وبگاه پاسخگویی به سوالات دینی هدانا

تجلیل آیت الله مکارم شیرازی از حضور جهادی طلاب و عموم مذهبي ها در مناطق سیل زده / تأكيد بر انجام برنامه هاي زمين مانده

با توجه به شرایط تنگنای اقتصادی کشور و مشکلات موجود همه باید دست به دست هم دهند؛ پیشنهاد می شود اهالی هر مسجد در کشور متعهد شوند یک مسکن برای سیل زدگان بسازند و با توجه به كثرت مساجد در سراسر كشور اگر اين برنامه عمل شود قسمت عمدة مشكلات حل خواهد شد

0

حضرت آیت الله العظمي مکارم شیرازی امروز در جلسه درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، از حضور جهادی و مؤثر طلاب و فضلای حوزه و همچنين ساير قشرهاي مذهبي در مناطق سیل زده تجلیل کردند.

معظم له با اشاره به این که هنوز مساله سیل مطرح است، گفتند: از تمامی کسانی که به داد سیل زدگان رسیدند، اعم از طلاب و فضلای حوزه و جوانان عزیز که به میدان آمدند و واقعا درخشیدند تشکر می کنیم.

ايشان افزودند: این عزیزان همه سختی ها و مشقت ها را به جان خریدند، به سهم خودمان از این بزرگواران تشکر می کنیم.

معظم له انگیزه جوانان و طلاب را از حضور در مناطق سیل زده، انگیزه های دینی و بسیار با ارزش توصیف کردند و گفتند: کسانی که این مبانی دینی را در جامعه تضعیف می کنند مرتکب خیانت بزرگی می شوند.

 اگر نگوییم صددرصد انگیزه این خدمات دینی است، حداقل 95 درصد آن دینی است؛ اینجاست که ارزش این کارها مشخص می شود که این افراد بر اساس مبانی مذهبی خدمت می کنند؛ اما اشخاصی نیز مبانی مذهبی مردم را تضعیف کرده اند که این کار، خیانت است.

حضرت آیت الله العظمي مکارم شیرازی با بیان این که خدمات و امداد رسانی های اولیه به اندازه کافی صورت گرفته است، بر لزوم تسریع در روند ساخت و بازسازی مسکن سیل زدگان تاکید کردند.

ايشان پیشنهاد کردند: با توجه به شرایط تنگنای اقتصادی کشور و مشکلات موجود همه باید دست به دست هم دهند؛ پیشنهاد می شود اهالی هر مسجد در کشور متعهد شوند یک مسکن برای سیل زدگان بسازند و با توجه به كثرت مساجد در سراسر كشور اگر اين برنامه عمل شود قسمت عمدة مشكلات حل خواهد شد.

معظم له بر لزوم عبرت گرفتن از این حوادث تلخ تاکید و بر جلوگیری از ساخت و ساز در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها تاکید کردند و اضافه كردند منازل فعلي را ممكن است اصلاح موقتي كرد و در آن سكونت نمود ولي منازل اصلي بايد در جاي امن ساخته شود تا حوادث تلخ گذشته تكرار نشود.

نظر مخاطبان درباره این مطلب:

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت هدانا منتشر خواهد شد.

با توجه به حجم سوالات، به سوالات تکراری پاسخ داده نمی شود لطفا در سایت «سرچ» کنید.