وبگاه پاسخگویی به سوالات دینی هدانا

ماجرای کامنت‌های جنجالی 2 روحانی درباره حادثه اهواز

انتشار کامنت‌های جنجالی دو صفحه اینستاگرام که تصویر پروفایلشان فردی روحانی است، حاشیه‌هایی را به وجود آورده اما سوال اساسی این است که این صفحات متعلق به چه کسانی است؟

0

ماجرای کامنت‌های جنجالی 2 روحانی درباره حادثه اهواز

به تازگی برخی از کانال‌های تلگرامی و همچنین کاربران توئیتر، دو کامنت جنجالی را زیر پستی که در آن یک سرباز کشورمان  قهرمانانه در حال کمک به دختربچه‌ای است که از حوادث تروریستی روز شنبه در اهواز به شدت ترسیده و دستش را روی سرش گذاشته، منتشر کردند.

هر دوی این کامنت‌ها با یک ادبیات خاص نوشته شده است و قصد دارد تا طوری وانمود می‌کند که صاحبان این دوصفحه (که عکس پروفایلشان نشان می‌دهد روحانی هستند) از رفتار این سرباز و دختربچه در این شرایط بحرانی به شدت انتقاد کردند.

آمدنیوز هم این عکس را در کانال تلگرامی‌اش منتشر کرد و نوشت: «بیماران جنسی در کمین شما هستند! در حالی‌که تمام مردم از این سرباز ارتش به عنوان قهرمان یاد کردند، این دو روحانی ولایت‌معاش خواهان مجازات این سرباز شدند!»

* بررسی کامنت اول

اما جالب اینجاست که عکس پروفایل کامنت اول، متعلق به حجت‌الاسلام مصطفی آقائی (مشهور به آخوند چینی) است که نشانی صفحه شخصی وی در اینستاگرام mostafaaghaei110@ است.


عکس استفاده شده از حجت‌الاسلام آقایی در صفحات جعلی


واکنش حجت‌الاسلام آقایی به جعل تصویرش

حجت‌الاسلام آقایی در صفحه شخصی اینستاگرامش درباره سوءاستفاده از تصویرش نوشت: «بنده حقیر مصطفی آقائی (مشهور به آخوند چینی) در اینستاگرام صفحه شخصی ام @mostafaaghaei110است. شخصی منافق امده و عکس بنده را در صفحه اینستا گذاشته و اراجیفی به سرباز فداکار ترور خوزستان نوشته اینستای این منافق با عنوان @zoheirsharifiاست. و بااسم.sarbazvelaei پیام گذاشته است. این اراجیف بافی ها ربطی به بنده ندارد. عکس را از اینترنت برداشته»

* بررسی کامنت دوم

جستجوی اسم sarbaz_khameneiy که ادعا شده، کامنت جنجالی دیگر را درخصوص این سرباز و دختربچه نوشته هم نشان داد که این صفحه ساختگی(فیک) بوده و پس از این اتفاق توسط هکرها هم هک شده است.

* سابقه آمدنیوز در گسترش فیک‌ها

البته باید گفت استفاده از چنین روش‌هایی توسط رسانه‌های معاند از جمله آمدنیوز تازگی ندارد ویکی از شیوه‌های مرسوم آن‌ها بشمار می‌رود  به طورمثال چند هفته پیش نیز آمدنیوز مطلب زیر را منتشر کرد.

اما مراجعه به صفحه توئیتی که آمدنیوز از آن مطلب را منتشر کرده بود، نشان می‌داد که توئیت‌های این صفحه فقط یک لایک می‌خورد.

* روحانی‌ای که مظلوم واقع شد

همچنین نکته پایانی آنکه این حاشیهها علیه روحانیت در حادثه تروریستی اهواز درحالی منتشر می‌شود که  حجت‌الاسلام محمد افشنگی، رئیس عقیدتی سیاسی منطقه پدافند جنوب غرب در این حادثه شهید شد و کمتر کسی از او یاد کرد.

فارس.

انتهای پیام/

نظر مخاطبان درباره این مطلب:

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت هدانا منتشر خواهد شد.

با توجه به حجم سوالات، به سوالات تکراری پاسخ داده نمی شود لطفا در سایت «سرچ» کنید.