وبگاه پاسخگویی به سوالات دینی هدانا

تصویر جعلی که این روزها به امام منتسب می‌کنند+سند

برخی از ضدانقلاب در آستانه سالگرد امام خمینی(ره) از هیچ وسیله‌ای برای تخریب ایشان دریغ نمی‌کنند.به منظور جلوگیری از گسترش شایعات مجازی در شبکه‌های اجتماعی مهم‌ترین و جدیدترین شایعه منتشر شده در فضای مجازی که توسط کاربران شبکه‌های اجتماعی نقل می‌شود را در بسته خبری «از شایعه تا واقعیت» بررسی می‌کند.

2

تصویر جعلی که این روزها به امام منتسب می‌کنند+سند

«شایعه»

با نزدیک شدن به 14 خردادماه، سالگرد امام راحل(ره) برخی از صفحات منافقین و تعدادی از کاربران توئیتر عکس زیر را منتشر و ادعا کردند که امام در حال روشن کردن سماور برقی با کبریت هستند.

«واقعیت»

اما این عکس مذکور، تصویر  معروفی از امام در حال ریختن چای است که برخی سودجویان با جعل تصویر(فوتوشاپ) سعی در عقده‌گشایی 40 ساله خود کردند. عکسی که سال‌ها در کتب درسی دانش‌آموزان ایرانی منتشر شده است.

در ادامه دو خاطره از حضرت امام(ره) در این باره می‌آید:

* خدمتکار منزل امام خمینی(ره) در خاطره‌ای عنوان کرد: تابستان بود و روزهای گرم نجف، ظرف ها را که شستم، خواب عصرگاهی مرا گرفت. آقا هم عادت داشتند در سرداب می خوابیدند.

بعد از مدتی بیدار شدم تا چای را آماده کنم که دیدم سماور نیست، اول نگران شدم ولی بعد حدس زدم شاید آقا آن را برداشته است. خدمت ایشان که رسیدم، لبخندی زدند و گفتند: من چای خورده ام، بیا اینها را ضبط کن.

بعضی از وقت ها بود که آقا بدون اینکه از کسی بخواهند خودشان سماور را آماده می کردند.[برگرفته از کتاب برداشت هایی از سیره امام خمینی، جلد اول.]

* نماینده موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) در نجف اشرف نیز در خاطره‌ای گفت: همیشه آماده کردن چای های اول صبح خانه با امام(ره) بود.
فارس/.

انتهای پیام/

نظر مخاطبان درباره این مطلب:

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت هدانا منتشر خواهد شد.

با توجه به حجم سوالات، به سوالات تکراری پاسخ داده نمی شود لطفا در سایت «سرچ» کنید.

2 نظرات
 1. م می گوید

  امام صادق علیه آلاف التحیة و الثنا فرمودند: الحمدلله الذی جعل اعدائنا من الحمقا.
  حمد و سپاس خدایی را که دشمنان ما را از احمق ها قرار داد.

  واقعا که چنین است و این مطلب از مطالب وحیانی است که امروز به عیان میتوان حماقت دشمنان شیعه رو دید.باید شکر به جا آورد و گفت الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایة علی بن ابی طالب علیه السلام.

 2. antizionism59 می گوید

  خدا لعنتشون کنه
  ان شاالله تو همین سال ها ظهور محقق میشه و این افراد رو در کنار ابلیس گردن میزنیم
  خمینی بزرگترین مرد تاریخ بعد اهل بیته
  جانم فدایش