وبگاه پاسخگویی به سوالات دینی هدانا

نیم خورده سگ و خوک و کافر

0

نیم خورده سگ و خوک و کافر

رساله توضیح المسائل طهارت

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][نیم خورده سگ و خوک و کافر]

مسأله 56 نیم خورده سگ و خوک و کافر (1) نجس و خوردن آن حرام است و نیم خورده حیوانات حرام گوشت، پاک و خوردن آن مکروه می‌باشد. (2)

این مسأله در رساله آیت اللّه سیستانی نیست

 (1) (خوئی:) کافر غیر کتابی بلکه کتابی نیز بنا بر احتیاط واجب..

(تبریزی:) کافری که از اهل کتاب یعنی یهودی و نصرانی و مجوسی نباشد..

(2) (خوئی، تبریزی:) خوردن آن نسبت به غیر گربه مکروه می‌باشد.

(مکارم:) مسأله آب نیم خورده «حیوانات نجس» مانند سگ و خوک نجس است امّا نیم خورده حیوانات حرام گوشت (مانند گربه و جانوران درنده) پاک است هر چند خوردن آن مکروه است.

(زنجانی:) مسأله نیم خورده سگ و خوک و کافر غیر کتابی، نجس و خوردن آن حرام است، بلکه بنا بر احتیاط باید از نیم خورده هر کافری اجتناب کرد. و نیم خورده حیوانات حرام گوشت، پاک و خوردن آن (مگر در مورد گربه) مکروه می‌باشد.

مسأله اختصاصی

(مکارم:) مسأله 62 مستحب ّ است آب نوشیدنی کاملاً تمیز بوده باشد، خوردن آبهای آلوده که موجب بیماری می‌گردد حرام است، آب‌های شستشو نیز شایسته است تمیز باشد و از آبهای متعفّن و آلوده تا آنجا که ممکن است باید پرهیز شود.

  • توضیح المسائل مراجع مطابق با فتاوای سیزده نفر از مراجع معظم تقلید/ متن اصلی از رساله امام خمینی و مُحشی حضرات آیات: سیستانی، صافی گلپایگانی، مکارم شیرازی، نوری همدانی، شبیری زنجانی، بهجت،فاضل،  اراکی، خویی، گلپایگانی، تبریزی.

لینک کوتاه مطلب: http://goo.gl/F8ls46

*- ضمنا شما می توانید از اینجا مشترک  خبرنامه سایت شوید و جدید ترین مطالب را دریافت کنید.

حتما بخوانيدکلید: نیم خورده سگ و خوک و کافر نیم خورده سگ و خوک و کافر نیم خورده سگ و خوک و کافر نیم خورده سگ و خوک و کافر نیم خورده سگ و خونیم خورده سگ و خوک و کافر نیم خورده سگ و خوک و کافرک و کافر  [/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

نظر مخاطبان درباره این مطلب:

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت هدانا منتشر خواهد شد.

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.