدا یا آیات قرآن دارد [مکان هایی که نماز خوندن در آنجا مکروه است ]

پرسش : نماز خواندن بر سجّاده ها و یا قالیچه هایى که در آن آیات قرآن و کلمات مقدّسه نوشته شده است، در حالى که در موقع نشستن و به سجده رفتن، آیات قرآن زیر پا قرار مى گیرد چه حکمی دارد؟

پاسخ : ایستادن و نشستن بر روی فرشی که نام خداوند یا آیات قرآن و کلمات مقدسه نوشته شده است حرام می باشد، مگر این که آیات زیر پا نماند

منبع: سایت هدانا برگرفته از استفتائات آیت الله العظمی مکارم شیرازی

حتما بخوانيد

ويژه نامه احكام نماز[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

نظر مخاطبان درباره این مطلب:

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت هدانا منتشر خواهد شد.

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.