وبگاه پاسخگویی به سوالات دینی هدانا

ازدواج نکردن بخاطر نداشتن میل جنسی

ازدواج نکردن بخاطر نداشتن میل جنسی

 

بى ميلى جنسى

پرسش ۲۵ .  دخترى هستم جوان و على رغم داشتن خواستگاران زياد ولى از نظر جنسى دچار بى ميلى و ترس هستم و هيچ احساس نياز به ازدواج ندارم. ولى مشغله خواستگاران برايم مشكل ساز شده است كه البته شرايط مناسبى هم دارند. براى مقابله با اين احساس بايد چه كار كرد؟ و آيا با چنين شرايطى مى توان ازدواج نكرد كه حتى ترس از به گناه افتادن هم برايم بسيار كم است چون دائما مشغولم (و درس مى خوانم) لطفا مرا از نظر اعتقادى توجيه نكنيد بلكه راه حل عملى ارائه كنيد.

 

در اين كه براى تشويق به ازدواج، خداوند لذتى را در تماس هاى جنسى قرار داده است شكى نيست ولى كشف اين لذت هم چون كشف ساير استعدادهاى بشر وابسته به اين است كه فرد با چنين موضوعى مواجه شود، البته ميزان و سطح اين مواجه شدن مختلف و متفاوت است.

 

برخى ممكن است با ديدن يك صحنه از ارتباط ابتدايى با اين پديده آشنا شوند و برخى ديگر با ديدن يك تصوير در خواب يا بيدارى و گروه ديگر نيز با تماس عينى قبل و يا بعد از ازدواج ولى به هر حال اين نوع نگرش برخوردها گذشته از جنبه ارزشى آن اولين گرايش ها را در شخص به وجود مى آورد و چون پتانسيل گرايش به موضوعات جنسى در نهاد انسان وجود دارد.

 

سرآغاز يك احساس نياز مى شود. بنابراين احتمالا عدم گرايش شما به اين موضوع به دليل ضعف شناخت شما از اين پديده باشد و يا به دليل ترس و يا سابقه ذهنى ناخوشايند باشد. اما بدانيد پس از كشف اين استعداد خدا دادى، نگرشى متفاوت از نگرش  فعلى خواهيد داشت مگر اين كه واقعا در پشت اين ميل مشكل ديگرى چون ضعف غدد جنسى در ترشح مواد لازم براى تحريك جنسى داشته باشيد كه اين احتمال بسيار اندك است. لذا بعد از ازدواج خود به خود اين حالت از بين مى رود و شما نبايد اين روحيه را در خود تلقين نماييد احتمال ترس از ازدواج و همبسترى و مانند آن نيز احتمالاً ناشى از اطلاعات نادرست و باورهايى است كه ديگران در شما به وجود آورده اند.

 

در اين زمينه خوب است بدانيد زن و شوهر موجب آرامش يكديگرند، نه موجب ترس و دلهره زيرا نيازهاى جنسى همديگر را تأمين مى كنند و نيازهاى عاطفى يكديگر را پاسخ مى دهند و قرار گرفتن زن و مرد در قالب ازدواج صحيح نه تنها نگرانى ندارد بلكه تقريبا همه زن و مردها به صورت فطرى خواهان آن هستند و دوست دارند در سن بعد از بلوغ با يكديگر زندگى كنند. بنابراين سعى كنيد باورها و تفكر منطقى را در خود تقويت كنيد و بدون دليل در ذهن خودتان خيال بافى نكنيد.

 

  • منبع: هدانا برگرفته از پرسمان، کتاب پرسش و پاسخ خواستگارى .

حتما بخوانيد

ویژه نامه مشاوره و زندگی دینی

🔗 لینک کوتاه

نظر شما درباره این مطلب:

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت هدانا منتشر خواهد شد.

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.