وبگاه پاسخگویی به سوالات دینی هدانا

نماز خواندن زن در مسجد یا در خانه

نماز خواندن زن در مسجد یا در خانه

رساله توضيح المسائل نماز

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][مسأله ۸۹۴ برای زنها نماز خواندن در خانه]

مسأله ۸۹۴ برای زنها نماز خواندن در خانه، بلکه در صندوق خانه و اطاق عقب بهتر است (۱)، ولی اگر بتوانند کاملًا خود را از نامحرم حفظ کنند بهتر است در مسجد نماز بخوانند.

این مسأله، در رساله آیت اللّه بهجت نیست

(۱) (اراکی، خوئی، تبریزی، گلپایگانی، صافی، زنجانی:) بقیه مسأله ذکر نشده.

(مکارم:) مسأله برای زنها در صورتی که خود را از نامحرم به خوبی حفظ کنند بهتر است نماز را در مسجد بخوانند و اگر راهی برای یاد گرفتن احکام و مسائل اسلامی جز از طریق رفتن به مسجد وجود ندارد واجب است به مسجد بروند.

(فاضل:) مسأله برای زنها، بهتر آن است که نماز را در خانه و اتاق اختصاصی خود بخوانند، ولی اگر نماز در مسجد به هر جهتی غیر از مسجد بودن فضیلت بر نماز در خانه را داشته باشد مثل این که در مسجد جماعت است یا حضور قلب بیشتری وجود دارد بهتر است زنان برای درک این فضیلت با حجاب کامل به مسجد بروند و اگر راهی برای یاد گرفتن احکام و مسائل اسلامی جز از طریق رفتن به مسجد وجود ندارد واجب است به مسجد بروند.

(سیستانی:) مسأله برای زنان بهتر آن است که نماز خود را در جایی بخوانند که از دیگر جاها در محفوظ بودن از نامحرم مناسبتر باشد، خواه اینجا خانه باشد یا مسجد یا جای دیگر.

توضیح المسائل مراجع مطابق با فتاوای سیزده نفر از مراجع معظم تقلید/ متن اصلی از رساله امام خمینی و مُحشی حضرات آیات: سیستانی، صافی گلپایگانی، مکارم شیرازی، نوری همدانی، شبیری زنجانی، بهجت،فاضل،  اراکی، خویی، گلپایگانی، تبریزی.


 

مطابق نظر آيت الله خامنه اي

مطابق نظر آيت الله خامنه اي

شرکت زنان در نماز جماعت‏

اجوبه الاستفتائات
س ۵۹۵: آیا شارع مقدس زنان را همانند مردان به شرکت در نماز جماعت مساجد یا نماز جمعه تشویق فرموده یا اینکه نماز خواندن آنها در خانه بهتر است؟
ج: شرکت زنان در نماز جمعه و جماعت اشکال ندارد و ثواب جماعت دارد. اجوبه الاستفتائات .

لینک کوتاه مطلب: http://goo.gl/SBRp2i

*- ضمنا شما می توانید از اینجا مشترک  خبرنامه سایت شوید و جدید ترین مطالب را دریافت کنید.

حتما بخوانيد

ويژه نامه احكام نمازکلید: نماز خواندن زن در مسجد یا در خانه نماز خواندن زن در مسجد یا در خانه نماز خواندن زن در مسجد یا در خانه نماز خواندن زن در مسجد یا در خانه نماز خواندن زن در مسجد یا در خانه نماز خواندن زن در مسجد یا در خانه نماز خواندن زن در مسجد یا در خانه نماز خواندن زن در مسجد یا در خانه  حضور زنان در مساجد جایز است  نماز خواندن زن در خانه یا مسجد؟ حضور بانوان در مسجد نظر اسلام در باره حضور زنان در مساجد چیست؟[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

نظر مخاطبان درباره این مطلب:

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت هدانا منتشر خواهد شد.

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.