وبگاه پاسخگویی به سوالات دینی هدانا

واکنش حضرت آیت الله مکارم شیرازی نسبت به اغتشاشات فرقه گنابادی/هشدار به مسئولین

مسئله مهم اينجاست كه بارها گفتهايم عرفانهاى كاذب سر از مسائل خطرناك دينى و اجتماعى و اخلاقى در مى آورند كه يك نمونه اش همين حادثه دردناك تهران بود. اين جنايت تا كنون در كشور ما سابقه نداشت كه شخص تبهكارى سوار ماشين شود و مردم بيگناه و مدافع امنيت را زير بگيرد و به قتل برساند. آرى اين عارفان كاذب اين بدعت را به نام خود ثبت كردند

0

واکنش حضرت آیت الله مکارم شیرازی نسبت به اغتشاشات فرقه گنابادی/هشدار به مسئولین : مسؤولان مراقب عرفان‌هاى كاذب باشند

 

حضرت آيت الله العظمى مكارم شيرازى در ابتداى درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، گفتند: حادثه ناگوارى كه اخيراً در تهران اتفاق افتاد و منجر به شهادت چند نفر از مأموران انتظامى و بسيجى و موجب تخريب و سوزانده شدن اموال مردم شد، مورد تأسف شديد گرديد. ما به روح همه آن شهيدان درود مى‌فرستيم كه در راه حفظ امنيت هموطنان خود، جان خود را به وسيله عده‌اى از درويش‌هاى گمراه از دست دادند.

معظم له سپس افزودند: مسئله مهم اينجاست كه بارها گفته‌ايم عرفان‌هاى كاذب سر از مسائل خطرناك دينى و اجتماعى و اخلاقى در مى‌آورند كه يك نمونه‌اش همين حادثه دردناك تهران بود. اين جنايت تا كنون در كشور ما سابقه نداشت كه شخص تبهكارى سوار ماشين شود و مردم بيگناه و مدافع امنيت را زير بگيرد و به قتل برساند. آرى اين عارفان كاذب اين بدعت را به نام خود ثبت كردند.

حضرت آيت الله العظمى مكارم شيرازى در بخش ديگرى از سخنان خود در مورد عرفان های کاذب افزودند:

در واقع آنها كار داعشى‌ها را انجام دادند، داعشى‌ها همان وهابيان طرفدار توحيد كاذبند كه همه را غير از خود كافر مى‌پندارند و خونشان را مباح مى‌دانند، اين گروه هم طرفدار عرفان كاذبند و از جهاتى شبيه به هم هستند.

معظم له خاطرنشان کردند: اميدواريم مسؤولين محترم وقتى مى‌خواهند درباره آنها سخن بگويند مراقب تعبيرات خود باشند و چيزى برخلاف آموزه‌هاى دينى كه نتيجه معكوس خواهد داشت نگويند و نيز اميدواريم همه آن تبهكاران به زودى به جزاى كار خود برسند. خداوند همه را از شر اشرار محفوظ دارد.

منبع: سایت هدانا برگرفته از سایت رسمی معظم له.

نظر مخاطبان درباره این مطلب:

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت هدانا منتشر خواهد شد.

با توجه به حجم سوالات، به سوالات تکراری پاسخ داده نمی شود لطفا در سایت «سرچ» کنید.