مطالب مشابه

6 Comments

 1. Am

  سلام یه سوال داشتم از خدمتتون
  دختری که قصد ازدواج با شخصی رو داره اما خانواده رضایت نمیدن چون طرف غریبست حتی یک بارم نمیرن برای تحقبق و میگن فقط باید به همونایی که ما میگیم اونم از فامیل بری ما رسم نداریم به غریبه دختر بدیم اما دختر قبول نمیکنه و مادر شبو روز سر این موضوع نفرینش میکنه حکمش چیه؟این نفرینها اثر دارن؟

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   می توانید از یک مشاور، یا یک بزرگتر کمک بگیرید تا وساطت کنند و پدر و مادر را راضی کنید. اگر ناراحتی پدر و مادر منطقی نباشد، این نفرین ها تاثیری ندارد، اما شما حق ندارید کاری کنید که پدر و مادر آزار و اذیت شوند، بهترین راه مشاوره و رعایت ادب و احترام و بر شمردن خوبی های خانواده و خود پسر هست. گاهی شاهدیم اصرار پدر مادر به نفع خود دختر است!.
   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ
 2. M

  با سلام
  آیا خریدن انگشتر نشون نامزدی در ماه صفر بد یمن است؟
  چون خیلی جاها میگن نباید چیزی خرید تو این ایام

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   می توانید از جهت شرعی بخرید مانعی نیست، اما کمتر از یک هفته مانده به پایان صفر!.
   خوب هست خیلی زیباتر هست، که شادی هاتون رو در ایام شادی اهل البیت قرار بدهید، هر چه باشد، زندگی ما زمانی معنا پیدا می کند که در شادی آنها شاد و در ایام عزا هم رعایت بعضی از موارد رو داشته باشیم، آثار و برکاتش برای زندگی خود شماست.

   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ
 3. دوست

  اگر انجام مراسم عقد در بعد دهه ی محرم انجام شود و سروری نداشته باشد و هتک حرمت نشود و با توجه به خوف افتادن به گناه دو شخص یا مرگ نزدیکان بیمار بدحال(که اگر بعد از صفر بخواهیم عقد کنیم بترسیم که بیماری فوت کندو باز هم عقد عقب بیافتد)، در اینجا آیا میتوان باز هم گفت که درعقد (در محرم) برکتی نیست؟

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   با رعایت موازین عقد کردن اشکالی ندارد، بلکه اگر سبب دوری از گناه بشود خوب هست. اما شرایط و عرف مومنان محل زندگی را در نظر بگیرید و با حفظ ادب این ایام، یک مراسم خوب داشته باشید.
   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

|تماس با ما | حمایت از ما | تبلیغات | همکاری با ما |تمامي حقوق شرعاً و قانوناً براي تیم هدانا محفوظ مي باشد و نقل مطالب با ذكر منبع سبب امتنان است. © کپی رایت - هدانا HADANA.IR |

Code Center