رعایت قوانین کشورهای غیر اسلامی

رعایت قوانین کشورهای غیر اسلامی

طبق نظر آيت الله مكارم شيرازي

حضرت آیت الله مکارم شیرازی

عدم استفاده از بلیط اتوبوس یا مترو [fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][رعایت قوانین بلاد کفر]

پرسش : عدم استفاده از بلیط در مترو و اتوبوس داخل شهرى یا بین شهرى و یا تصاحب بعضى از اجناس به شکل غیر قانونى در صورت نیاز به آنها و عدم استطاعت مالى در بلاد کفر چه حکمى دارد؟

پاسخ : چون این گونه کارها در کوتاه مدّت یا دراز مدّت موجب وهن اسلام و مسلمین است جایز نیست.

گرفتن عکس بدون حجاب برای اخذ ویزا [رعایت قوانین بلاد کفر]

پرسش : اگر خانواده ای قصد اخذ ویزای ایالات متحده آمریکا را داشته باشد و طبق پیشنهاد مرتبطین سفارت آمریکا مبنی بر بی حجاب بودن عکس همسر و یا دختر تنها در جهت تسریع در پاسخگویی سفارت یا اطمینان از اخذ ویزا عکس بدون پوشش و حجاب اسلامی تهیه و به سفارت ارائه شود حتی برای یک مورد و یک مرتبه از نظر شرعی مانعی دارد یا خیر؟ لازم به ذکر است که هویت همسر و دختر مسلمان با پوشش اسلامی نیز توسط سفارت پذیرفتنی است و تنها جهت اطمینان از حصول ویزا این عمل قرار است صورت پذیرد. در ضمن اگر دختر یا همسر بدون اذن ولی قصد چنین عملی را نماید تکلیف چیست؟

پاسخ : ۱ـ عکس بدون پوشش اسلامی جایز نیست.
۲ـ در این موارد بر طبق مقررات نظام اسلامی عمل نمایید.

تصرف در اموال شهروندان کشور حربی بدون رضایتشان [حقوق بین الملل]

پرسش : تصرف در اموال شهروندان کشورهای محارب در آن کشورها، بدون رضایت آنها جایز است؟

پاسخ : این کار چون به نام نیک، حیثیت و آبروی مسلمانان ضرر وارد می کند، باید از آن خودداری کرد و این اموال از قبیل غنائم جنگی محسوب نمی شود.

منبع: سایت هدانا برگرفته از استفتائات آیت الله العظمی مکارم شیرازی

حتما بخوانيد

ویژه نامه کفار و بلاد کفر و احکام غرب نشینان

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

نظر شما درباره این مطلب:

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت هدانا منتشر خواهد شد.

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.