وبگاه پاسخگویی به سوالات دینی هدانا

نگاهی به اوضاع آشفته انتخاباتی امریکا/ از رای دزدی و تقلب تا اعتراضات گسترده

داستان جامعه به شدت قطبی شده آمریکا، روز سه شنبه به پایان نرسید، بلکه تازه، اوج گرفت. آثار اقتصادی و اجتماعی کرونا، جامعه قطبی شده را دچار التهاب بیشتر کرد. اوضاع به قدری بحرانی است که وزیر دفاع آلمان هشدار داده “وضعیت آمریکا به مرز انفجار رسیده است”.

0

نگاهی به اوضاع آشفته انتخاباتی امریکا/ از رای دزدی و تقلب تا اعتراضات گسترده

همین قدر تباه!

محمد ایمانی، فعال رسانه‌ای درباره وضعیت آمریکا در کانال تلگرامی خود نوشت:

وضعیت آمریکا، تماشایی است. هر دو نامزد، ادعای پیروزی دارند و درباره تقلب هشدار می دهند. گزارش ها از رای دزدی، و حتی رای دادن و رای آوردن مرده ها (در انتخابات کنگره) حکایت می کند! همزمان، خیابان ها شاهد تجمعات و زد و خورد گسترده است.
بایدن و ستادش احتمالا تا ساعاتی دیگر، خود را پیروز قطعی اعلام خواهند کرد تا از ترامپ جا نمانند. آنها رئیس جمهور مستقر را دزد، متقلب، فاسد، دیوانه و دروغگو می خوانند
ترامپ در یک سخنرانی که توسط برخی شبکه ها سانسور شد، گفت: “این سیستم، فاسد است . ۱۰۰ ها میلیون دلار علیه ما خرج شد. ۱۰۰ ها هزار رای آمده، که معلوم نیست از کجا آمده؟ انتخابات را طراحی (مهندسی) کرده اند. شمارش، توسط یک ساختار فاسد دموکرات در حال انجام است. برگه های ناشناس را می شمارند که هیچ مهر پستی ندارد”.
او می افزاید: “نمی گذارم کشور، این طوری بی آبرو شود. اگر نگذارند پیروز شوم، کار را به دیوان عالی می کشانم. ایالت‌هایی را که بایدن مدعی آنها شده، قانونا به چالش خواهیم کشید”.
 اشاره او به بالاترین نهاد فیصله بخش در انتخابات است؛ جایی که قاضی های همسو با وی، دو بر نامزدهای حامی دوکرات ها هستند. روند قفل شدگی و درگیری، در حال بی آبرو کردن امپراتوری بزرگی است که خود را “پایان تاریخ” می نامید و مدعی بود قله تمدنی دنیاست.
داستان جامعه به شدت قطبی شده آمریکا، روز سه شنبه به پایان نرسید، بلکه تازه، اوج گرفت. آثار اقتصادی و اجتماعی کرونا، جامعه قطبی شده را دچار التهاب بیشتر کرد. اوضاع به قدری بحرانی است که وزیر دفاع آلمان هشدار داده “وضعیت آمریکا به مرز انفجار رسیده است”.
حتی اگر بایدن برنده شود، ترامپ کار خود را با این سیستم کرده. او به مدت چهار سال، شکاف موجود را شدت بخشید. نشریات بسیاری در آمریکا و اروپا، روی جلد خود را به تصویر پرچم از هم گسیخته ایالات متحده مزین کرده اند. این عناوین را مرور کنید:

فاکس نیوز: حالا که قانون رعایت نشده و تقلب زیاد بوده، انتخابات در برخی ایالت ها دوباره باید دوباره برگزار شود.
نیویورک تایمز: ترامپ چه پیروز شود، چه بازنده، یک چیز مشخص است: او به آسانی کنار نخواهد رفت.
فرانس ۲۴: بدترین سناریو در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا در حال رقم خوردن است. طولانی شدن روند انتخابات بدون سرانجامی مشخص، فقط یک سناریوی ترسناک نیست؛ بلکه دارد اتفاق می افتد.
مجری شبکه NBC: ما در نقطه‌ای هستیم که بزرگترین تلاش برای بی‌اعتبار کردن انتخابات آمریکا در حال انجام است. اگر این اتفاق در هر کشور دیگری رخ می‌داد، رهبران جهان، آن کشور را تهدید به تحریم می‌کردند.
سی ان ان ضمن قطع سخنرانی ترامپ: این، رئیس جمهور آمریکاست. قدرتمندترین شخص روی زمین که مثل یک لاک پشت به پشت افتاده و دارد دست و پا میزند و تمام مردم دنیا هم دارند تماشا می کنند! رفتار او خطرناک‌ترین حمله به بنیان دموکراسی است.
عبرت آموز است. چاهی را که ده سال قبل برای ما کنده بودند، حالا خودشان در آن افتاده اند. بی آن که پای تحریک صد ها شبکه ماهواره ای و سیاسی خارجی در میان باشد.
روسیاهی ماجرا اما برای غربزده هایی خواهد ماند که به جای بازگویی واقعیت ها، در حال بزک کدخدای برهنه، و تکبیر و تهلیل و توقیر آن هستند! همین قدر تباه.

نظر مخاطبان درباره این مطلب:

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت هدانا منتشر خواهد شد.

با توجه به حجم سوالات، به سوالات تکراری پاسخ داده نمی شود لطفا در سایت «سرچ» کنید.