وبگاه پاسخگویی به سوالات دینی هدانا

ديدن خون بعد از زايمان تا يك ماه يابيشتر

0

ديدن خون بعد از زايمان تا يك ماه يابيشتر

در نوشتار قبل «حكم خونريزي طولاني مدت پس از زايمان» گفته شد در ادامه، مطلب زير را مطالعه نماييد.

زايمان و عادت ماهانه

پرسش 230 . اگر زن زائو بيش از روزهاى عادتش و كمتر از ده روز خون ببنيد، تكليفش چيست؟

همه مراجع: اگر خون كمتر از ده روز قطع شود، تمام آن نفاس محسوب مى شود.پرسش 231 . خانمى است كه عادت ماهانه ثابتى ندارد بعد از زايمان به طور پى در پى تا يك ماه يا بيشتر خون مى بيند، تكليفش چيست؟

همه مراجع: ده روز اول خون نفاس و ده روز دوم استحاضه است و خونى كه بعد از آن مى بيند، اگر نشانه هاى خون حيض را دارد، حيض است وگرنه استحاضه محسوب مى شود.[2]

تبصره . اگر اين خانم بعد از ده روز نخست، خونى كه مى بيند يكسان باشد و تا يك ماه يا بيشتر به اين حالت ادامه دارد، حكم تفاوت پيدا مى كند. در اين صورت بايد در هرماه مانند عادت خويشان خود عمل كند يا بايد عددخاصى را اختيار كند. فتواى مراجع تقليد در اين زمينه مختلف است كه در جاى خود بيان شده است.

[1]. العروة الوثقى، ج 1، فصل فى النفاس، م 2

[2]. همه مراجع، توضيح المسائل مراجع، م 520 و بهجت، وسيلة النجاة، ج 1، م 313 و سيستانى، تبريزى و وحيد، منهاج الصالحين، ج 1، م 257 و 258 و امام، سيستانى، فاضل، مكارم و نورى، تعليقات على العروه، احكام النفاس، م 7 و دفتر: خامنه اى.احكام بانوان، پرسمان .

لينك كوتاه مطلب: https://hadana.ir/?p=22993

*- ضمنا شما می توانید از اینجا مشترک  خبرنامه سایت شوید و جدید ترین مطالب را دریافت کنید. حتما بخوانيد

* ویژه نامه احکام بانوان   

* *-ويژه نامه احكام بارداري و نفاسكليد: ديدن خون بعد از زايمان تا يك ماه يابيشتر ديدن خون بعد از زايمان تا يك ماه يابيشتر ديدن خون بعد از زايمان تا يك ماه يابيشتر ديدن خون بعد از زايمان تا يك ماه يابيشتر ديدن خون بعد از زايمان تا يك ماه يابيشتر ديدن خون بعد از زايمان تا يك ماه يابيشتر ديدن خون بعد از زايمان تا يك ماه يابيشتر

 

نظر مخاطبان درباره این مطلب:

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت هدانا منتشر خواهد شد.

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.