وبگاه پاسخگویی به سوالات دینی هدانا

قسم‌به‌انتقام / آیت الله رئیسی: توصیه به خویشتنداری، چراغ سبز نشان دادن به تروریست‌هاست

* پیکر پاک شهید محسن فخری‌زاده روز گذشته در امامزاده صالح(ع) به خاک سپرده شد * سردار سلامی: دشمنان منتظر پاسخ‌ها باشند

0

قسم‌به‌انتقام / آیت الله رئیسی: توصیه به خویشتنداری، چراغ سبز نشان دادن به تروریست‌هاست

مراسم تشییع پیکر پاک شهید محسن فخری‌زاده، دانشمند هسته‌ای و دفاعی کشورمان صبح روز گذشته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با حضور مقامات کشوری و لشکری در ستاد وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برگزار شد.
در این مراسم که خانواده شهید فخری‌زاده، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه، امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع، سردار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، محمد اسلامی وزیر راه‌و‌شهرسازی و علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی و جمعی دیگر از مسؤولان لشکری و کشوری حضور داشتند، مهدی رسولی مداح اهل‌بیت به مرثیه‌خوانی و ذکر مصیبت حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) پرداخت.

در ادامه، حجت‌الاسلام سید ضیاء‌الدین آقاجانپور، رئیس سازمان عقیدتی- سیاسی وزارت دفاع پیام حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، فرمانده کل قوا را به ‌مناسبت شهادت شهید محسن فخری‌زاده قرائت کرد. پس از قرائت پیام رهبر حکیم انقلاب، اقامه نماز بر پیکر دانشمند شهید به امامت رئیس سازمان عقیدتی- سیاسی وزارت دفاع برگزار شد و پیکر مطهر پس از برگزاری مراسم تشییع در وزارت دفاع به‌ منظور تدفین به امامزاده صالح تهران منتقل شد. بر این اساس پیکر شهید فخری‌زاده در حرم امامزاده صالح طواف داده شد و سپس در جوار شهدای گمنام و شهید شهریاری، دیگر دانشمند هسته‌ای کشورمان به خاک سپرده شد.
آیین خاکسپاری این شهید والامقام نیز همانند آیین تشییع، به منظور جلوگیری از ازدحام جمعیت، با حضور فرماندهان نیروهای مسلح و خانواده معظم شهید برگزار شد اما تعداد محدودی از اقشار مختلف مردم که در امامزاده صالح در حال زیارت بودند نیز در این آیین حضور یافتند.
گفتنی است پیکر شهید فخری‌زاده طی روزهای گذشته، در مشهد و قم در حرم مطهر حضرت علی‌بن‌موسی الرضا(ع)، حرم حضرت فاطمه معصومه(س) و نیز حرم مطهر امام خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی نیز تشییع شده بود.
محمود علوی در حاشیه تشییع پیکر پاک شهید فخری‌زاده در مصاحبه با صداوسیما گفت: به دنبال وقوع ترور شهید فخری‌زاده همکاران من در وزارت اطلاعات در همه ابعاد پیگیری این حادثه را آغاز کرده‌اند و تاکنون به سرنخ‌های زیادی نیز دست یافته‌اند. همچنین دبیر شورای ‌عالی امنیت ملی در حاشیه مراسم تدفین شهید محسن فخری‌زاده در امامزاده صالح(ع) تهران با اشاره به ترور شهید فخری‌زاده گفت: دستگاه‌ها و سیستم‌های اطلاعاتی به این اطلاع رسیدند که ایشان هدف است و در همین نقطه‌ای که ایشان به شهادت رسید قرار است اقدامی علیه ایشان صورت بگیرد، تمهیدات ایمنی لازم هم در ارتباط با حفاظت ایشان صورت گرفت اما این ‌بار دشمن از سبک و شیوه‌ای کاملا حرفه‌ای، تخصصی و جدید استفاده کرد و متاسفانه موفق شد. علی شمخانی گفت: این بار هم سیستم‌های اطلاعاتی کشور با دقت احتمال بروز حادثه برای ایشان و محل بروز احتمالی حادثه را پیش‌بینی کرده بودند اما به دلیل تواتر اخبار در طول این ۲۰ سال، متاسفانه جدیت مورد نیاز اعمال نشد و این بار آنها موفق شدند، اگر نه عملیات‌های ناکام فراوانی داشتند.
دبیر شورای ‌عالی امنیت ملی با تاکید بر اینکه فخری‌زاده تنها نیست، گفت: ما به طور قطع فخری‌زاده‌ها داریم و دشمنان ما هرگز قادر نیستند توان علمی فخری‌زاده‌ها را از جوانان عزیز ما، هر چند با تأخیر بگیرند. امیدوارم خون این شهید همان‌طور که در پیام رهبری هم بیان شد، منجر به ادامه‌ تلاش در مسیری باشد که ایشان شروع کرد و امیدوارم زندگان ما قصاص این خون را به نحوی که ملت ایران را شاد کند، بگیرند.
***
توصیه به خویشتنداری، چراغ سبز نشان دادن به تروریست‌هاست
آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، در جلسه روز گذشته شورای عالی قوه ‌قضائیه با محکوم کردن ترور دانشمند شهید محسن فخری‌زاده، او را «قهرمان بی‌اثر کردن تحریم و تهدیدات دشمن» معرفی کرد.
رئیس قوه‌ قضائیه از پیگیری مجازات آمران و عاملان ترور شهید فخری‌زاده نیز سخن گفت و توصیه غربی‌ها برای خویشتنداری جمهوری اسلامی ایران در برابر این جنایت را چراغ سبز نشان دادن به تروریست‌ها دانست و گفت: در اجرای اقدامات بازدارنده نسبت به دشمن نباید کوتاهی کرد و هر حرکتی که موجب بازدارندگی دشمن از تهدید شود، باید انجام داد. رئیس دستگاه قضا بر همین اساس از دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی خواست با قدرت شبکه نفوذ را در جای‌جای کشور شناسایی و منهدم کنند و تأکید کرد: لحظه‎ای نباید در شناسایی شبکه نفوذ غفلت و درنگ کرد تا عناصر نفوذی مجال پیدا نکنند از داخل به دشمن پالس توطئه بدهند.
******
سردار سلامی:
دشمنان منتظر پاسخ‌ها  باشند
گروه سیاسی: در حاشیه مراسم تشییع پیکر دانشمند شهید محسن فخری‌زاده، مقامات نظامی کشورمان به موضع‌گیری درباره کم و کیف پاسخ ایران به این اقدام تروریستی پرداختند. فرمانده کل سپاه در حاشیه مراسم تشییع شهید فخری‌زاده در ستاد وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد: دشمنان منتظر پاسخ‌ها باشند.
به گزارش «وطن امروز»، سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمنان منتظر پاسخ‌ها باشند؛ زمان، مکان و کیفیت عمل را ما تعیین می‌کنیم ولی اصل واکنش و مجازات عاملان و آمران به قوت خود باقی است.
همچنین سردار حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه در حاشیه مراسم تشییع پیکر پاک شهید محسن فخری‌زاده اظهار کرد: دشمنان ما از ترس مرگ دست به خودکشی زدند و بدانند قطعا تقاص خواهند داد.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خطاب به دشمنان تصریح کرد: ملت ایران از انتقام دست برنخواهد داشت. سردار حاجی‌زاده گفت: راه این شهید و دیگر شهدای ترور ادامه دارد و این شهادت‌ها رغبت و انگیزه دوستان و همکاران این شهید را برای ادامه راه او بیشتر خواهد کرد.
وی افزود: تروریست‌ها و دشمنان اسلام می‌خواهند حرکت نورانی ملت ایران را متوقف کنند ولی بدانند اگر قرار بود این اتفاق بیفتد در این 40 سال که ۱۷ هزار شهید ترور دادیم این حرکت متوقف می‌شد اما امروز شاهد ادامه این حرکت ملت ایران هستیم.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح هم در مراسم تشییع پیکر مطهر دانشمند شهید محسن فخری‌زاده طی سخنانی بیان کرد: دشمن می‌داند و من هم به عنوان یک سرباز به او می‌گویم هیچ جنایتی، هیچ تروری و هیچ کار احمقانه‌ای نزد ملت ایران بی‌پاسخ نخواهد ماند و حتما جنایتکاران را تا انتها تعقیب خواهیم کرد و امر فرماندهی معظم کل قوا اجرا خواهد شد.
امیر سرتیپ حاتمی با تاکید بر اینکه دشمنان بدانند این اولین شکست آنهاست و اگر او را کشتند تا نامش از بین برود، نام او بلندآوازه شد، ادامه داد: شکست دوم دشمن آنجاست که می‌خواست بگوید شهید عزیز ما در مسیری قدم بر‌می‌داشت که به نفع ملت ایران نبود و با رمز و کلمه هسته‌ای تلاش کرد این حرف را بگوید و شهید عزیز ما را به عنوان بنیانگذار برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران معرفی کرد، غافل از اینکه این جمله باعث افتخار ملت ایران، وزارت دفاع و نیروهای مسلح است.
وزیر دفاع ادامه داد: مگر نه اینکه بزرگ‌ترین تهدید علیه بشریت همین سلاح‌های هسته‌ای است که شما آنها را انباشته کرده‌اید؟ اینها برای چیست؟ برای دکور در منازل شماست؟ ملت ما بصیر و هوشمند است و می‌داند بزرگ‌ترین تهدید علیه بشریت همین سلاح‌های شماست.
امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به ادعاهای 40 ساله دشمن درباره استفاده از گزینه نظامی علیه ملت ایران، عنوان کرد: با دشمنی مواجهیم که 40 سال گفت گزینه نظامی روی میز است اما جرات و فرصت استفاده از آن را پیدا نکرد و آخر با سرافکندگی این گزینه را زیر میز برد که به دلیل ایثار رزمندگان و تلاش دانشمندان ما بود،‌ آنها باید بدانند این پیشرفت و قدرتمند شدن ادامه پیدا خواهد کرد.
وزیر دفاع در پایان گفت: ملت‌ها و دولت‌هایی در این حادثه احساس مسؤولیت کرده و نسبت به ترور ابراز انزجار کردند، از همه آنها صمیمانه تشکر می‌کنم اما دولت‌ها و نهادهای بین‌المللی که مماشات کردند بدانند با این کار تروریست‌ها را وقیح‌تر می‌کنند و اگر در این نظرات دوگانه خود بمانید، ترور روزی دامان شما را خواهد گرفت.

وطن امروز

نظر مخاطبان درباره این مطلب:

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت هدانا منتشر خواهد شد.

با توجه به حجم سوالات، به سوالات تکراری پاسخ داده نمی شود لطفا در سایت «سرچ» کنید.