وبگاه پاسخگویی به سوالات دینی هدانا

خطرات و عواقب رابطه با زن متأهل

خطرات و عواقب رابطه با زن متأهل

رابطه با زن متأهل

مدتي است زن متأهلي عاشق و شيداي من شده و قصد دوستي با من را دارد و من هم هر چه از او دوري و بي محلي مي كنم او عاشق تر می شود و مهرم در دلش بيشتر مي گردد. لطفا راهنماييم كنيد كه در این وضعیت، به عنوان پسری مجرد، چكار كنم و چگونه از دست این زن رها شوم؟
از مكاتبه تان با اين مركز حق شناسي كرده و سپاسگزاريم؛ اميدواريم همراه و راهنماي خوبي برايتان باشيم.

در پاسخ به سوالي كه مطرح كرديد، ابتدا ماجرايي واقعي را برايتان نقل مي كنم كه در سال ۱۳۹۰ و در كشور خودمان رخ داده است :
«مردي كه به ظن ارتباط پسري مجرد با همسرش، اين پسر را از پا در آورده بود بار ديگر به مرگ محكوم شد. چندي پيش مردي به پليس ۱۱۰ زنگ زده و از پيدا شدن يك جسد كه در زميني خاكي به حال خود رها شده بود خبر داد. با حضور پليس و انجام تحقيقات مشخص شد كه مقتول فردي به نام سعيد و مجرد است. ماموران با پرس و جو از خانواده مقتول دريافتند وي دشمني خاصي با كسي نداشته و اتفاقا فردي محبوب هم بوده است.اما در زندگي اين مرد نكته‌اي بود كه شك ماموران را برمي انگيخت و اين رابطه وي با زني به نام نرگس بود. براي همين ماموران به سراغ نرگس رفته و از وي در اين‌باره سوال كردند اما اين زن مدعي شد هيچ اطلاعي از قتل سعيد ندارد. بازجويي از متهمه ادامه يافت تا اينكه نرگس سرانجام پرده از واقعيت برداشت و گفت شوهرش حسين قاتل سعيد است. اين زن گفت: شوهرم به من و اين مرد مشكوك شده بود و فكر مي‌كرد ما با هم ارتباط داريم. به همين خاطر هم او را از سر راه برداشت. بلافاصله حكم جلب حسين صادر و وي دستگير شد. حسين بلافاصله پس از دستگيري به طور خودجوش به اين قتل اقرار كرد و گفت: سعيد را من كشتم. از مدتي قبل مي‌دانستم كه وي با همسرم ارتباط دارد. اين موضوع را به همسرم گفتم و از او خواستم به اين رابطه پايان دهد ولي قبول نكرد و گفت بايد مرا طلاق بدهي من علاقه‌اي به تو ندارم.نرگس البته اصل رابطه با سعيد را انكار مي‌كرد. من كه علاقه شديدي به نرگس داشتم حاضر به جدايي با وي نبودم ولي از طرفي نمي‌توانستم تحمل كنم كه وي با يك مرد غريبه ارتباط داشته باشد. به همين خاطر سراغ سعيد رفتم و به وي گفتم به اين رابطه پايان دهد اما وي گفت نرگس خودش به رابطه با او علاقه‌مند است.اين رابطه شوم دو سال ادامه پيدا كرد تا اينكه اين اواخر فهميدم نرگس به خانه سعيد رفت و آمد دارد و حتي كارهاي منزل وي را انجام مي‌دهد. براي همين تصميم به قتل وي گرفتم. روز حادثه اسلحه‌اي تهيه كردم و به سعيد زنگ زده و گفتم مي‌خواهم در ارتباط با موضوعي با او صحبت كنم. وقتي سر قرار آمد بدون اينكه مرا ببيند او را تعقيب كرده و در فرصتي مناسب وي را با شليك گلوله كشتم؛ بعد هم موضوع را به نرگس گفتم. با اين اعترافات متهم راهي دادگاه كيفري شده و به قصاص محكوم شد، ولي اين حكم با اعتراض وي در ديوان عالي كشور نقض شده و به شعبه هم عرض سپرده شد. روز گذشته متهم بار ديگر در دادگاه مجرم شناخته و به مرگ محكوم شده و در رديف اعدامي‌ها قرار گرفت. (منبع : روزنامه تهران امروز)

اين اتفاقي كه با هم مرور كرديم فقط يك حالت از فرجام اينگونه ارتباط هاي نامشروع است. خيلي اوقات ابراز علاقه ها و ارتباطات معمولي كار را به جاهاي باريك مي كشاند. قتل هاي فراواني به خاطر اينگونه ارتباط ها رخ مي دهد و … .

*** پرسشگر گرامي؛ برقراري رابطه عاطفي و دوستانه با نامحرم (با هر توجيهي) در فضاي شريعت اسلام جایز نیست و بايد از آن اجتناب كرد؛ حال اگر اين رابطه معطوف به زني متأهل باشد، آسيب هايش قطعاً فراوان تر خواهد بود. خوشبخانه شما به دنبال قطع اين ارتباط هستيد و همين تصميم شما، حل اين مشكل را سهل و آسان مي كند. ما در ادامه نكاتي را تقديم تان مي كنيم كه توجه و عمل به آن ها در تصميم صحيحي كه گرفته ايد ياري تان مي دهد :

نکات بسیار مهم:

۱. ايجاد يا قطع ارتباط با ديگران، بستگي تام به اراده خود فرد دارد. اگر شما واقعاً بخواهيد ارتباطتان را با كسي قطع كنيد، مي كنيد و طرف مقابل تان نمي تواند مانع شود. شما در نوشته تان گفتيد «هر چه از او دوري و بي محلي مي كنم او عاشق تر مي شود …»؛ دوري و بي محلي كه شما از آن نام برديد معلوم است كه به معناي قطع ارتباط شما نبوده، چون در قطع ارتباط شما ديگر هيچ رفتار و واكنشي از طرف مقابل خود نمي بينيد، در حاليكه نوشته هايتان حاكي از بررسي رفتارهاي اوست.
۲. اگر مي خواهيد از اين دامي كه قطعاً توسط شيطان برايتان نهاده شده و زندگي دنيايي و اخرويتان را بر لبه پرتگاهي خطرناك قرار داده، رهايي يابيد از همين الان هر گونه ارتباط با اين زن را قطع كنيد (حضوري، پيامكي، تلفني، چت، مكاتبه اي و …)؛ اين توصيه ما را جدي بگيريد. اگر به اين مورد عمل نكنيد، از اين مهلكه نجات نخواهيد يافت. پس خود را ديگر در معرض ا و قرار ندهيد و به هيچ وجه پيام هايش را نخوانيد و صحبت هايش را نشنويد (شماره تلفن همراه و آدرس ايميل تان را تغيير دهيد).
۳. اگر پس از قطع ارتباط، ايشان مزاحم تان شدند، او را تهديد به شكايت كنيد و در صورت بي توجهي ، تهديد خود را عملي سازيد. مطمئن باشيد پس از اين تهديد، رهايتان خواهد كرد؛ چون مجازات رابطه نامشروع براي متأهلين بسيار سنگين است.
۴. فكر كردن به اينكه اين عمل در دين اسلام حرام است و مورد رضايت خدا نيست و همچنين تفكر درباره عاقبت دنيايي و اخروي اينكار بهترين شيوه براي ترك اين ارتباط و فكر نكردن به اين موضوع است. همچنين در اولين فرصت اگر شرايط ازدواج را داشتيد، با همسري مناسب ازدواج كنيد. با ازدواج عواطف شما در جهت صحيح و شرعي خرج خواهد شد و از اين دغدغه رهايي خواهيد يافت.
۵. براي قطع اين ارتباط روي موارد زير نيز خوب تفکر و تأمل كنيد :
آيا شما دوست داريد، مردي غريبه با همسر آينده تان ارتباط داشته باشد؟ مسلماً نه. وقتي خودتان دوست نداريد كسي با زندگي آينده تان اين كار را بكند، خودتان نيز نبايد با زندگي فردي ديگر اين كار را بكنيد. فراموش نكنيد كه دنيا دار مكافات است و اگر كسي بدي كند، بدي مي بيند.
– مي دانيد اگر همچنان با زني متأهل ارتباط داشته باشيد و اين ارتباط روزي بر ملا شود چه بر سر زندگي تان مي آيد؟ اطرافيان با شما چگونه برخورد مي كنند؟ جامعه چگونه برخورد مي كند؟ به آينده زندگيتان فكر كرده ايد؟ به اين فكر كنيد كه اين رابطه شما ممكن است زندگي فرد مورد نظر را نيز به نابودي بكشاند و آنگاه شما هم مقصريد.
– گاهي اين ارتباط ها به جاهاي خطرناك و باريك (رابطه جنسي و …) مي كشد و مجازات هاي سنگين دنيايي (سنگسار، اعدام و …) را گريبانگير فرد مي كند. آيا حيف نيست آدمي سرمايه زندگي خويش را تنها با يك اشتباهي كه مي تواند از آن جلوگيري كند بر باد دهد!
– فكر نمي كنيد اين زن، مقيد به احكام شرع نيست و دست در دست شيطان دارد و مي خواهد زندگي شما را نابود كند؛ چون با وجود داشتن همسر، علاقه به ارتباط با نامحرم دارد؛ پس با قطع ارتباط با او مانع نابودي زندگي تان شويد.
– هيچ زن مسلمانِ سالم و عاقل (كه متأهل هم هست) چنين روابطي با پسري نامحرم برقرار نمي كند، چرا كه :
الف) مهمتر از همه مورد رضايت خدا نيست و از لحاظ شرعي گناه است.
ب) مرد زندگي اش را انتخاب كرده و بايد عواطفش را معطوف او كند نه پسري نامحرم.
ج) اين رفتار خيانت به شوهر و حريم مقدس خانواده اش است و باعث بي آبرويي در جامعه و تباهي دنيا و آخرتش مي شود.
د) مجازات هاي سنگين تري براي افراد متأهل در اين گونه روابط در نظر گرفته مي شود (سنگسار، اعدام و …).

*** پرسشگر محترم؛ خدا را شاكر باشيد كه اتفاق ناگواري براي شما رخ نداده است و اين فرصت را از عنايات خاصه خدا به خود بدانيد كه در اختيارتان قرار داده تا راه درست را انتخاب كنيد؛ پس راه درست را انتخاب كنيد.

پرسمان

[به این نوشته امتیاز بدهید]
[total: 76 امتیاز: ۲.۴]
🔗 لینک کوتاه
:کلیک کنید
5 نظرات
 1. Shayan.K94 می گوید

  با سلام و احترام
  من هم با این مشکل روبرو هستم و خانم مورد نظر زن عمو من هست.
  من را در خانواده به مهربانی میشناسند و اغلب کاری داشته باشند از من کمک میگیرند.
  به همین دلیل در خانواده بسیار محبوب هستم اما از چند ماه پیش به یکباره رفتار ایشان با من تغییر کرده و هر چه بی توجهی می کنم کار ساز نیست.
  بعلاوه به دلیل دورهمی های خانوادگی حداقل یکبار در ماه همدیگر را میبینیم بنابراین امکان قطع رابطه بصورت مطلق وجود ندارد.
  لطفا مرا نیز راهنمایی کنید.
  با سپاس

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   خیلی مراقب باشید، مخصوصا در این موارد که شیطان به هزاران حیله و روش به دنبال آن است که انسان را فریب بدهد. باید به خدا پناه برد.
   این امتحان شماست، شما که می دانید اینطور هست، تا می توانید در جایی که ایشان هست نروید، مراقب باشید. فرصت خوبی هم برای رشد معنوی شماست، اگر درست قدم بردارید. زندگی شیخ رجبعلی خیاط و بزرگان را شبها قبل از خواب بخوانید. ببینید که با ترک گناه خداوند چطور درهای ملکوت را برای آنها باز کرد.
   زمانی که می بینید این خطرات هست شرعا موظف هستید مکان رو ترک کنید و ضرورتی هم به حضور و رفتن شما نیست، برنامه داشته باشید برای نرفتن، در این ساعتها برای خود کار ایجاد کنید و همین کارها مثل قرار با دوستان را بهانه کنید برای اینکه شرکت نکنید. و اگر حالت خاص پیدا کردند و به صراحت مطرح کردند!، لازم است مادر خود را در جریان بگذارید تا چرایی نرفتن را بدانند و خطری که شما را تهدید می کند.
   این ذکر را زیاد تکرار کنید«یا خیر حبیب و محبوب صلی علی محمد و آل محمد» بهترین دوست و محبوب و معشوق، خداوند است.
   مدتی نماز جعفر طیار را بخوانید تا خداوند خطر گناه را دور کند و این علاقه ها و خطرات شیطان را دور نماید.
   وفقکم الله لکل الخیر

 2. Mhdi norozi می گوید

  انشالله ک کسی گرفتار این جور دام های شیطان نشه و اینک هرلحظه انسان حواسش باشه من باور نمیکردم کسی ک تحصیل کرده و پخته باشد این جور رابطه نادرست را برقرار کند. یک ن یک عمر انسانیت وپاکی ب همراه دارد.

 3. Mhdi norozi می گوید

  منم دقیقا همین رو تجربه کردم و حالا نمیدونم چی کار کنم اخه خسته شدم از دستش و اینک هرچه میگم بیخیال من شو قبول نمیکنه با اینک تحصیل کرده و دکتر هستش و سن بالا اما هرچه دوری میکنم بیشتر جذب من میشه دیگ خسته شدم از کاراش

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   همینکه راه ارتباطی با ایشان را حفظ کرده اید که اینگونه راحت می تواند ارتباط برقرار کند و ابراز علاقه کنند خطرناک و اشتباه بزرگی هست.
   خودتان رابطه را قطع کنید!، حتی با کمی تندی، به شیوه ای که متوجه اشتباه خود بشوند.
   وفقکم الله لکل الخیر

نظر شما درباره این مطلب:

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت هدانا منتشر خواهد شد.

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.