وبگاه پاسخگویی به سوالات دینی هدانا

فرو بردن آب بینی و خلط سینه

0

فرو بردن آب بینی و خلط سینه

فرو بردن آب بینی و خلط سینه

در نوشتار قبل «حکم فرو بردن خلط و آب بینی در روزه» مطرح شد از اینجا کلیک کنید و در تکمیل نوشتار حاضر مطالعه نمایید.

لگو رساله توضیح المسائل احکام خوراکی

مسأله 2629 فرو بردن آب بینی و خلط سینه که در دهان آمده، حرام نیست (1) و نیز فرو بردن غذایی که موقع خلال کردن، از لای دندان بیرون می‌آید (اگر طبیعت انسان از آن متنفر نباشد) (2)، اشکال ندارد.

(1) (گلپایگانی)، (فاضل)، (صافی): فرو بردن آب بینی و خلط سینه که در فضای دهان نیامده باشد، حرام نیست ولی اخلاط بینی و سینه که در فضای دهن وارد شده ((گلپایگانی): احتیاط لازم (فاضل): احتیاط واجب (صافی): احتیاط) ترک فرو بردن آن است..

(نوری): فرو بردن آب بینی و خلط سینه که در فضای دهان نیامده حرام نیست ولی اخلاط بینی و سینه که در فضای دهان وارد شده است از فرو بردن آن در صورت توجّه و التفات، اجتناب شود..

(2) [fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][قسمت داخل پرانتز در رساله آیات عظام: (خوئی)، (سیستانی)، (تبریزی)، (زنجانی) و (صافی) نیست]

(مکارم): رجوع کنید به ذیل مسأله 2627 (بهجت): رجوع کنید به ذیل مسأله.

  • توضیح المسائل مراجع مطابق با فتاوای سیزده نفر از مراجع معظم تقلید/ متن اصلی از رساله امام خمینی و مُحشی حضرات آیات: سیستانی، صافی گلپایگانی، مکارم شیرازی، نوری همدانی، شبیری زنجانی، بهجت،فاضل،  اراکی، خویی، گلپایگانی، تبریزی.

لینک کوتاه مطلب: https://goo.gl/xfUdE0

حتما بخوانيد

ویژه نامه احکام خوردن و آشامیدن

حكم فرو بردن آب دهان و خلط گلو در روزهکلید: فرو بردن آب بینی و خلط سینه فرو بردن آب بینی و خلط سینه فرو بردن آب بینی و خلط سینه[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

نظر مخاطبان درباره این مطلب:

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت هدانا منتشر خواهد شد.

با توجه به حجم سوالات، به سوالات تکراری پاسخ داده نمی شود لطفا در سایت «سرچ» کنید.