مطالب مشابه

6 Comments

 1. زهرا

  سلام خسته نباشید
  این مسئله که گفته شده اگر خونریزی در روز های عادتش باشد.
  یعنی روزهای عادت چطور حساب میشود؟مثلا زنی که آخرین بار۲۰بهمن عادت شده و بعداز آن ۹ماه حامله بوده چطورحساب کند که روز عادتش چه روزی است؟

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   مقصود این است همان تاریخی که قبل از بارداری عادت می شده را ملاک قرار دهد؛ اگر خروج خون در همان تاریخ و روزها باشد، حکم حیض را دارد.
   مطابق نظر آیت الله مکارم شیرازی
   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ
 2. شاکری

  با سلام بنده ۵۲ روز زایمان کردو ولی به علت ماندن قسمتی از جفت هنوز خونریزی دارم وتازه متوجه شدم وعادت معین ندارم ۱۰روز اول نفاس و۱۰روز دوم استحاضه و۱۰ روز سوم چون علایم حیض داشتم حیض قراردادم وبقیه رو استحاضه چون علایم حیض نداشتم الان تکلیف من به خاطر باقی موندن جفت چیست

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   ملاک برای آغاز نفاس همان خروج بچه هست نه جفت!.
   اگر تا ۱۰ روز خون ببینید، نفاس هست، اما اگر بیشتر شد مطابق نظر آیت الله خامنه ای : بايد به اندازه روزهاى عادتش نفاس قرار دهد و بعد از آن تا ده روز، به احكام استحاضه عمل كند (هر چند اين ده روز در ايام عادتش باشد) بعد از گذشتن ده روز اگر خونى كه مى بيند در ايام عادتش باشد، خون حيض است و در غير اين صورت استحاضه است (هر چند نشانه هاى حيض را نيز داشته باشد).
   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ
 3. زهرا

  با سلام یه سوالی دارم.
  من خانمی هستم که ۳۹روزه که زایمان کردم۲ روز پیش خون ریزیم شبیه به حیض بود اما الان هیچ خونی ندیدم .با این حال بر اعمال حیض بزارم یا نه من هنوز استحاضه ام.مرجع تقلیدم آیت الله خامنه ای است.
  لطفا مرا راهنماییم کنید.
  با تشکر

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   اگر خونریزی در باطن تا سه روز ادامه و استمرار داشته باشد، حیض هست و باید عادت قرار بدهید، اگر در داخل ادامه ندارد، و فقط لکه هست، استحاضه هست.
   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

|تماس با ما | حمایت از ما | تبلیغات | همکاری با ما |تمامي حقوق شرعاً و قانوناً براي تیم هدانا محفوظ مي باشد و نقل مطالب با ذكر منبع سبب امتنان است. © کپی رایت - هدانا HADANA.IR |

Code Center