وبگاه پاسخگویی به سوالات دینی هدانا

آيا حضرت على(ع) به تاجيكستان آمده بود يا نه؟

0

آيا حضرت على(ع) به تاجيكستان آمده بود يا نه؟

آيا حضرت على(ع) به تاجيكستان آمده بود يا نه؟ مى گويند در شهر قديمه بربر( در شرق تاجيكستان) با ديو و اژدها جنگيده است آيا اين قول صحيح است يا نه و شهر بربر در كجا بود؟

با سلام، در رابطه با اصل شهر بربر در منابع جغرافيايى جستجو نموده ولى چيزى مشاهده نشد، در اينترنت جستجو نموديم و اين عبارت كوتاه درباره شهرقديمى بربر مشاهده شد كه در پايان خواهد آمد. اما در مورد حضور حضرت على (ع) در اين شهر و مبارزه او با ديو و اژدها بايد به عرض برسانيم كه اين مطلب افسانه و داستانى ساختگى بيش نبوده چرا كه اولا حضور حضرت در ايران جاى ترديد و در منابع ذكرى نيامده چه رسد به حضور ايشان در كشور تاجيكستان، ثانيا وجود اژدها و ديو افسانه مى باشد و اصلا در عالم امكان همچين موجوداتى خلق نشده و همه اين مطالب ساخته و پرداخته ذهن جوال بشرى است. لذا با توجه به اين مقدمات مى توان نتيجه گرفت كه اين مطلب جزء خرافات بيش نبوده كه بيشتر در بين مردم بيسواد و عوام رايج است.

شهر بربر: خرابه هاى شهر شاه حورين، شهربربر، در جنوب غربى هزاره جات در عقب فيروزه كوه منطقه يكاولنگ قرار دارد. ديوار هاى اين شهر مخروبه از سنگ هاى تراشيده و آجر نسوز درست شده است كه امروزه در خرابه هاى آن مشهور است.پرسمان

نظر مخاطبان درباره این مطلب:

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت هدانا منتشر خواهد شد.

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.