وبگاه پاسخگویی به سوالات دینی هدانا

تست افسردگی، اضطراب و استرس

سایت هدانا برای شما پرسشنامه افسردگی، اضطراب و استرس را آماده کرده است.

0

تست افسردگی، اضطراب و استرس

پرسشنامه زیر جنبه تشخیصی و غربالگری نشانه‌های استرس،اضطراب و افسردگی را دارد.  این مقیاس، یک ابزار مبتنی بر روش خود-گزارشی است که برای سنجش حالات عاطفه‌ی منفی در افسردگی، اضطراب و استرس و تعیین شدت علائم آن‌ها، طراحی و ارائه شده است.

تعریف افسردگی، اضطراب و استرس
1- افسردگی چیست
افسردگی یک دوره طولانی ناراحتی، بی‌حوصلگی و گوشه‌گیری است که اغلب با تجربه‌های ناراحت کننده‌ای مانند از دست دادن و شکست ارتباط دارد. افراد افسرده احساس ناامیدی، درماندگی، اضطراب، بی‌ارزشی و پوچی می‌کنند و علاقه و اشتیاق‌شان را به انجام کارهایی که قبلا برایشان لذت‌بخش بوده از دست می‌دهند. بی‌اشتهایی و پرخوری، مشکلات خواب، اختلال در حافظه، تمرکز و تصمیم‌گیری و کاهش انرژی در افسردگی مشاهده می‌شود. در برخی موارد افراد افسرده به فکر خودکشی می‌افتند و در صورتی که به آن‌ها کمک نشود، ممکن است اقدام به خودکشی کنند.

2- اضطراب چیست
اضطراب یا دلشوره عبارت است از احساس مبهم نگرانی که منشا آن مشخص نیست. افرادی که به اختلالات اضطرابی مبتلا هستند دائما در حالت ترس و نگرانی هستند بدون آن که علت مشخصی برای آن وجود داشته باشد.

3- استرس چیست
استرس یا فشار روانی پاسخ فرد به عوامل استرس‌زا است که سبب تغییرات فیزیولوژیکی و روانی می‌شود. بنابراین می‌توان گفت استرس در پاسخ به عامل مشخصی ایجاد می‌شود اما همانطور که اشاره شد، منشا استرس نامشخص است. استرس همیشه بد نیست بلکه می‌تواند برای انسان مفید باشد، او را از خطرات احتمالی حفظ کرده و به عنوان یک عامل انگیزشی عمل کند. با این حال، تداوم استرس یا شدت یافتن آن می‌تواند آسیب‌های جسمی و روانی به دنبال داشته باشد که ابتلا به افسردگی و اختلالات اضطرابی یکی از آن‌هاست.

شاید این مطالب را هم بپسندید:

 لطفا به سوالات همانگونه که وجود دارد پاسخ دهید نه به صورتی که دوست دارید باشد.
 جواب صحیح و غلط در این ابزار سنجش وجود ندارد.
 لطفا به همه سوالات پاسخ دهید و سوالی را بدون جواب نگذارید.
 در پاسخگویی به سوالات صادق بوده و وقت زیادی را صرف یک عبارت نکنید.
 اگر در رابطه باسوالات نظری داشته و یا سوالی به ذهن تان می رسد، در انتهای پرسشنامه اضافه نمایید.

ضمنا چون احساسات ما و شما متغیر است، ملاک حال کنونی شماست همین حال را در یک ماه گذشته ملاک قرار بدهید. در ابتدای مشاوره یک بار این تست را می زنید و پس از جلسات مشاوره فردی سایت هدانا و انجام دستورات و تکنیک های مشاور  مجدد همین تست را تکمیل می کنید تا روند تغییرات روحیه شما مشخص گردد. پس در انجام تست لازم نیست که ایده آل باشد، بلکه فقط کافی است خود واقعیتان باشید.

۱- تفسیر این تست همراه با مصاحبه بالینی بر عهده مشاور شماست. پس از تکمیل فرم زیر درخواست مشاوره خود را در سایت هدانا ثبت کنید و تفسیر آزمون شما همراه با آموزش های لازم توسط کارشناس برای شما شرح می گردد. (برای مشاوره اینجا کلیک کنید).

۲- اگر فقط پاسخ تست را بدون جلسه مشاوره می خواهید، پس از تکمیل تست از اینجا کلیک کنید و کارت شرکت در آزمون را خریداری کنید. پاسخ کمتر از حدود ۲۴ ساعت به ایمیل شما یا لینک پاسخنامه برای تلفن شما پیامک می گردد. و اگر هیچ کدام از این دو نیز در دسترس شما نیست با آیدی @sitehadana در سروش و ایتا درخواست بدهید تا پاسخنامه برای شما ارسال شود.

نظر مخاطبان درباره این مطلب:

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت هدانا منتشر خواهد شد.

با توجه به حجم سوالات، به سوالات تکراری پاسخ داده نمی شود لطفا در سایت «سرچ» کنید.