وبگاه پاسخگویی به سوالات دینی هدانا

همسرم خانواده اش را به من ترجیح می دهد

0

همسرم خانواده اش را به من ترجیح می دهد

با سلام حدود نه ماه است که در دوران عقد بسر می بریم، متاسفانه در این مدت خانواده شوهرم مرا جزئی از خود نمی پندارند. به ندرت مرا به خانه خود دعوت می کنند ولی تازه دامادشان که در شهر دیگری است بیشتر از من در خانه آنهاست. و حتی به گونه ای رفتار می کنند که همسرم کوچکترین هزینه ای برای من نمی کند. و اگر در مناسبتی مثل عید کادویی برایم بخرد، خود و خواهر شوهرم طوری رفتار می کنند که برای جبران مافات خانواده ام هزینه بیشتری را متقبل می شوند. من و همسرم به ندرت همدیگر را می بینیم و مثلا هر وقت خانه ما می آید بلافاصله خواهرشوهرم که در شهر دیگری است با همسرم تلفنی تماس می گیرد و حتی ساعت ها با او حرف می زند، اگر هم شکایت کنم می گوید حسادت میکنم. همسرم دائم با خانواده خود بیرون می رود به بهانه خرید، دکتر و دارو، ولی وقتی می گویم با هم بیرون برویم می گوید شهر ما که جائی ندارد، کجا برویم…

همسرم خانواده اش را به من ترجیح می دهد…

 برای اظهار نظر دقیق تر، نیاز به داشتن اطلاعات و جزئیات بیشتری از وضعیت اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی خانواده شما و همسرتان و نوع آشنایی و ازدواجتان هستیم. اما به طور کلی این توصیه ها را برای شما ضروری میدانم:

اول این که اگر به لحاظ اقتصادی و مالی، به لحاظ فرهنگی، به لحاظ اجتماعی و غیره نسبت به خانواده همسرتان شناخت دارید، سعی کنید انتظارات خودتان را با واقعیت آنها تطبیق دهید. مثال می زنم: اگر می دانید خانواده ای هستند با روحیات خساست، توقع دست و دل بازی از آنها نداشته باشید… در همه زمینه ها این مسئله مهم است. یا مثلا اگر می دانید خانواده ای احساسی و خیلی عاطفی نیستند، انتظار اظهار محبت رومانتیک (به سبک سینمایی) از آنها نداشته باشید.

دوم این که اگر می خواهید در این زمینه ها تغییراتی در همسرتان ایجاد شود (توجه داشته باشید تغییر دادن سایر افراد خانواده ایشان تقریبا برای شما غیر ممکن است) بدانید که تغییر آن هم در سنین بزرگسالی و در این گونه مسائل، یک شبه یا یک ماهه اتفاق نمی افتد. این مسئله کاملا زمان‌بر است و نیازمند صبر و شکیبایی شما و البته تلاش گام به گام شما در همین راستاست.

سوم این که سعی کنید با محبت های زنانه، و شناختی که از همسرتان دارید، قلب او را همواره به سمت خود بکشانید و در نهایت قلب او را تسخیر کنید. کلید این مسئله محبت است.
هیچگاه تلاش نکنید و حتی فکر این را هم نکنید که تمام محبت همسرتان را مال خود کنید. تصور نکنید باید شما جایگزین همه در قلب همسرتان باشید. قطعا خانواده ایشان جایگاه خود را دارا هستند همانطور که شما در قبال دوست داشتن همسرتان، مادر و پدر خود را رها نمی کنید.
باید توجه داشته باشید در طول این مسیر، نسبت به رفتارها و محبت های خانواده همسر اصلا حساسیت نشان ندهید. اصلا! چون این کار نتیجه عکس خواهد داشت. اگر ساعتها با خواهرش حرف می زند، حساسیت نشان ندهید و عکس العملی به این مسئله نشان ندهید مگر واکنش مثبت!
در مورد بیرون رفتن و این گونه موارد هم بهتر است گام به گام جلو بروید. ممکن است در ابتدا هر شش ماه یکبار بیرون بروید، سعی کنید این را به هر پنج ماه یا هر چهارماه یکبار برسانید… عجله نکنید که حتما در هفته اول باید این سبک و سیاق زیر و رو شود…

ما کلیات را گفتیم. جزئیات را خودتان برنامه ریزی کنید.

سوال سیتی

نظر مخاطبان درباره این مطلب:

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت هدانا منتشر خواهد شد.

با توجه به حجم سوالات، به سوالات تکراری پاسخ داده نمی شود لطفا در سایت «سرچ» کنید.