وبگاه پاسخگویی به سوالات دینی هدانا

ذکر یونسیه و دستور آیت الله ملکی تبریزی

«من از بعضى أجلّاء مشايخ خودم كه همانند او حكيم عارفى، و معلّم حاذقى را در راه خير، و طبيب كاملى را نديده‏ ام پرسيدم:

كداميك از أعمال جوارح را كه شما تجربه نموده ‏ايد اثرش در قلب بيشتر است؟!

4

ذکر یونسیه و دستور آیت الله ملکی تبریزی

فهرست این نوشتار:

معنای ذکر یونسیّه و بیان دستور العملی از حضرت آیة الله حاج میرزا جواد آقا ملکی تبریزی

مرحوم حاج ميرزا جواد آقاى تبريزى از اعاظم تلامذه مرحوم آية الحقّ و سند التّوحيد معلّم ربّانى حاج شيخ حسينقلى همدانى رضوان الله عليهما است. و كتب وى عبارتند از: «لقاء الله» و «أسرار الصَّلوة» و «المراقبات» (أعمال السَّنة) كه الحقّ مستغنى از تعريف است، بالاخصّ كتاب «لقاء الله» ايشان آتشى مخصوص دارد و براى فتح باب سالكين إلى الله كليد و رمز موفّقيّت است. ما در اينجا به ذكر يك دستور از كتاب «أسرار الصّلوة» وى، طبع سنگى، ص 46 اكتفا مى ‏نمائيم؛ مي فرمايد:

«من از بعضى أجلّاء مشايخ خودم كه همانند او حكيم عارفى، و معلّم حاذقى را در راه خير، و طبيب كاملى را نديده‏ ام پرسيدم:

كداميك از أعمال جوارح را كه شما تجربه نموده ‏ايد اثرش در قلب بيشتر است؟!

فرمود:

سجده طويله در هر روزى كه آنرا ادامه دهد، و طول بدهد جدّاً تا اينكه يك ساعت و يا سه ربع ساعت به طول انجامد و در آن بگويد:

لآ إِلَهَ إِلاّ أَنتَ سُبْحَنَكَ إِنِّى كُنتُ مِنَ الظَّلِمِينَ.

«هيچ معبودى نيست جز تو اى خداوند! تو پاكى و منزّه و مقدّس مى‏ باشى! من هستم كه رويّه و دأبم اين بوده است كه از ستمگران بوده‏ ام.»

بطوريكه نفس خود را گرفتار و محبوس در حبس عالم طبيعت مشاهده نمايد و مقيَّد و مغلول به قيدها و غلهاى اخلاق رذيله بنگرد، و خداوند را تنزيه كند كه: تو اين كار را از روى ظلم و ستم به من ننمودى! و من بودم كه به نفس خودم ستم نمودم و آنرا در اين مهلكه عظيمه وارد ساختم.

و ديگر خواندن سوره قدر را در شبهاى جمعه و عصرهاى جمعه يكصد بار.

مرحوم استاد قُدّس سرّه مي فرمود:

من در ميان أعمال مستحبّه عملى را نيافته ‏ام كه مانند اين سه چيز مؤثّر باشد. و در روايات مطالبى وارد است كه حاصلش اين است: در روز جمعه صد نفحه يا صد رحمت نازل مى‏ شود، نود و نه تاى آن براى كسى است كه سوره قدر را در عصر جمعه يكصد بار قرائت كند، و براى او همچنين نصيبى در آن يك نفحه و يا يك رحمت ديگر نيز هست.»

منبع  :  روح مجردص285

حتما بخوانيد

*- ويژه نامه دستورالعملهاي عرفاني

دستور العملي براي حل مشكلات جوانان

تاكيد حضرت زهرا بر درك غروب جمعه

ختم سوره واقعه براي افزايش روزي

احکام و آداب بچه دار شدن از منظر اسلام

نظر مخاطبان درباره این مطلب:

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت هدانا منتشر خواهد شد.

با توجه به حجم سوالات، به سوالات تکراری پاسخ داده نمی شود لطفا در سایت «سرچ» کنید.

4 نظرات
 1. Mm می گوید

  باسلام
  بیش از۱۰سال چون خانواده همسرم بشدت برای ماجادومیکنن بنده جن زده وبهم میگن موکل وقرین داریدخواب وراحتی ندارم بشدت استرس دارم ورزقمون بسته شده همش دعوا….جوری که دیوارضخیم بین من وشوهرم ایجاشده ونمیتنیم کنارهم بخوابیم ومن گاملاقفل شده ام ممنونم جهت درمان راهنمایی بفرمایید

  1. حجت الاسلام مهدی طاها می گوید

   سلام علیکم
   معمولا مشکلات قبل از آنکه از سحر و جادو باشد از نحوه تعاملات و رفتارها و سبک زندگی ماست. توصیه من ابتدا این هست که با یک مشاور خانواده صحبت کنید.
   اما برای سحر و جادو توصیه می کنیم از اینجا کلیک کنید و دستورات آیت الله بهجت در این زمینه را در سایت هدانا بخوانید و عمل کنید.

   وققکم الله لکل الخیر

 2. alma می گوید

  سلام مشکلی دارم اینکه یه زن ساحره ماروخیلی اذیت میکنه وچندوقتیه ارث پدربزرگم روبالاکشیده ه رچه نذرودعامیکنیم اثرنداشته حتی چندروزپیش عکس گذاشته درکربلاست شماچه پیشنهادی میکنیدبرای این مشکل که واقعامعجزه کنه خیلی ناامیدیم