وبگاه پاسخگویی به سوالات دینی هدانا

آیت الله جوادی آملی: امروز اگر کسی علیه جنایات آل سعود فریاد نکشد شریک جُرم آل سعود است

حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در جلسه درس تفسیر خود در مسجد اعظم با اشاره به تجمع طلاب حوزه های علمیه در حمایت از مردم مظلوم یمن اظهار داشتند: آنها که مثل آل سعود، صهیونیسم و استکبار بی‌رحمانه برای سرکوب یمنی ها و فلسطینی‌ها آن جور تلاش و کوشش می‌کنند، بدانند عواقب تلخی در پیش دارند.

0

حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در جلسه درس تفسیر خود در مسجد اعظم با اشاره به تجمع طلاب حوزه های علمیه در حمایت از مردم مظلوم یمن اظهار داشتند: در این راهپیمایی یا تجمع عظیمی که به پیشنهاد بعضی از اعاظم، درباره حمایت از یمنی‌ها برگزار شد، از ذات اقدس الهی مسئلت می‌کنیم همه کسانی که در این تجمّع شرکت کردند، پاداش دنیا و آخرت داشته باشند.

ایشان ادامه دادند: از ذات اقدس الهی مسئلت داریم تا خطر استکبار و صهیونیسم و آل سعود به خود آنها برگردد و کشورهای اسلامی از این غده بدخیم منطقه نجات پیدا کنند و در این ایام امامت و خلافت و ولایت وجود مبارک ولی عصر، امیدواریم با ظهور آن حضرت همه این غده های بدخیم‌ به عذاب الیم گرفتار شوند.

معظم له تاکید داشتند: آنها که مثل آل سعود، صهیونیسم و استکبار بی‌رحمانه برای سرکوب یمنی ها و فلسطینی‌ها آن جور تلاش و کوشش می‌کنند، بدانند عواقب تلخی در پیش دارند.

ایشان در ادامه به آیات نورانی سوره مبارکه نساء اشاره کردند و بیان داشتند: در سوره مبارکه «نساء» فرمود ﴿وَ لْیخْشَ الَّذینَ لَوْ تَرَكُوا مِنْ خَلْفِهِمْ ذُرِّیةً ضِعافاً خافُوا عَلَیهِمْ﴾، این را تصریح کرد، فرمود با ایتام دیگران، با فقرای دیگران، با مشکلات دیگران، شما کنار بیایید. این طور نیست که بگویید بی‌تفاوت هستیم. این طور نیست که حالا یمنی کشته شد یا یمنی گرسنه شد به ما چه! این نیست. اگر چنانچه به ایتام دیگران بدرفتاری کردید برای ایتام شما هم این مسئله هست. از این شفاف‌تر، از این روشن‌تر بیان کند!؟ این ﴿تِبْیاناً لِكُلِّ شَی‏ءٍ﴾ است.

آیت الله العظمی جوادی آملی با اشاره به جنایات آل سعود به ویژه در موضوع یمن، خاطرنشان کردند: مرحوم کلینی از وجود مبارک امام نقل می‌کند که مسیح(سلام الله علیه) فرمود: «إِنَّ التَّارِكَ شِفَاءَ الْمَجْرُوحِ مِنْ جُرْحِهِ شَرِیكٌ لِجَارِحِهِ لَا مَحَالَة»، فرمودند اگر کسی زخم خورده است، شما همین جور او را رها می‌کنید؟ می‌گویید به من چه!؟ اگر کسی زخم خورده‌ای را ببیند، گرسنه‌ای را ببیند و بگوید به من چه، شریک جُرم مجرم است؛ امروز هم اگر کسی علیه جنایات آل سعود فریاد نکشد شریک جُرم آل سعود است!

اسرا نیوز/.

نظر مخاطبان درباره این مطلب:

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت هدانا منتشر خواهد شد.

با توجه به حجم سوالات، به سوالات تکراری پاسخ داده نمی شود لطفا در سایت «سرچ» کنید.