وبگاه پاسخگویی به سوالات دینی هدانا

دعاي شرف شمس

45

دعاي شرف شمس

فهرست این نوشتار:

دعاي شرف شمس

دعاي شرف شمس كه امروزه رواج يافته در علوم غريبه بدان توصيه شده است اما بايد دانست كه اين دعا در هيچ يك از كتب روايي نيامده و از جهت سند نمي توان آن را به معصومين عليهم السلام منسوب كرد. پس از توجه به اين نكته مهم بايد پيرامون كيفيت و زمان نوشتن آن نكاتي را عرض كنم كه در ادامه بدان اشاره مي شود. متاسفانه ديده شده كه افراد نا آگاه با ديدن ظاهر اشكال شرف شمس فقط مشابه آن را حكاكي مي نمايند و توجهي به جهت نوشتن و آداب آن نمي كنند.

در مورد زمان نوشتن اين دعا بايد دانست كه مي توان در طول سال آن را نوشت اما بهترن زمان آن روز 19 فروردين ماه هر سال شمسي اس كه سبب مي شود آثار آن بيشتر گردد. علامه حسن زاده آملی ( حفظه الله ) مي نويسد :

چون شمس در هر دوره به حرکت خاصه خود به 19 حمل رسد، و آن در هر سال شمسی مطابق با 19 فروردین ماه شمسی خواهد بود، در آن یک شبانه روز ، حروف عالیات شرف شمس را که هفت و سیزده اند ، بر نگین انگشتری حک کنند.و چنان انگشتری مزین به شرف شمس را نزد خواص شرفی خاص است .دروس هیئت و سایر رشته های ریاضی ج1-ص71.

تا اين جا نكات مهم ذيل را بايد توجه كرد كه :

1-دعاي شرف شمس سند روايي ندارد.

2-اين دعا در 19 فروردین ماه شمسی نوشته مي شود.

3- مي توان آن را بر روي كاغذ و يا نگين انگشتر حك كرد و بهتر آنست كه اين دو زرد رنگ باشند.

4-چون روايات ما به انگشتر عقيق و … تاكيد كرده اند خوبست كه سنگ انگشتري از عقيق زرد رنگ باشد. (روايات را در ادامه خواهيد ديد انشاالله).

كيفيت نگارش شرف شمس

دعاي شرف شمس با دستخط علامه حسن زاده آملي
دعاي شرف شمس با دستخط علامه حسن زاده آملي-( تصوير اصلي در ابتداي صفحه به عنوان تصوير شاخص براي دانلود قرار داده شده است.)

در مورد شکل شرف شمس  و برخی از خواصش حضرت علامه حسن زاده آملي در كتاب هزار و يك نكته ص 798 نقل کرده اند:

اولى خاتمى همى بايد                                        كه بود پنج گوشه آن خاتم

ليك شرط نوشتنش اين است                                كه نراند بر آن دوباره قلم

بنويسد عقيب آن سه الف                                     كه صد و يازده بود برقم

بر سر هر سه چون سنان مدى                              بكشد آنچنان كه نبود خم

بعد از آن ميم بی دمى باشد                                   كه بود كور و چشم او بر هم

پس بود نردبان سه پايه                                        كه نباشد از آن زياد و نه كم

بعد از آن چار الف بود هم سر                                چو انامل ستاده پهلوی هم

هست آنگاه ها و پس واوى                                   كه بود كج به هيأت محجم

سيزده حرف باشد اينصورت                                   هر يكى در صفا چو باغ ارم

چار حرف وى است از تورات                                   چار ز انجيل عیسی مریم

پنج حرف دگر ز قرآنست                                        اسم اعظم همین بود فافهم

ای تویی حامل چنین اسما                                    ایمنی از همه بلا و سقم

نگزد مار و عقربت هرگز                                         نشوی تا تویی غمین و دژم

از وبا و علل تو آزادی                                            و ز تب و درد و جملگی الم

با توجه به مطلب بالا نکاتی که در هنگام نوشتن باید رعایت شود به شرح ذيل است:

1-از سمت راست شروع شود و ستاره اي ترسيم گردد. بايد توجه كرد كه قلم برداشته نشود و پيوسته بكشيد.

2- هیچ خطی دوبار روي هم کشیده نشود.

3-سه الف كشيده و خطي مستقيم كه خميدگي نداشته باشد بالاي آن ترسيم شود كه هر سه را شامل گردد.

4- يك ميم توپر و بي دم ترسيم گردد همانطور كه در شكل آمده است.

5- نردباني سه پايه كشيده شود.

6- بعد از آن چهار خط هم اندازه كنار هم كشيده شود.

7- يك «هـ» نوشته شود.

8- يك واو كج همچو شكل كشيده شود. البته مي توان آن را بيشتر كشيد به گونه اي كه بالاي تمام اشكال ماقبل برود.

9-حتما توصيه مي شود كه نويسنده با وضو اين عمل را انجام و قلم و ابزار مورد استفاده از پول حلال و خمس داده شده تهيه شده باشد.

10-تكرار نوشتن هر سال نيازي نيست .

11- البته در علوم غريبه براي نوشتن، آداب و رياضات خاصي است كه به خاطر مصالحي فعلا بدان اشاره نمي كنيم.

12- دعاها و حرزهاي زيادي در روايات اشاره شده است كه انشاالله اگر توفيق شد در جاي خود مطرح خواهد شد كه خواص برخي از آنها به يقيين بالا تر از اين امور مي باشد.

لازم به ذكر است كه برخي اين شكل را به گونه اي ديگر مي نويسند اما چون حقير جايگاه ويژه اي براي حضرت علامه حسن زاده آملي در اين موارد قائل هستم از نسخه ايشان بهره مي برم و آن را صحيح ترين روش مي دانم. بر همين اساس شرف شمس را كه توسط ايشان ترسيم شده است را براي شما قرار مي دهم تا شما با چاپ آن از بركاتش استفاده نماييد.

 

نكاتي در تكميل بحث:

برخلاف گفتار برخي از افراد هيچ اشاره اي به دعاي شرف شمس در كتاب مفاتيح الجنان نشده است. «حضرت آیت الله مبشر کاشانی ، مبحث شرف الشمس را جزء علوم غریبه دانست و مرقوم کرد:

“شرف الشمس از علوم غریبه است، لکن در کتب متقدمین اعم از روایی و ادعیه و اذکار اثری نیافتم ، فقط متاخرین در چند قرن اخیر معتبر می دانند و بیاناتی درباره شرف الشمس و طریقه تکسیر آن به صورت مربع یا مسبع و غیره و نیز آثار و برکات آن مطالبی متذکر شده اند و بعضی آن را ماخوذ از اسم اعظم تلقی کرده اند و در کتاب جواهر مکنونه که از کتب خطی اذکار است

و همچنین در کتاب السحاب اللئالی تالیف سید عبدالله بوشهری و کتب دیگر، آثاری از جمله دفع فقر و بیماری ها و حفظ از گزند جانوران و ایمنی از بلایا وکسب عزت و بزرگی متذکر شده اند.”

معظم له در ادامه افزود: “کفعمی هم در کتاب جنت الواقیه آورده اند که این حروف شکل ، اسم اعظم است و در بعض کتب علمای شیعه دیدم که این شکل از امیرالمۆمنین علیه السلام می باشد ولی سندی برای ادعای خود ذکر نکرده اند.

مرحوم شیخ بهائی نیز در کتاب سرالمستتر ، در رابطه با این شکل که بعضا به شرف الشمس معروف شده مطالبی بیان فرموده است.”

آیت الله مبشر کاشانی در پایان ، به زمان و آداب و کیفیت شرف الشمس نیز اشاره و یادآور شد: ” می گویند که شرف الشمس باید در روز 19 حمل که مطابق با روز 19 فروردین است از طلوع آفتاب تا ظهر بر عقیق زرد و در صورت عدم امکان بر کاغذ زردی نوشته شود و با خود حمل نماید ولی در تجدید آن در روز مذکور در سال های بعد شرط نشده است و لازم نیست.” منبع: .tebyan.net»

 

استفاده از انگشتر در روايات

آنچه در روايات بدان توصيه شده اينست كه مومنين از انگشتر استفاده نمايند. « در روايتي از پيامبر (صلي الله و عليه وآله وسلم ) نقل شده است که فرمود: «انگشتر عقيق با خود برداريد که آن اول کوهي است که اقرار کرده است از براي خدا به يگانگي و از براي من به پيغمبري و از براي تو يا علي به امامت». بنابراين معلوم است که عقيق تشکيل شده عنصر معدني (سنگ) انگشتر عقيق اندوه را از بين مي برد. از خطرات محفوظ مي نمايد. موجب وسعت روزي و سلامتي از جميع بلاها و ايمني از شرور مي شود.

_ از امير المومنين نقل شده که «نماز با انگشتر عقيق چهل درجه زيادتي دارد بر نماز بدون انگشتر عقيق».

_ در روايت ديگري نقل شده که «دو رکعت نماز با انگشتر عقيق بهتر است از هزار رکعت که با آن نباشد».

شرف شمس:

انگشتر شرف الشمس همان انگشتري عقيق است که بر آن اسماي متبرکه نوشته شده است. بنابراين همان خواص و آثار انگشتر عقيق را دارد.

_در روايت آورده است که اميرالمؤمنان، انگشتري عقيق را براي حرز و دشمنان و بلاها در دست مي کرد. (حليه المتيقين،اثر علامه مجلسي، فصل سوم، ص 32)

_در حديث معتبر از حضرت صادق عليه السلام منقول است که انگشتري عقيق در دست کنيد که مبارک است و اميد هست که عاقبت صاحبش مقرون به خير و نيکي باشد. (همان)

-در روايت ديگري آمده است که هر کس انگشتر عقيق در دست داشته باشد، حاجتش برآورده است. (همان)

از حضرت صادق عليه السلام منقول است که انگشتر عقيق موجب ايمني است در سفر. (همان)

در حديث ديگري از آن حضرت نقل شده که هر کس انگشتري اش عقيق باشد، پريشان نشود و عاقبت کارش نيکو باشد. (همان، ص 34)
استفاده از اين انگشتري ويژه فرد و گروه خاصي نيست، البته بايد حرمت آن را حفظ کرد و از آثار و فوائد آن آگاه بود.

فيروزه:

از حضرت رسول اکرم (ص) منقول است که خداوند عالميان ميفرمايد که من شرم ميکنم از دستي که به سوي من بلند شود به دعا و در آن دست انگشتر فيروزه باشد پس او را نااميد برنگردانم از امام جعفر صادق (ع) منقول است که هر کس انگشتر فيروزه دست نمايد دستش فقير نشود.امام صادق (ع) مي فرمايد: اي مُفضل فيروزه سيرگاه ديده هاي مردان و زنان مومنه است يا دور گرداننده دردهاست از ديده هاي ايشان .که فيروزه چشم را قوت ميدهدو سينه را گشايش مي دهد

دُر نجف:

امام صادق (ع) فرمودند: دُر نجف که در نجف اشرف خدا ظاهر مي سازد بدرستي که هر که آن را دست کند بهر نظر کردني به آن خداوند زيارتي يا حجي يا عمره اي در نامه عمل او بنويسد که ثوابش ثواب پيامبران و صالحان باشد و اگر خدا رحم نمي کرد بر شيعيان ما هر آيينه هر نگين از آن به قيمت بسيار ميرسيد . تفصيل بحث را در کتاب «حليه المتقين»، علامه مجلسي(ره)، ص 30 به بعد ملاحظه نمائيد.

روايات پيرامون انگشتر برگرفته از: porsemani.ir.

لينك كوتاه مطلب:https://hadana.ir/?p=12568

حتما بخوانيد

پژوهشي پيرامون قمر در عقرب

آب نيسان در روايات

كليد:  دعاي شرف شمس دعاي شرف شمس دعاي شرف شمس دعاي شرف شمس دعاي شرف شمس دعاي شرف شمس دعاي شرف شمس دعاي شرف شمس دعاي شرف شمس دعاي شرف شمس دعاي شرف شمس دعاي شرف شمس دعاي شرف شمس دعاي شرف شمس دعاي شرف شمس دعاي شرف شمس دعاي شرف شمس دعاي شرف شمس دعاي شرف شمس دعاي شرف شمس دعاي شرف شمس دعاي شرف شمس دعاي شرف شمس دعاي شرف شمس دعاي شرف شمس دعاي شرف شمس دعاي شرف شمس دعاي شرف شمسدعاي شرف شمس دعاي شرف شمس دعاي شرف شمس دعاي شرف شمس شرف الشمس ضابطی انگشتر شرف الشمس ضابطی شرف الشمس صحت دارد شرف شمس صغیر شرف شمس صحت دارد دعای شرف الشمس صوتی آیا شرف الشمس صحت دارد شرف الشمس کبیر و صغیر صحت شرف الشمس ثبت نام شرف الشمس ثواب شرف الشمس ثبت نام شرف الشمه روزی هست هرز شرف الشمس هفت شرف الشمس هتل شرف الشمس مشهد شرف الشمس خواص شرف الشمس خواصه شرف الشمس خامنه ای شرف الشمس خرافات شرف الشمس خاتم شرف الشمس خرید شرف الشمس خطی شرف الشمس خورشید شرف شمس خامنه ای شرف شمس خرافه یا واقعیت شرف الشمس حجر شرف الشمس حسن زاده آملی شرف الشمس حسن زاده شرف الشمس حرز شرف الشمس حکاکی شرف شمس حسن زاده آملی شرف شمس حسن زاده شرف شمس حرز شرف شمس حضرت علی شرف شمس حجر شرف الشمس چیست شرف الشمس چه روزی است شرف الشمس چقدر حقیقت دارد ؟ شرف الشمس چه روزیه شرف الشمس چیه شرف الشمس چه زمانی است شرف الشمس چه شبی است شرف الشمس چ روزی است شرف الشمس چه روزی شرف الشمس چه روزی هست شرف الشمس جيست شرف الشمس جواهر بازار شرف شمس جيست شرف شمس جواهری بینا انگشتر شرف الشمس جواهری بینا جدول شرف الشمس جریان شرف الشمس جواهرات شرف الشمس جواهر شرف الشمس جزع شرف الشمس شرف الشمس شیخ بهایی شرف الشمس شایعه شرف شمس شیخ بهایی شب شرف الشمس شکل شرف الشمس شب شرف الشمس چه شبی است شارژ شرف الشمس شرف الشمس سوره شمس شرایط شرف الشمس شرف الشمس سنگ شرف الشرف شمس برای چیست شرف الشمس یمنی شرف الشمس یعنی چه شرف الشمس یمانی شرف الشمس یعنی شرف شمس یعنی چه شرف شمس یعنی چی روز شرف الشمس یعنی چه عقیق شرف الشمس یمانی سنگ شرف الشمس یمنی عقیق شرف الشمس یمنی شرف الشمس اصل شرف الشمس انگشتر شرف الشمس الاصلي شرف الشمس از نظر علما شرف الشمس اليماني شرف الشمس اعمال شرف الشمس از نظر مراجع شرف الشمس اعتبار شرف الشمس اسم اعظم شرف شمس اصل شرف الشمس لوح شرف الشمس للبيع لوحة شرف الشمس لوح شرف الشمس چیست خاتم شرف الشمس للبيع حجر شرف الشمس للبيع يوم نور الشمس شرف للمغيب شرف الشمس تبیان شرف الشمس تیراژه شرف الشمس تقلبی شرف الشمس تعبیرخواب شرف الشمس تصاویر شرف الشمس تسبیح شرف شمس تبیان شرف شمس تقلبی شرف شمس تیراژه شرف شمس تبریز شرف الشمس مکارم شیرازی شرف الشمس مفاتیح الجنان شرف الشمس مفاتیح شرف الشمس مربعی شرف الشمس مراجع شرف الشمس مردانه شرف الشمس مشهد شرف الشمس موسوی شرف شمس مجربات باقر شرف شمس مشهد شرف الشمس نی نی سایت شرف الشمس نوزده فروردین شرف الشمس نوعروس شرف الشمس نوشتن شرف الشمس نماز شرف الشمس نگین شرف شمس نوزده فروردین شرف شمس نی نی سایت شرف شمس نوعروس شرف شمس نجومی شرف الشمس گردنبند گوشواره شرف الشمس گردنبد شرف الشمس گردنبند شرف الشمس مردانه گردنی شرف الشمس گوهر شرف الشمس گردنبند شرف الشمس زنانه انگشتر شرف الشمس 4 گوش شرف الشمس طلسم شرف الشمس طلا آیا شرف الشمس طلسم است؟ انگشتر شرف الشمس طلا انگشتر عقیق شرف الشمس طرح گلستان طرح شرف الشمس طلسم شرف الشمس الاصلي طرزنوشتن شرف الشمس طریقه شرف الشمس طلسمات شرف الشمس شرف الشمس کبیر شرف الشمس کی است شرف الشمس کی هست شرف الشمس کهنه شرف الشمس کیست شرف شمس کیست شرف شمس کهنه نقش شرف الشمس کبیر خواص شرف الشمس کبیر روز شرف الشمس کیه شرف الشمس زنانه شرف الشمس زمان شرف الشمس زرد شرف شمس زنانه شرف شمس زیبا انگشتر شرف الشمس زنانه شرف الشمس حسن زاده آملی شرف الشمس چه زمانی است شرف الشمس حسن زاده سرویس شرف الشمس زنانه ذکر شرف الشمس ذكر شرف الشمس چيست ذعای شرف الشمس شرف الشمس دعا شرف الشمس در مفاتیح شرف الشمس در روایات شرف الشمس در سال 97 شرف الشمس در مفاتیح الجنان شرف الشمس در قرآن شرف الشمس در سال 94 شرف الشمس در خواب شرف الشمس در مشهد شرف الشمس در اردیبهشت شرف الشمس رهبر شرف الشمس روز شرف الشمس

نظر مخاطبان درباره این مطلب:

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت هدانا منتشر خواهد شد.

با توجه به حجم سوالات، به سوالات تکراری پاسخ داده نمی شود لطفا در سایت «سرچ» کنید.

45 نظرات
 1. صالح می گوید

  سلام من الان حیض هستم ایا میتونم خودم بنویسم این دعا رو ؟
  و ایا اگر کپی کنم این دعا روهمون اثر نوشتن رو داره ؟ یا نه نوشتنش بهتره؟
  اگر کپی کنم رو برگه زرد یا بنویسم باید باقلم با خط زرد رنگ هم باشه ایا؟
  خواهش میکنم سه تا سوالم رو جواب بدید اگ بگم کسی رو معرفی کنید اونم ک میگید کسی رو سراغ ندارید

  1. حجت الاسلام مهدی طاها می گوید

   سلام علیکم
   خودتان می توانید بنویسید، یا کپی کنید هم اشکال ندارد هرچند بهتر این است که در این ایام عادت نگاشته نشود و دیگری بنویسد.
   وفقکم الله لکل الخیر

 2. مهدی می گوید

  سلام،
  نظرتون درباره این مطلب در خصوص هرز شرف الشمس که تو سایت**** هست چیه

  1. حجت الاسلام مهدی طاها می گوید

   سلام علیکم
   عبارت«ضحک للغافلین وعبره للمحصلین» که به علامه حسن زاده نسبت داده اند، بررسی کردیم و با نرم افزار هم سرچ کردیم در آثار ایشان نبود!!!.
   متن نوشتار و آثار علامه حسن زاده، شیخ بهایی و برخی دیگر از بزرگان وجود دارد. فتدبر
   وفقکم الله لکل الخیر

 3. علی می گوید

  سلام عرض شد
  شما گفتین که میشه بجای این دعا از دعا هایی که ائمه روی انگشتر مینوشتند استفاده کرد
  ممنون میشم اسامی این دعا ها رو بگید که استفاده کنیم

  1. حجت الاسلام مهدی طاها می گوید

   سلام علیکم
   بله، می توانید از اذکاری که اهل البیت علیهم السلام بر روی انگشتر داشته اند استفاده کنید. مثلا ذکر شریف یا الله، ذکر شریف بسم الله الرحمن ارحیم که دارای آثار عجیب هست یا بر روی برخی انگستر ها به صورت ریز آیت الکرسی نوشته شده است که بسیار جالب و مبارک و دارای آثار است.
   وفقکم الله لکل الخیر

 4. غلامرضا قربانی می گوید

  با عرض سلام و تبریک اعیاد شعبانیه،چند وقت قبل کلیپی در گردان پخش شد که شرف شمس و نوشته آن در روز 19فروردین کار صهیونیسم است،احمدالله که کسب فیض نمودم،برادر زاده مرحومم از نجف اشرف انگشتری برآیم آورد شرف شمس،در انگشتم بود،لذا با دیدن این کلیپ مردد شدم

  1. حجت الاسلام مهدی طاها می گوید

   سلام علیکم
   خیر ربطی به صهیونیسم ندارد و توهم توطئه داشته اند. این یکی از دستورات علوم غریبه است که در چند قرن قبل هم مرسوم بوده است و ربطی به امروز ما ندارد.
   وفقکم الله لکل الخیر

 5. مریم می گوید

  سلام میشه روی سنگ سبز رنگ هم نوشت..من دادم برام روی سنگ مالاکیت بنویسند

  1. حجت الاسلام مهدی طاها می گوید

   سلام علیکم
   اشکالی ندارد.
   وفقکم الله لکل الخیر

 6. مهدی می گوید

  سلام
  آیا در شرف شمس نیاز به اسم شخص و مادر او ، و به عبارتی حکاکی شدن به نیت شخص مورد نظر هست؟ لطفا راهنمایی کنید.
  ممنون

  1. حجت الاسلام مهدی طاها می گوید

   سلام علیکم
   خیر هیچ کدام از مواردی که نوشته اید لازم نیست.
   وفقکم الله لکل الخیر

 7. گلی می گوید

  سلام حاج آقا کجا میشه سفارش داد که مطمئن باشه

  1. حجت الاسلام مهدی طاها می گوید

   سلام علیکم
   متاسفانه اطلاعی نداریم.
   وفقکم الله لکل الخیر

 8. مهدی می گوید

  سلام
  اگر نگینی که بر آن شرف شمس حک شده به صورت دستبند یا گردنبند استفاده شود، همان خواصی را که علامه حسن زاده در اشعارشان فرمودند را دارد؟ لطفا راهنمایی کنید.ممنون

  1. حجت الاسلام مهدی طاها می گوید

   سلام علیکم
   بله همان آثار را دارد.
   وفقکم الله لکل الخیر

 9. M می گوید

  با سلام
  گفته میشه که حرز شرف الشمس رو باید چهارشنبه آخر همون سال به آب روان بندازیم منتها من مال سال گذشته رو فراموش کردم که به آب بندازم حالا تکلیف بنده چیه ممنون از پاسخگویی شما

  1. حجت الاسلام مهدی طاها می گوید

   سلام علیکم
   حرف سند داری نیست، از کسی که این حرف رو گفته بگویید سند این حرف کجاست.
   سالها پیش هم نوشته باشید می توانید به همراه داشته باشید.
   وفقکم الله لکل الخیر

 10. M می گوید

  سلام اگر فراموش کنم گه چهارشنبه آخر سال کاغذ حرز رو به آب روان بندازیم باید چکار کنیم با توجه به اینکه امسال روی سنگ حک کردم

  1. حجت الاسلام مهدی طاها می گوید

   سلام علیکم
   نیازی به چهارشنبه آخر سال نیست!. دقیقا متوجه سوال شما نشدم.
   وفقکم الله لکل الخیر

 11. مریم می گوید

  سلام.در سایت ****این مطلب رو نوشتن.. چقدر درسته؟ یعنی واقعا علامه شرف الشمس رو تایید نکردن ..؟ ****

  1. حجت الاسلام مهدی طاها می گوید

   سلام علیکم
   خیر این مطلبی که شما نوشته اید اشتباه است و علامه حسن زداه چنین چیزی که شما می فرمایید را نگفته اند. از سایت های معتبر استفاده کنید. بنده مجدد در کتاب علامه بررسی کرده ام انتهای مطلب چنین چیزی نیست. ایشان آنگونه که در متن آمده این مطلب را قبول دارند.
   وفقکم الله لکل الخیر

 12. امیر می گوید

  س حاج اقا یک سال اون میم که تو حروف طلسم شرف الشمس هست دوتامم هست یا یکی بعضی جاها تو عکس دیدم دوتا هست بعضی جاهام یکی میشه توضیح بدین مچکرم

  1. حجت الاسلام مهدی طاها می گوید

   سلام علیکم
   یک میم هست.
   وفقکم الله لکل الخیر

 13. ابوالفضل می گوید

  سلام؛ اون کادری که تصویر دستخط علامه حسن زاده هستش میزنیم چیزی نمیاد چطور بتصویر دسترسی پیدا کنم ضمنا امکاناتی مثل موبایل خوب یا کامپیوتر و … ندارم و منمو یه گوشی لمسی از رده خارج لطفا راهنمایی کنید

  1. حجت الاسلام مهدی طاها می گوید

   سلام علیکم
   تصویر الان مشکلی ندارد، راست کلیک کنید و دکمه ذخیره را بزنید.
   وفقکم الله لکل خیر

 14. افشین می گوید

  سلام
  من یک شرف شمس گرفتم ولی با اشکالی که تو اینترنت می بینم فرق داره یکی این که میم برای من یکی هستش ولی در اینترنت می بینم دوتا به هم چسبیده و زیر هم هستش و ستاره من حدودا پره هاش تو پر هستش
  شرف شمس من درست حک شده یا نه ؟
  ممنون می شم جواب بدین

  1. حجت الاسلام مهدی طاها می گوید

   سلام علیکم
   تصویر شاخص نوشتار را ببینید، تصویر شرف الشمس است و در متن شعر شیوه نوشتن آن آمده است، مقایسه کنید.
   وفقکم الله لکل خیر

 15. عباس می گوید

  سلام میگید این رو پرینت کنید لینک سایتتون هم باهش پرینت میشه

 16. مرتضی می گوید

  سلام علیکم
  زمان شرف شمس در سال ۱۳۹۸ چه ساعتیه

  1. حجت الاسلام مهدی طاها می گوید

   سلام علیکم
   ساعت خاصی ندارد، در روزی که نوشته ایم، تا غروب آفتاب
   وفقکم الله لکل الخیر

 17. مسلم می گوید

  با سلام و تشکر از جنابعالی بابت سایت خوب و اطلاعات مفید سایت هدانا.
  حاج آقا یه ذکر یا اشکالی هست که در مربع هفت در هفت معمولاً روی نگین عقیق حکاکی میشه به نام هفت شرف. آیا نماز خوندن با یه همچین انگشتری مشکلی داره؟ در مورد این هفت شرف هم اگه اطلاعات خاصی داشتین ارایه کنین یا منبع معرفی کنین ممنون میشم.

  1. حجت الاسلام مهدی طاها می گوید

   سلام علیکم
   در روایات چیزی به نام هفت شرف نداریم، و نیازی هم به این چیزها نیست.
   از نوشته هایی که اهل البیت بر روی انگشتر حک می کرده اند استفاده کنید.
   وفقکم الله لکل الخیر

 18. مهدی می گوید

  سلام.میشه چند نمونه از حرز هایی که تو روایات اشاره شده رو بگید…. از چه منبعی میتونم اون حرز هارو تهیه کنم

  1. حجت الاسلام مهدی طاها می گوید

   سلام علیکم
   در مفاتیح الجنان آمده است.
   یکی از حرزها حرز امام جواد علیه السلام است .
   وفقکم الله لکل الخیر

 19. مریم می گوید

  سلام سال نو سما مبارک

  ببخشید در جای خوندم خرافه هست و نباید انجام داد؟ حال چه کنم می تونم ۱۹ فروردین بنویسم و بذارم در قرآن و در کمدم بذارم؟

  1. مهدی طاها می گوید

   سلام علیکم
   در مطالعه به اعتبار سایت یا نوشتار توجه کنید! هر کدام معتبر است به همان عمل کنید.
   نیازی به قرار دادن در قرآن نیست.
   برای حفظ و آثار بهتر و بیشتر می توانید یک قرآن کوچک جیبی به همراه داشته باشید که آثار بسیار زیادی دارد.
   وفقکم الله لکل الخیر

 20. مرتضی می گوید

  با سلام.اگر دعای شرف شمس رو در زمان دیگری مثل اردیبهشت بنویسن البته بر روی کاغذ ایا هنوز اثر خودش رو داره یا نه؟برای من این دعارو برای رفع مشکلاتم در چندروز پیش توسط فرد مومنی بر روی کاغذ نوشتن و گفتن همیشه همراهم باشه و با خوندن تاریخ اون دچار شک شدم که این دعا که برام نوشتن ومن همراهمه بی اثر نباشه؟

  1. مهدی طاها می گوید

   سلام علیکم
   می توانید در طول سال هم بنویسید هرچند بهترین زمان همان ۱۹ فروردین هست.
   ضمنا شما می توانید دستخط علامه حسن زاده را کپی کنید و داشته باشید.
   برای رفع مشکلات بهترین کار همراه داشتن یک قرآن جیبی و انس و قرائت روزانه قرآن کریم هست. این همان دستور اصلی برای توفیقات دنیایی و آخرتی ما و شماست. دقت کنید بقیه امور فرع بر این دستور اصلی هست.

   وفقکم الله لکل الخیر

 21. حسین می گوید

  سلام.من این دعای شرف شمس رو برام در اردیبهشت نوشتن.ایا این تاریخ سبب نتیجه عکس دعای شرف شمس نمیشود؟

  1. مهدی طاها می گوید

   سلام علیکم
   می توانید در طول سال هم بنویسید هرچند بهترین زمان همان ۱۹ فروردین هست.
   موفق باشید

  2. امیر می گوید

   س حاج اقا از کجا کپی کنیم

   1. حجت الاسلام مهدی طاها می گوید

    سلام علیکم
    روی تصویر شاخص بالای نوشتار (اگر از کامپیوتر استفاده می کنید) راست کلیک کنید و ذخیره کنید.
    وفقکم الله لکل الخیر

 22. مهرداد می گوید

  سلام سال نو مبارک . من به دنبال شخصی هستم که اعتبار لازم برای حک دعای شرف الشمس را داشته باشد مرا راهنمایی کنید . تشکر رستمی از تهران

  1. مهدی طاها می گوید

   سلام علیکم برادر گرامی
   همانطور که در متن اشاره شده است، حرز شرف الشمس توسط معدودی از علما اشاره شده است، از این حرز قوی تر حرزها و دعاهایی هست که در روایات اشاره شده است.
   نیازی به شخص خاصی نیست خود شما می توانید طبق متن خودتان انجام دهید یا اینکه همین تصویر حرز با دستخط علامه حسن زاده آملی را پرینت کنید و داشته باشید.
   وفقکم الله لکل الخیر