وبگاه پاسخگویی به سوالات دینی هدانا

خطرات و عواقب رابطه با زن متأهل

خطرات و عواقب رابطه با زن متأهل

رابطه با زن متأهل

مدتي است زن متأهلي عاشق و شيداي من شده و قصد دوستي با من را دارد و من هم هر چه از او دوري و بي محلي مي كنم او عاشق تر می شود و مهرم در دلش بيشتر مي گردد. لطفا راهنماييم كنيد كه در این وضعیت، به عنوان پسری مجرد، چكار كنم و چگونه از دست این زن رها شوم؟
از مكاتبه تان با اين مركز حق شناسي كرده و سپاسگزاريم؛ اميدواريم همراه و راهنماي خوبي برايتان باشيم.

در پاسخ به سوالي كه مطرح كرديد، ابتدا ماجرايي واقعي را برايتان نقل مي كنم كه در سال ۱۳۹۰ و در كشور خودمان رخ داده است :
«مردي كه به ظن ارتباط پسري مجرد با همسرش، اين پسر را از پا در آورده بود بار ديگر به مرگ محكوم شد. چندي پيش مردي به پليس ۱۱۰ زنگ زده و از پيدا شدن يك جسد كه در زميني خاكي به حال خود رها شده بود خبر داد. با حضور پليس و انجام تحقيقات مشخص شد كه مقتول فردي به نام سعيد و مجرد است. ماموران با پرس و جو از خانواده مقتول دريافتند وي دشمني خاصي با كسي نداشته و اتفاقا فردي محبوب هم بوده است.اما در زندگي اين مرد نكته‌اي بود كه شك ماموران را برمي انگيخت و اين رابطه وي با زني به نام نرگس بود. براي همين ماموران به سراغ نرگس رفته و از وي در اين‌باره سوال كردند اما اين زن مدعي شد هيچ اطلاعي از قتل سعيد ندارد. بازجويي از متهمه ادامه يافت تا اينكه نرگس سرانجام پرده از واقعيت برداشت و گفت شوهرش حسين قاتل سعيد است. اين زن گفت: شوهرم به من و اين مرد مشكوك شده بود و فكر مي‌كرد ما با هم ارتباط داريم. به همين خاطر هم او را از سر راه برداشت. بلافاصله حكم جلب حسين صادر و وي دستگير شد. حسين بلافاصله پس از دستگيري به طور خودجوش به اين قتل اقرار كرد و گفت: سعيد را من كشتم. از مدتي قبل مي‌دانستم كه وي با همسرم ارتباط دارد. اين موضوع را به همسرم گفتم و از او خواستم به اين رابطه پايان دهد ولي قبول نكرد و گفت بايد مرا طلاق بدهي من علاقه‌اي به تو ندارم.نرگس البته اصل رابطه با سعيد را انكار مي‌كرد. من كه علاقه شديدي به نرگس داشتم حاضر به جدايي با وي نبودم ولي از طرفي نمي‌توانستم تحمل كنم كه وي با يك مرد غريبه ارتباط داشته باشد. به همين خاطر سراغ سعيد رفتم و به وي گفتم به اين رابطه پايان دهد اما وي گفت نرگس خودش به رابطه با او علاقه‌مند است.اين رابطه شوم دو سال ادامه پيدا كرد تا اينكه اين اواخر فهميدم نرگس به خانه سعيد رفت و آمد دارد و حتي كارهاي منزل وي را انجام مي‌دهد. براي همين تصميم به قتل وي گرفتم. روز حادثه اسلحه‌اي تهيه كردم و به سعيد زنگ زده و گفتم مي‌خواهم در ارتباط با موضوعي با او صحبت كنم. وقتي سر قرار آمد بدون اينكه مرا ببيند او را تعقيب كرده و در فرصتي مناسب وي را با شليك گلوله كشتم؛ بعد هم موضوع را به نرگس گفتم. با اين اعترافات متهم راهي دادگاه كيفري شده و به قصاص محكوم شد، ولي اين حكم با اعتراض وي در ديوان عالي كشور نقض شده و به شعبه هم عرض سپرده شد. روز گذشته متهم بار ديگر در دادگاه مجرم شناخته و به مرگ محكوم شده و در رديف اعدامي‌ها قرار گرفت. (منبع : روزنامه تهران امروز)

اين اتفاقي كه با هم مرور كرديم فقط يك حالت از فرجام اينگونه ارتباط هاي نامشروع است. خيلي اوقات ابراز علاقه ها و ارتباطات معمولي كار را به جاهاي باريك مي كشاند. قتل هاي فراواني به خاطر اينگونه ارتباط ها رخ مي دهد و … .

*** پرسشگر گرامي؛ برقراري رابطه عاطفي و دوستانه با نامحرم (با هر توجيهي) در فضاي شريعت اسلام جایز نیست و بايد از آن اجتناب كرد؛ حال اگر اين رابطه معطوف به زني متأهل باشد، آسيب هايش قطعاً فراوان تر خواهد بود. خوشبخانه شما به دنبال قطع اين ارتباط هستيد و همين تصميم شما، حل اين مشكل را سهل و آسان مي كند. ما در ادامه نكاتي را تقديم تان مي كنيم كه توجه و عمل به آن ها در تصميم صحيحي كه گرفته ايد ياري تان مي دهد :

نکات بسیار مهم:

۱. ايجاد يا قطع ارتباط با ديگران، بستگي تام به اراده خود فرد دارد. اگر شما واقعاً بخواهيد ارتباطتان را با كسي قطع كنيد، مي كنيد و طرف مقابل تان نمي تواند مانع شود. شما در نوشته تان گفتيد «هر چه از او دوري و بي محلي مي كنم او عاشق تر مي شود …»؛ دوري و بي محلي كه شما از آن نام برديد معلوم است كه به معناي قطع ارتباط شما نبوده، چون در قطع ارتباط شما ديگر هيچ رفتار و واكنشي از طرف مقابل خود نمي بينيد، در حاليكه نوشته هايتان حاكي از بررسي رفتارهاي اوست.
۲. اگر مي خواهيد از اين دامي كه قطعاً توسط شيطان برايتان نهاده شده و زندگي دنيايي و اخرويتان را بر لبه پرتگاهي خطرناك قرار داده، رهايي يابيد از همين الان هر گونه ارتباط با اين زن را قطع كنيد (حضوري، پيامكي، تلفني، چت، مكاتبه اي و …)؛ اين توصيه ما را جدي بگيريد. اگر به اين مورد عمل نكنيد، از اين مهلكه نجات نخواهيد يافت. پس خود را ديگر در معرض ا و قرار ندهيد و به هيچ وجه پيام هايش را نخوانيد و صحبت هايش را نشنويد (شماره تلفن همراه و آدرس ايميل تان را تغيير دهيد).
۳. اگر پس از قطع ارتباط، ايشان مزاحم تان شدند، او را تهديد به شكايت كنيد و در صورت بي توجهي ، تهديد خود را عملي سازيد. مطمئن باشيد پس از اين تهديد، رهايتان خواهد كرد؛ چون مجازات رابطه نامشروع براي متأهلين بسيار سنگين است.
۴. فكر كردن به اينكه اين عمل در دين اسلام حرام است و مورد رضايت خدا نيست و همچنين تفكر درباره عاقبت دنيايي و اخروي اينكار بهترين شيوه براي ترك اين ارتباط و فكر نكردن به اين موضوع است. همچنين در اولين فرصت اگر شرايط ازدواج را داشتيد، با همسري مناسب ازدواج كنيد. با ازدواج عواطف شما در جهت صحيح و شرعي خرج خواهد شد و از اين دغدغه رهايي خواهيد يافت.
۵. براي قطع اين ارتباط روي موارد زير نيز خوب تفکر و تأمل كنيد :
آيا شما دوست داريد، مردي غريبه با همسر آينده تان ارتباط داشته باشد؟ مسلماً نه. وقتي خودتان دوست نداريد كسي با زندگي آينده تان اين كار را بكند، خودتان نيز نبايد با زندگي فردي ديگر اين كار را بكنيد. فراموش نكنيد كه دنيا دار مكافات است و اگر كسي بدي كند، بدي مي بيند.
– مي دانيد اگر همچنان با زني متأهل ارتباط داشته باشيد و اين ارتباط روزي بر ملا شود چه بر سر زندگي تان مي آيد؟ اطرافيان با شما چگونه برخورد مي كنند؟ جامعه چگونه برخورد مي كند؟ به آينده زندگيتان فكر كرده ايد؟ به اين فكر كنيد كه اين رابطه شما ممكن است زندگي فرد مورد نظر را نيز به نابودي بكشاند و آنگاه شما هم مقصريد.
– گاهي اين ارتباط ها به جاهاي خطرناك و باريك (رابطه جنسي و …) مي كشد و مجازات هاي سنگين دنيايي (سنگسار، اعدام و …) را گريبانگير فرد مي كند. آيا حيف نيست آدمي سرمايه زندگي خويش را تنها با يك اشتباهي كه مي تواند از آن جلوگيري كند بر باد دهد!
– فكر نمي كنيد اين زن، مقيد به احكام شرع نيست و دست در دست شيطان دارد و مي خواهد زندگي شما را نابود كند؛ چون با وجود داشتن همسر، علاقه به ارتباط با نامحرم دارد؛ پس با قطع ارتباط با او مانع نابودي زندگي تان شويد.
– هيچ زن مسلمانِ سالم و عاقل (كه متأهل هم هست) چنين روابطي با پسري نامحرم برقرار نمي كند، چرا كه :
الف) مهمتر از همه مورد رضايت خدا نيست و از لحاظ شرعي گناه است.
ب) مرد زندگي اش را انتخاب كرده و بايد عواطفش را معطوف او كند نه پسري نامحرم.
ج) اين رفتار خيانت به شوهر و حريم مقدس خانواده اش است و باعث بي آبرويي در جامعه و تباهي دنيا و آخرتش مي شود.
د) مجازات هاي سنگين تري براي افراد متأهل در اين گونه روابط در نظر گرفته مي شود (سنگسار، اعدام و …).

*** پرسشگر محترم؛ خدا را شاكر باشيد كه اتفاق ناگواري براي شما رخ نداده است و اين فرصت را از عنايات خاصه خدا به خود بدانيد كه در اختيارتان قرار داده تا راه درست را انتخاب كنيد؛ پس راه درست را انتخاب كنيد.

پرسمان

🔗 لینک کوتاه

نظر مخاطبان درباره این مطلب:

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت هدانا منتشر خواهد شد.

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

13 نظرات
 1. بهار می گوید

  سلام دختری بیستوسه ساله هستم.چهارساله پسری ب من ابراز علاقه میکرد و من دوری تا اینک با کاراش و رفتاراش بهش علاقه مند شدم.جوری ازش متنفربودم ک پیامش میومد توگوشیم حس بدی بهم میداد.ولی الان نمیدونم چیشدچجوری شد ک دوسش دارم
  ولی فهمیدم با ی زن شوهردار دوسته و رابطه غیرشرعی داره اصلا باورم نمیشه ازوقتی فمیدم معده درد گرفتم تمام تنم میلرزید استرس دارم.حسود شدم .میگم نکنه از دستش بدم.ولی از ی طرفم متنفرم ازش چون دوستی با زن شوهردار اوج نامردیه ی مرد ب همجنس خودشه.همش میگم حقم نیس اینجوری من تاالان باکسی نبودم باخودم میگفتم ازدواج ک کردم عاشق میشم ولی…با اون علاقه ای ک ایشون نسبت ب من نشون میدن همه ی فامیلاو دوستا میگن خوشبحالت چون واقعا پسرخوبیه از همه لحاظ خانواده ی خوبی داره.ارتباط مام درحدپیامه اونم چن روز یکبار و من تاالان ب خودشون هیچ ابراز علاقه ای نکردم.ب روش نیاوردم ک میدونم بااون خانوم در ارتباطه.کاش راهنماییم کنین چیکار کنم ک آروم شم ک غیرمستقیم بهش بفهمونم کارش اشتباهه ک رسوا نشه ک دختره بیخیالش شه پسریه ک سرش قسم میخورن نمیدونم نمیدونم چرا اینکارو کرد.اگه بد ازدواجم این رفتارش ادامه پیدا کنه چی اگه منو فقط بخاطر اینک دخترخوبیم انتخاب کرده و ازونورم با اون زن ارتباطش ادامه پیدا کنه چی.حس خیلی بدی دارم کمکم کنید این مردا قابل اعتماد میتونن باشن

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم خواهر گرامی
   اینکه علاقه شما به ایشان بیشتر شده طبیعی هست بخاطر روحیات پاک خانم هاست، اگر کسی از این روحیات اطلاع داشته باشد به راحتی می تواند آنها را شیفته خود کند، پس صرف این احساسات نباید چشم شما را ببندد.
   نکته بعدی این هست که واقعا خدا را شکر کنید که متوجه شده اید که این فرد چنین روابطی دارند، حتی پست ترین و بی حیا ترین مردها هم برای خود حریمی قائل هستند که از باب معرفت به دنبال زن شوهر دار نیستند و نمی روند! حالا این آقا چطور به خودش اجازه داده که وارد حریم خانواده دیگری بشود و به آن مرد خیانت بکند!. پناه بر خدا.
   هشدار جدی می دهیم که چنین فردی که اصلا ترس از خدا که هیچ، حیای لات ها را هم ندارد و اینگونه حریم الهی را می شکند، اصلا مناسب ازدواج نیست، مخصوصا اگر شما زمینه های اعتقادی و اخلاقی دارید، از آفتاب هم روشن تر است که باید از چنین فردی دوری کنید. تعجب می کنم با وجود این همه نشانه باز به دنبال این هستید که با چنین شخصی ازدواج کنید، نشان می دهد صحبت ها و این ارتباطات در روحیه شما تاثیر گذاشته است و … .
   فهماندن شما به او چیزی را عوض نمی کند بر فرض این رابطه را قطع کرد دو الی سه سال دیگر کسی که بویی از خدا نبرده، مجدد بر می گردد و یک رابطه دیگر، و شاهدیم که در جامعه ما متاسفانه این رابطه ها زیاد شده و به راحتی انجام می گیرد، به عنوان یک مشاور که خیر و صلاح شما را می خواهد عرض می کنم به خودتان بفهمانید که چنین فردی لیاقت شما و عشق پاک و الهی شما را ندارد. در هر حال بنده عرض کردم، حداقل چند سال آینده متوجه این هشدار های بنده می شوید، آنوقت نگویید کسی نبود مرا راهنمایی کند، کسی نبود خیر مرا بخواهد، کسی نبود راه خدا را نشان بدهد.
   به گفته های فامیل و دوستان هم توجه نکنید، ببینید خدا چه می گوید، توصیه می کنم یک سر به دادگاه خانواده در امور طلاق بزنید، ببینید این عاشق پیشه های خوش تیپ و چرب زبان در راهرو دادگاه ها ریخته و دختران زود باور را چه کرده اند، اگر شما نرفته اید بنده رفته ام و دیده ام، مشاوره های زیادی هم در سایت داریم، با اینهمه عرض می کنم چنین شخصی اصلا قابل اعتماد نیست و به زندگی دنیا و آخرت شما آسیب می زند.
   در روایات فراوانی اهل البیت به ما و شما سفارش کرده اند که یکی از معیارهای اصلی همسر، ایمان و تقوا و خداترسی و فهم دین هست.
   وفقکم الله لکل الخیر

 2. ناشناس می گوید

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 3. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

  امتیاز بینندگان:4 ستاره

 4. X می گوید

  با سلام
  من حدود دو سال با یه زن رابطه ی عاشقانه داشتم .ولی در حد چت و تبادل عکس و حرفای +۱۸ .البته اول فکر میکردم مجرده و فکر ازدواج بودم که بعد از وابستگی متوحه شدم متاهله ..
  حالا اینا ب کنار
  میدونم کارم اشتباه بوده،تمام دوران دوستی همراه با عذاب وجدان شدید گذشت تا اینکه رابطه رو تموم کردم ب سختی .الانم دلتنگ میشم و هنوزم سختی میکشم ….
  این یک طرف بحث
  طرف دیگه اینکه نسبت ب ازدواج بدبین شدم
  اصلا دلم راضی نمیشه ازدواج کنم فک میکنم همه خائنن

  از روزی که رابطه با این خانوم شرو شد تا الان که تمام شده این افکار بدتر شده
  یعنی فک میکنم که به خاطر این کاری که کردم حتما باید تاوان بدم و ممکنه زن ایندم همین مدلی بهم خیانت کنه
  چون میگن خدا جای حق نشسته و از هر دست بدی از همون میگیری
  این فکر عین خوره داره نابودم میکنه …
  احساس میکنم اخر خطم
  خیلی داغونم …من ب خدا و بخشش اون اعتقاد دارم
  ولی این کارم حق الناس بود گمونم و باید پس بدم
  نمیدونم چیکار کنم 😕

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   خدا را خیلی شکر کنید که متوجه اشتباه خود شده اید، واقعا ارتباط خطرناک بوده که دنیا و آخرت انسان را این رابطه ها نابود می کند. پناه بر خدا از شر شیطان.
   – توبه کنید و در پیشگاه خداوند طلب بخشش نمایید، برای برطرف شدن آن دلتنگی ها یا بهتر بگویم ریشه های گناه و حب این رابطه ها در نفس لازم است این ذکر را مدام تکرار کنید «یا خیر حبیب و محبوب صلی علی محمد و آل محمد». ذکر استغفار را زیاد تکرار کنید مبدا علاقه شیطانی در قلب به محبت و عشق خدا تغییر می کند و اگر علاقه به گناه در نفس باشد و انسان برای ریشه کن کردن آن کاری نکند به مرور زمان مجدد شیطان انسان را به طرق دیگر گمراه می کند.
   – نسبت به ازدواج بدبین نباشید، بلکه انسان نسبت به نفس خود بدبین باشد، اگر شما بنایتان بر این باشد که توبه کنید و به حریم الهی و ناموس دیگران تعدی نکنید، مطمئن باشید ان شاالله کسی هم به حریم و همسر شما تعدی و دست درازی نمی کند. پس آنچه در بالا گفته شده را انجام بدهید خداوند مهربان هست و مسبب الاسباب؛ لذا همیشه به این معنا نیست که اگر کسی توبه کرد تاوان آن عمل را می بیند، خداوند پس از توبه واقعی آثار و تبعات آن را تغییر می دهد.

   مدتی نماز جعفر طیار را بخوانید، هر روز بسیار خوبست، یا روز جمعه به این نیت که خداوند همسری پاک و مومن را به شما روزی کند، این نماز آثار زیاد و عجیبی دارد که در سایت برخی از آن آثار را مطرح کرده ایم سرچ کنید و بخوانید.
   وفقکم الله لکل الخیر

 5. B.F می گوید

  سلام
  من ۲۳ سالمه تقریبا از ۳ سال پیش با دختری اشنا شدم خیلی بهش علاقه پیدا کردم و این رابطه دو طرفه بود به دلیل مشغله کاری مجبور شدیم مدتی از هم دور باشیم (و این رو هم عرض کنم که رابطه ما کاملا کنترل شده بود از طرف هردومون و هیچ نزدیکی بهم نداشتیم)بعد از گذشت چند ماه شماره اون دختر رو پیدا کردم و با ایشون تماس گرفتم چند روزی با هم در ارتباط بودیم تا اینکه گفت قراره چند روز دیگه ازدواج کنه.ولی گفت که به اجبار تن به این ازدواج داده و علاقه ای به همسرش نداره ما برای مدتی از هم جدا شدیم ولی همونطور که گفتم خیلی بهم علاقه داشتیم و بعد از ازدواجش نتونستیم از هم جدا باشیم اون قول داد که از همسرش جدا بشه(اینکه میگم بهم علاقه داشتیم واقعا از ته دل بود و عشق واقعی بود واقعا در توان هیچکدوممون نبود که جدا شه همدیگر رو میشناختیم و حتی اگه خونه و تلفن رو هم تغییر میدادیم باز به طریقی همدیگر رو پیدا میکردیم)حدود یک سالی باهم ارتباط تلفنی داشتیم و گاهی همدیگر رو میدیدم که متوجه شدم باردار شده ولی باز هم اصرار داشت که به شوهرش علاقه ای نداره و بعد از به دنیا اومدن بچش جدا میشه من هم که بهش علاقه داشتم قبول کردم تا اینکه گذشت و الان بچه بدنیا اومده ولی باز هم دست دست میکنه و جدایی رو به تاخیر میندازه خیلی سعی کردم فراموشش کنم از تمام عواقب این رابطه هم اطلاع دارم ولی نمیتونم جدا شم علاقه زیادی بهش پیدا کردم گاهی عذاب وجدان میگیرم من با شوهرش ارتباط نداشتم ولی جوری که شنیدم شخص نرمالی نیست من اون دختر رو کاملا میشناسم خانواده با اصل و نسبی داره و خودش هم کاملا دختر با وقار و متینی هست و اهل هوس بازی و یا پول و چیز دیگه ای نیست ولی نمیدونم باید چیکار کنم واقعا نمیدونم میترسم بیشتر گریبانم رو بگیره این رابطه و به جاهای بدی کشیده بشه میترسم موقع طلاق همسرش پرینت تماساشو بگیره و برام مشکل ایجاد بشه یا قبل از طلاقش خانوداش متوجه بشن و کار به جاهای وحشتناکی بکشه شاید این پیام من جوابی نداشته باشه فقط خواستم گفته باشم حرفمو ممنون.

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم برادر خوب و عزیز
   واقعا نمی دانید؟!
   شما در لبه پرتگاه جهنم نشسته اید، واقعا نمی ترسید از خشم خدا!… تا همینجا هم قدم به قدم، لحظه به لحظه اشتباه کرده اید، همان دوستی روز اول حرام بود و گناه و همین ادامه دادن، و گناه باعث بسته شدن چشم و گوش است و برای همین هست الان سردرگم هستید و نمی توانید تصمیم درست را بگیرید!… اگر می خواستید قبل از اینکه ایشان ازدواج کنند باید شما با ایشان ازدواج می کردید.
   کمی از خدا بترسید، زن متاهل، زنی که مادر هست!!، شما به چه حقی برای او دلسوزی می کنید، اینها دلسوزی نیست، بلکه شما با این حضور و ارتباط و محبت به او، تیشه به ریشه او و زندگی اش می زنید، و بدانید اگر حتی اگر یک روزنه امیدی باشد که این خانم با همان مرد زندگی کند، شما دارید همان را هم می بندید!. شما هم اگر ازدواج کنید در طول زندگی فراز و نشیب دارید، قرار نیست اگر فردا روز شما با همسرتان مشکلی داشتید یک مرد غریبه با همسر شما دوست باشد و ارتباط شیطانی داشته باشد!!.
   توبه کنید، زندگی ایشان به خودش مربوط است و او خدا دارد، و خدای او از شما به او مهربان تر است!، زندگی او به شما هیییییچ ارتباطی ندارد. اینکه از درون خیال کنید که شما وظیفه دارید به او کمک کنید این وسوسه شیطان هست!، موارد مثل شما را زیاد داشته ایم همه هم می گویند ما قصد کمک داریم و آرام آرام بعدا شیطان کار را به جاهای باریک و خطرناک کشانده است. شما تنها وظیفه ای که دارید این است که الان توبه کنید و این ارتباط را قطع کنید، پس از این هر چه شد به شما ارتباطی ندارد و مربوط به او و خدا است.

   بترسید که فرزند او در قیامت یقه شما را بگیرد که حضور شما زندگی او را نابود کرد.

   این را هم هشدار بدهم خدا هم صبری دارد، گناه پشت گناه، ارتباط پشت ارتباط در این سالها!!، یکدفعه خدا رسوا می کند همانطور که خیلی ها را رسوا کرده و خدای ناکرده کار تا به قتل یا نزاع های ناموسی و … نرسیده کمی فکر کنید، ادامه این کارهای شما قلب را می بندد و راه توبه هم بسته می شود شیطان کاری نکند که دنیا و آخرت را سر این علاقه شیطانی و بچه گانه به یک زن متاهل از دست بدهید، فردا روز نگویید کسی نبود به من بگوید به من هشدار بدهد!… این حرفهای بنده اتمام حجت است بر شما.

   توبه کنید، تمام راه های ارتباطی را ببندید تلفن تماس و آدرس را اگر او می داند تغییر بدهید و هیچ تکلیفی هم نسبت به این خانم ندارد، اگر قسمت بود همان اول ایشان باید زمینه را طوری می کرد که با هم ازدواج کنید، نه الان پس از اینهمه پیچیده شدن ماجرا.

   در هر حال علاقه ای که در قلب شما هست خدایی نیست، چون ارتباط شما خدایی نبوده؛ رابطه را قطع کنید آرام آرام گذر زمان این علاقه را هم از قلب شما خارج می کند، و علاوه بر ذکر استغفار که خوبست زیاد تکرار کنید، این ذکر «یا خیر حبیب و محبوب صلی علی محمد و آل محمد» را زیاد تکرار کنید تا عشق مجازی از قلب خارج بشود.
   این نصیحت های ما چند بار بخوانید و جدی بگیرید.
   وفقکم الله لکل الخیر

 6. Shayan.K94 می گوید

  با سلام و احترام
  من هم با این مشکل روبرو هستم و خانم مورد نظر زن عمو من هست.
  من را در خانواده به مهربانی میشناسند و اغلب کاری داشته باشند از من کمک میگیرند.
  به همین دلیل در خانواده بسیار محبوب هستم اما از چند ماه پیش به یکباره رفتار ایشان با من تغییر کرده و هر چه بی توجهی می کنم کار ساز نیست.
  بعلاوه به دلیل دورهمی های خانوادگی حداقل یکبار در ماه همدیگر را میبینیم بنابراین امکان قطع رابطه بصورت مطلق وجود ندارد.
  لطفا مرا نیز راهنمایی کنید.
  با سپاس

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   خیلی مراقب باشید، مخصوصا در این موارد که شیطان به هزاران حیله و روش به دنبال آن است که انسان را فریب بدهد. باید به خدا پناه برد.
   این امتحان شماست، شما که می دانید اینطور هست، تا می توانید در جایی که ایشان هست نروید، مراقب باشید. فرصت خوبی هم برای رشد معنوی شماست، اگر درست قدم بردارید. زندگی شیخ رجبعلی خیاط و بزرگان را شبها قبل از خواب بخوانید. ببینید که با ترک گناه خداوند چطور درهای ملکوت را برای آنها باز کرد.
   زمانی که می بینید این خطرات هست شرعا موظف هستید مکان رو ترک کنید و ضرورتی هم به حضور و رفتن شما نیست، برنامه داشته باشید برای نرفتن، در این ساعتها برای خود کار ایجاد کنید و همین کارها مثل قرار با دوستان را بهانه کنید برای اینکه شرکت نکنید. و اگر حالت خاص پیدا کردند و به صراحت مطرح کردند!، لازم است مادر خود را در جریان بگذارید تا چرایی نرفتن را بدانند و خطری که شما را تهدید می کند.
   این ذکر را زیاد تکرار کنید«یا خیر حبیب و محبوب صلی علی محمد و آل محمد» بهترین دوست و محبوب و معشوق، خداوند است.
   مدتی نماز جعفر طیار را بخوانید تا خداوند خطر گناه را دور کند و این علاقه ها و خطرات شیطان را دور نماید.
   وفقکم الله لکل الخیر

 7. Mhdi norozi می گوید

  انشالله ک کسی گرفتار این جور دام های شیطان نشه و اینک هرلحظه انسان حواسش باشه من باور نمیکردم کسی ک تحصیل کرده و پخته باشد این جور رابطه نادرست را برقرار کند. یک ن یک عمر انسانیت وپاکی ب همراه دارد.

 8. Mhdi norozi می گوید

  منم دقیقا همین رو تجربه کردم و حالا نمیدونم چی کار کنم اخه خسته شدم از دستش و اینک هرچه میگم بیخیال من شو قبول نمیکنه با اینک تحصیل کرده و دکتر هستش و سن بالا اما هرچه دوری میکنم بیشتر جذب من میشه دیگ خسته شدم از کاراش

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   همینکه راه ارتباطی با ایشان را حفظ کرده اید که اینگونه راحت می تواند ارتباط برقرار کند و ابراز علاقه کنند خطرناک و اشتباه بزرگی هست.
   خودتان رابطه را قطع کنید!، حتی با کمی تندی، به شیوه ای که متوجه اشتباه خود بشوند.
   وفقکم الله لکل الخیر