وبگاه پاسخگویی به سوالات دینی هدانا

عشق یک طرفه دختر به پسر

0

عشق یک طرفه دختر به پسر

پرسش 23. با هیچ پسری دوست نبودم؛ ولی 4 ماه هست با پسری تلفنی صحبت می‌‌کنم. اول فکر کردم قصد ازدواج دارد. بعد از یک مدت به او گفتم که برایم خواستگار  آمده. او هم گفت: اگر خوب است قبول کن؛ من موقعیّت ازدواج ندارم. من دوستش دارم او هم همین‌طور. ولی عاشقم نیست این را خودش گفته است. او پول و کار ندارد. ولی من دوستش دارم. می‌‌گوید 10 درصد احتمال دارد با هم بمانیم و این که جدایی از من به او فشار می‌‌آورد ولی چاره ای نیست. می‌‌خواهم این 10 درصد به 100درصد تبدیل شود. چون نمی‌ توانم از او جدا شوم. نمی‌‌توانم فراموشش کنم. در این چند وقت که با او هستم 6 کیلو وزن کم کردم. مرتّب تپش قلب شدید دارم. چه کار کنم که جدّی از من خواستگاری کند؟ نمی‌ خواهم از این بیشتر غرورم خرد شود.

همان طور که می‌‌دانید معمولاً مقصود بیشتر دختران از چنین ارتباطی، ازدواج و تشکیل خانواده است. اما بسیاری از پسرها از یک ارتباط دوستانه نیت ازدواج ندارند، بلکه فقط به قصد گذراندن اوقات فراغت و ارضای نیازهای جنسی خود به این دوستی‌ها مبادرت می‌‌کنند.

بدیهی است، پسری که حتّی به قصد ازدواج به دختری پیشنهاد دوستی می‌‌دهد فرد مناسب و مورد اعتمادی برای ازدواج نیست، چرا که وی خواهان رابطه ای خلاف شرع، خلاف عرف و خلاف اخلاق است. در واقع از کسی که باورها و خواسته های نادرست دارد می‌‌توان هر رفتار پستی را انتظار داشت. بهتر است بدانید هرگونه ارتباطی که موجب به‌وجود آمدن رابطه عاطفی و وابستگی بین دوجنس مخالف شود یک ارتباط ناسالم است.

قصد شما برای ازدواج با فردی که احساس خوبی نسبت به او پیدا کرده اید امری طبیعی است، ولی شایسته این است که اگر آن پسر قصد ازدواج با شما را دارد سریعاً به همراه خانواده اش به خواستگاری شما بیاید؛ در غیر این صورت با تکرار دیدار و دوستی شما قصد ازدواج او به حداقل خواهد رسید و خدای نکرده به گناه گرفتار خواهید شد. چرا که همان‌گونه که ذکر شد پسران معمولاً در دیدار با دختران و ارتباط های غیرصحیح نیازهای روحی و روانی خود را ارضا می‌‌کنند. اغلب کسانی که به گناه آلوده شده اند هرگز از ابتدا قصد ارتکاب گناه نداشته اند و صرفاً خواهان رابطه ای پاک بوده اند.

یکی از آثار و تبعات سوء دوستی‌های قبل از ازدواج، کم شدن تمایل و رغبت پسران به ازدواج است. واقعیت این است که یکی از محرک های پسران برای اقدام به ازدواج و تشکیل خانواده احساس نیاز است.

وقتی در رابطه و دوستی‌های متعدد با دختران، نیاز عاطفی و روانی و متأسفانه نیاز جنسی پسر پاسخ داده شود، او دیگر تمایل و انگیزه ای برای ازدواج ندارد؛ ضمن این‌که در این شرایط نیز زیر بار بسیاری از مسئولیّت‌ها و هزینه های زندگی مشترک نمی‌‌رود.

شما فکر کرده اید که با ادامه دوستی با ایشان، می‌ توانید ازدواج خود را با او از 10درصد به 100 درصد برسانید؛ در حالی که اشتباه کرده اید چرا که هرچه رابطه آن پسر با شما بیشتر شود نیازهای متفاوتش را پاسخ می‌‌گیرد و تمایل و انگیزه او با ازدواج با شما کمتر خواهد شد. در واقع شما ناخواسته خودتان را بر خلاف مصلحت‌تان از ازدواج با او محروم می‌‌کنید.

بنابراین به شما توصیه می‌‌کنیم سریعاً به این ارتباط غلط پایان دهید. اگر او در آینده کار مناسبی پیدا کند و مشکلاتش برطرف شود با سابقه ای که از عفّت و خودداری از شما در ذهنش باقی مانده 100 درصد برای خواستگاری به شما رجوع خواهد کرد؛ در غیر این صورت خوشحال شوید که بازیچه هوس رانی این پسر قرار نگرفته اید.

به هر حال با قطع این ارتباط غیراخلاقی نه تنها سلامت روحی و جسمی شما بلکه آبروی شما نیز تضمین خواهد شد. پس با توکّل و صبر به درگاه الهی، تصمیم عاقلانه ای بگیرید تا در آینده از همسری سالم و با ایمان برخوردار شوید.

  • منبع: هدانا برگرفته از پرسمان، کتاب پرسش و پاسخ دختران و نیازهای پیشرو .

حتما بخوانيد

ویژه نامه مشاوره و زندگی دینی

عشق یک طرفه دختر به پسر عشق یک طرفه دختر تنها عشق یک طرفه دختر عشق یک طرفه دخترا داستان عشق یک طرفه دختر داستان عشق یک طرفه دختر به پسر عشق يك طرفه پسر به دختر عشق یکطرفه یک دختر عشق یک طرفه ی دختر به پسر عشق یک طرفه به دختر

نظر مخاطبان درباره این مطلب:

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت هدانا منتشر خواهد شد.

با توجه به حجم سوالات، به سوالات تکراری پاسخ داده نمی شود لطفا در سایت «سرچ» کنید.