وبگاه پاسخگویی به سوالات دینی هدانا

انتقال آب کارون به کویت و عراق از شایعه تا واقعیت؟!

0

«آب کارون به کویت و عراق منتقل می‌شود»؛ این خبری بود که در روزهای اخیر به سرعت فضای مجازی را درنوردید و میان تعداد زیادی دست به دست شد.

برخی از شایعات در بازه زمانی مختلف با آب و تاب خاصی وارد گود می‌شوند، این بار و پس از شوری آب دو شهر جنوبی آبادان و خرمشهر این خبر در فضای مجازی به سرعت دست به دست شد.

کانال‌های ضد انقلاب که برای تفرقه و ایجاد آشوب دندان خود را تیز کرده‌اند پس از شوری آب خرمشهر و آبادان این شایعه را مجددا مطرح و عنوان کردند که با وجود اینکه مردم خرمشهر و آبادان برای آشامیدن آب ندارند، اما آب کارون به کشور عراق و کویت صادر می‌شود.

 

این خبر کذب و شایعه احساسات برخی از افراد مطالبه‌گر به حق را جریحه‌دار کرد، اما بلافاصله مسؤولان مختلف این مطلب را کذب، شایعه و دور از صدق عنوان کردند.

انتقال آب کارون به کویت و عراق دروغ معاندان و دشمنان است

عبدالله سامری در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در خرمشهر، اظهار کرد: انتقال آب کارون به عراق و کویت شایعه و کذبی است که در روزهای اخیر با توجه به مشکلات مردم آبادان و خرمشهر در فضای مجازی منتشر شد.

وی عنوان کرد: این مسئله دروغی است که توسط معاندان نظام و انقلاب و برای انحراف کشاندن مطالبات به حق مردم عملیاتی شده است.

نماینده مردم خرمشهر و مینوشهر در مجلس گفت: بنده از سال ۶۶ تاکنون در خرمشهر هستم و این شایعات و اکاذیب دائما مطرح می‌شود، در حالی که خود مردم نیز به شایعه و این دروغ‌های سازمان‌دهی شده واقف هستند.

وی عنوان کرد: معاندان و دشمنان نظام از این فرصت پیش‌آمده به دنبال سوءاستفاده هستند، در حالی که آب کارون به هیچ کشوری صادر نمی‌شود.

.

اگر کسی مستند انتقال آب کارون را ثابت کند، به همراه مردم خرمشهر لوله انتقال را قطع می‌کنیم!

حجت‌الاسلام سید نبی موسوی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در خرمشهر، اظهار کرد: در روزهای گذشته کلیپی از یک لوله آب در نهر6 محرزی خرمشهر منتشر شد که در آن خبر انتقال آب کارون به عراق و کویت عنوان شد.

وی با تأکید بر اینکه این شایعه سال‌ها است که عنوان می‌شود، افزود: خودم برای بررسی این اخبار در نهر6 حضور پیدا کردم و مسیر این لوله را طی کردم تا اینکه این لوله به آبادان رسید و در واقع این آب متعلق به آبادان بود.

امام جمعه خرمشهر گفت: بحث انتقال آب در دوران اصلاحات عنوان شد اما در نهایت به سرانجام نرسید و بحث انتقال آب به کشورهای خارجی اساس ندارد.

موسوی تأکید کرد: اگر کسی مستند به من ثابت کند که این لوله به خارج از کشور می‌رود، بنده به همراه مردم خرمشهر این لوله را قطع خواهیم کرد.

وی افزود: البته ما مطمئن هستیم که این آب به خارج از کشور نمی‌رود و این مطلب از اساس کذب و شایعه است.

برای انتقال آب کارون به کشورهای خارجی هیچ برنامه‌ای وجود ندارد

فرامند هاشمی‌زاده نیز در گفت‌و‌گو با رسانه‌ها انتقال آب کارون به عراق و کویت را کذب دانست و اظهار کرد: قاطعانه می‌گویم که هیچ انتقال آبی به کویت و عراق صورت نمی‌گیرد و در این زمینه هیچ برنامه‌ای وجود ندارد.

معاون عمرانی  استانداری خوزستان عنوان کرد: کویت سال‌های گذشته در این رابطه درخواستی داد، اما با توجه به خشکسالی و کمبود‌ها بحث انتقال آب منتفی و فقط در حد جلسات و روی کاغذ بود.

به گزارش خبرگزاری فارس، استفاده از احساسات مردم و به انحراف کشاندن مطالبات به حق آنها همیشه در دستور کار دشمنان و معاندان بوده است، اکنون نیز معاندان با شایعه‌پراکنی و نشر دروغ این هدف شوم را دنبال می‌کنند.

فارس/.

نظر مخاطبان درباره این مطلب:

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت هدانا منتشر خواهد شد.

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.