در نفاس چه كارهايي بر زن حرام است

در نفاس چه كارهايي بر زن حرام است

محرمات نفساء

پرسش 219 . چه كارهايى بر زن نفساء حرام است؟

همه مراجع: هر چيزى كه بر زن حائض حرام است، بر زن نفساء هم حرام است.[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][1]

تبصره . آيات عظام تبريزى، سيستانى و وحيد، بعضى از كارهايى را كه بر زن حائض حرام است، بنابر احتياط واجب حرام مى دانند (مانند تلاوت آيات سجده دار، توقف در مساجد و رفتن به مسجدالحرام و مسجد پيامبر (صلی الله علیه وآله وسلم)  و گذاشتن چيزى در اين مكان ها).

[1]. توضيح المسائل مراجع، م 513 و وحيد، منهاج الصالحين، فصل فى النفاس، م 257 و توضيح المسائل، م 517 و تبريزى و سيستانى، منهاج الصالحين، فصل فى النفاس، م 257 دفتر: خامنه اى.احكام بانوان، پرسمان .


مطابق نظر آيت الله سيستاني
مطابق نظر آيت الله سيستاني

مسأله ۵۰۲ ـ آنچه بر حائض واجب است بر نفساء هم واجب می‌باشد. و بنا بر احتیاط واجب توقف در مسجد و دخول آن بدون عبور، و عبور از مسجدین (مسجد الحرام و مسجد پیغمبر صلی الله علیه و‏ آله) و خواندن آیات سجده واجب، و تماس با خط قرآن و نام خدا، بر نفساء حرام است.

مسأله ۵۰۳ ـ طلاق دادن زنی که در حال نفاس است و نزدیکی کردن با او حرام می‌باشد. ولی کفّاره ندارد. رساله توضيح المسائل آيت الله سيستاني .

لينك كوتاه مطلب: http://hadana.ir/?p=22885

*- ضمنا شما می توانید از اینجا مشترک  خبرنامه سایت شوید و جدید ترین مطالب را دریافت کنید. حتما بخوانيد

* ویژه نامه احکام بانوان   

* *-ويژه نامه احكام بارداري و نفاسكليد: در نفاس چه كارهايي بر زن حرام است در نفاس چه كارهايي بر زن حرام است در نفاس چه كارهايي بر زن حرام است طبق نظر آيت الله خامنه اي در نفاس چه كارهايي بر زن حرام است[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

نظر شما درباره این مطلب:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.