وبگاه پاسخگویی به سوالات دینی هدانا

پاسخ دفتر آیت الله مکارم شیرازی به شایعات عجیب یکی از نمایندگان هوچی گر مجلس!

0

پاسخ دفتر آیت الله مکارم شیرازی به شایعات عجیب یکی از نمایندگان هوچی گر مجلس!

فهرست این نوشتار:

هدانا- متاسفانه در روزهای اخیر برخی از افراد نادان که وابستگی سیاسی به جریان اصلاح طلب دارند با شایعه پراکنی های عجیب به دنبال آسیب زدن به دین و مرجعیت شیعیان هستند و این درحالی است که اگر کوچکترین مطلبی درباره یکی از اعضای این جریان گفته شود با قدرت رسانه ای و کمپین های تبلیغاتی به حمایت از آنان می پردازند که دربسیاری از موارد انحراف و تضادهای آنان در این سالها با دین و نظام مقدس جمهوری اسلامی روشن گردیده است. اما عجیب است به راحتی شاهدیم در این روزها به ساحت مرجعیت توهین می کنند و انواع نسبت ها را در هیاهوی تبلیغاتی می زنند و پس از چند روز در سکوت رسانه ای حرف خود را پس می گیرند!… آیا چنین تخریب هایی طبیعی یا اشتباه رسانه ای است!، یا نشاندهنده یک توطئه و فتنه جدید است که می خواهد به دین و کشور بر اساس همین موج سواری های رسانه ای آسیب بزند؟!.

بدیهی است که هر کسی کوچکترین آشنایی با رسانه های کشور داشته باشد متوجه می شود که فقط افراد دریده و بی آبرو هستند که بی دلیل با آبروی مرجعیت بازی می کنند و زمینه جریحه دار شدن احساسات مقلدان و دوستاران مرجعیت را فراهم می سازند… متاسفانه بر اثر عدم ورود قوه قضائیه و سکوت مومنین و متدینین این سناریو و بازی ها ادامه دار شده است. بدیهی است اگر برخورد لازم قضایی صورت نگیرد این رفتارهای زشت از سمت این سبک سران ادامه خواهد یافت. لازم است دستگاههای نظارتی مجلس صلاحیت چنین افرادی را مورد بازنگری اساسی قرار دهند!.

سایت هدانا به نوبه خود این رفتارها را محکوم می کند، و از تمام گروهها و جریانات سیاسی و مومنین درخواست می کنیم که نسبت به این هتک حرمتها که از شخص آیت الله مکارم شیرازی فراتر رفته و دین را هدف قرار داده واکنش نشان بدهند تا شاهد چنین بازیهای ناجوانمردانه و تهمت ها نباشیم.

هر کسی کوچکترین آشنایی با مواضع آیت الله مکارم شیرازی در این سالها در مقابله با جریانات و فرقه های معاند دین و نظام جمهوری اسلامی ایران داشته باشد علت حمله منافقان داخلی و خارجی را در این روزها متوجه خواهد شد. 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

در ادامه شما می توانید پاسخ رسمی دفتر حضرت آیت الله مکارم شیرازی را بخوانید:

التهاب آفرینی و خبرسازی بی اساس یکی از نمایندگان مجلس بر ضدّ مرجع عالیقدر جهان تشیع حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی(مدّظلّه) و انتشار دروغی دیگر با فاصله ای اندک توسط روزنامه ای که مدیر مسئول آن نیز نمایندۀ مجلس بود از جمله اخبار تأمل برانگیز در فضای رسانه ای کشور به شمار می رود که از زوایای مختلف قابل تحلیل و بررسی است.

باسمه تعالی

مطلبی از سوی یکی از مخاطبان پایگاه اطلاع رسانی دفتر معظم له به دست ما رسیده است که با توجه به اهمیت مطلب عیناً منتشر می گردد:

جریان شایعه پراکنی بی اساس رسانه ای بر ضدّ مرجعیت

بسم الله الرحمن الرحیم

التهاب آفرینی و خبرسازی بی اساس یکی از نمایندگان مجلس بر ضدّ مرجع عالیقدر جهان تشیع حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی(مدّظلّه) و انتشار دروغی دیگر با فاصله ای اندک توسط روزنامه ای که مدیر مسئول آن نیز نمایندۀ مجلس بود از جمله اخبار تأمل برانگیز در فضای رسانه ای کشور به شمار می رود که از زوایای مختلف قابل تحلیل و بررسی است.

بدیهی است یکی از مهم ترین تاکتیک های جنگ روانی دشمن ایجاد و پخش شایعه بر ضدّ منافع جامعه است. این پدیده می تواند امنیت روانی و زندگی مردم را تا حدّ زیادی مختل کند، استفاده بی حدّ و حصر از فضای مجازی از قبیل توئیتر، تلگرام و اینستاگرام از یکسو و نیز فقر دانشی در فضای مجازی در میان گروهی از کاربران و همچنین ترویج عامدانه و هدفمند شایعات توسط برخی گروه ها و جریانات سیاسی غربگرا تبعات جبران ناپذیری در جامعه به همراه دارد.

همچنین باید دانست نفس بحران سازی و ایجاد شایعه در نهایت به تشویش افکار عمومی، ترویج خشونت و قطب گرایی و اقدامات غیرمنطقی و ادامۀ نزاع های بدون راه حل می شود.

حال با این تفاسیر بهتر می توان رفتارهای تأمل برانگیز این جریانات را دریافت. که در مورد اول واکنشی عجیب به انتقاد نسبت به نظر معظم له دربارۀ ورود زنان به ورزشگاه در توئیتر خود نوشت: «خوب است جناب ایشان دربارۀ بدهی های کلان معوق جناب مدلل به بانک سرمایه هم توضیح بدهند». (تصویر شماره اول)

این گونه اتهام زنی و توهین نسبت به مقام شامخ معظم له با استقبال گستردۀ دین ستیزان در رسانه های غربی قرار گرفته و آنها نیز در این زمینه داد سخن داده اند.

سرچشمۀ این مسأله

البته باید دانست نخستین بار در سال 1385 گویا نیوز (رسانۀ وابسته به سازمان سیا) تهمت ارتباط با آقای مدلل را نسبت به آیت الله العظمی مکارم شیرازی مطرح کرد. در سال های اخیر شبکه های ضد ایرانی صدای آمریکا به عنوان ارگان رسمی وزارت امور خارجه آمریکا نیز این اتهام را به انحاء مختلف در فضای مجازی منتشر ساخت.

این تهمت به دفعات در رسانه های غربی صهیونیستی و حتی برخی عناصر غربگرا در داخل کشور در مقاطع مختلف تکرار شد و حال 11 سال پس از اتهام زنی رسانه های صهیونیستی آن نغمه بار دیگر ساز شده است.

آیا ممکن نبود کسانی که دنبالۀ این اتهام دروغین را گرفته اند راستی آزمایی کنند؟ به یقین آنها می توانستند در جستجوی ساده تکذیبیه دفتر معظم له که در تاریخ 16 مرداد سال جاری برای چندمین بار در پاسخ به شایعه پراکنی یک شبکه معاند منتشر شده بود را مشاهده کنند، در این متن که با عنوان یک تذکر لازم (تصویر شماره 2) از سوی دفتر معظم له منتشر شد، به صراحت این شایعه تکذیب شده بود و در این متن چنین آمده: «اخیرا دوباره داستان دروغین داماد تاجری به نام مدلل با حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در بعضی از سایت ها آمده است، مکرر از معظم له شنیده ایم که هرگز نامبرده را ندیده و نمی شناسند و هیچ گونه رابطه ای با ایشان نداشته و ندارند».

در مورد دیگر که روزنامه ی اعتماد بودجه 305 میلیارد تومانی جامعة المصطفی را (مرکز طلاب خارجی از کشورهای مختلف دنیا) در اختیار معظم له اعلام کرده ، و این سخن را پخش نموده،(تصویر شماره 3) می توانست با مراجعه ساده ای به سایت جامعة المصطفی از ساختار و گردانندگان مطلع شود و معلوم گردد که جامعة المصطفی هیچ ارتباطی با حضرت آیت الله العظمی مکارم ندارد.

به راستی تکرار اتهامات خلاف بر ضدّ مرجعیت توسط عده ای این سؤال را به ذهن متبادر می کند که این جریان تا چه زمانی قرار است به عنوان پیاده نظام جریان ضدّ انقلاب ادامه یابد؟

بی تردید تبیین این مسأله می تواند پشت پردۀ شایعه پراکنی و دیگر اقدامات دین ستیزان را بر ضدّ مقدسات و مرجعیت محترم برملا سازد.

تکذیب، و سپس عذرخواهی

نماینده ای که در توئیتر خود این نسبت را ذکر کرده بود بعد از 48 ساعت به ناچار تکذیب کرد. نخست در توئیتر خود نوشت: «بنا بر اطلاعات اولیه تصور بر این بود که این فرد (شخص مدلل، بدهکار بانک سرمایه) دارای رابطه کاری با آیت الله مکارم شیرازی است، اما با تحقیقات بعدی و نیز توضیحات فرزند ایشان محرز شد نامبرده هیچ گونه ای رابطۀ مالی یا نسبتی با ایشان ندارد».(تصویر شماره 4)

لازم به ذکر است دفتر معظم له از باب رأفت و عفو و گذشت نسبت به شخص مزبور در متنی با عنوان توضیح لازم که در سایت رسمی معظم له منتشر شد، واکنش نشان داده و این چنین هشدار داد: «بدین وسیله اعلام می دارد چنانچه جناب آقای … این موضوع را تکذیب و عذرخواهی نماید مشکلی نیست و الا از طرق قضایی قابل تعقیب است». (تصویر شماره 5)

پس از این موضع قاطعانه در مقابل جریان مزبور شخص نامبرده در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس این چنین عنوان کرد که: «پس از اینکه برای ما محرز شد که ارتباط کاری بین مدلل و آیت الله العظمی مکارم اصلاً وجود ندارد این را در توئیتر خود اعلام کردم و اکنون هم اعلام می کنم که اگر احساس کردند جسارتی به ایشان شده بنده چنین قصدی نداشتم و اگر چنین برداشتی شده بنده از ایشان پوزش می خواهم».(تصویر شماره 6)

و اما در مورد روزنامۀ اعتماد هم دیدیم که پس از انتشار گستردۀ آن خبر بی اساس مربوط به بودجۀ جامعة المصطفی، این خبر را به صورت زیر تکذیب کرد:

پوزش بابت یک خطای رسانه ای

اعتماد آنلاین بابت درج نام حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی به عنوان مسئول یک مؤسسه فرهنگی (در قم) عذرخواهی می کند.

اعتماد آنلاین روز یکشنبه در خبر منتشرشده با عنوان نهادها و مؤسسات وابسته به چهره های مذهبی و سیاسی چه سهمی از بودجۀ 97 دارند به اشتباه نام حضرت آیت الله مکارم شیرازی به عنوان یکی از مؤسسات فرهنگی قم عنوان شده بود که در ادامه به سرعت تصحیح شد. بدین ترتیب تحریریه اعتمادآنلاین مراتب عذرخواهی خود را از آن مرجع عالیقدر اعلام می دارد».

در پایان لازم این توضیح است که این جریانات در آینده نیز ممکن است به صورت های مختلفی ادامه یابد، جامعۀ ما باید باهوش باشد، و بدانند هدف یک جنگ روانی تمام عیار قرار گرفته اند که یکی از ابزارش شایعه پراکنی های دروغین در رسانه ها و تحریک افراد به پخش این شایعه هاست. البته کسانی که ایمان به حساب و کتاب و روز رستاخیز ندارند تکلیفشان مشخص است اما آنهایی که عقیده به این حقیقت مذهبی دارند باید مراقب آخرت خویش باشند و گرفتار چنگال شایعه پراکنان نشوند. (تصویر شماره 7)

یکی از ارادتمندان مرجعیت

 

نظر مخاطبان درباره این مطلب:

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت هدانا منتشر خواهد شد.

با توجه به حجم سوالات، به سوالات تکراری پاسخ داده نمی شود لطفا در سایت «سرچ» کنید.