وبگاه پاسخگویی به سوالات دینی هدانا

تبلیغ رایگان مدیر تلگرام برای سرکرده مجازی آشوب‌های اخیر

0

تبلیغ رایگان مدیر تلگرام برای سرکرده مجازی آشوب‌های اخیر

 

چه رابطه‌ای میان گردانندگان کانال مروج تروریسم و پاول دوروف وجود دارد؟

خبرگزاری فارس: تبلیغ رایگان مدیر تلگرام برای سرکرده مجازی آشوب‌های اخیر

همانطور که خود مدیر تلگرام قبلا اعلام کرده بود، مدیران کانال آمدنیوز با او در تماس بوده‌اند، آیا رابطه‌ای بین تلگرام که پروژه آن در آمریکا طراحی و پیاده‌سازی شده است، با گردانندگان پشت صحنه آمدنیوز وجود دارد؟

 

 نقش تلگرام در آشوب‌های اخیر غیرقابل انکار است؛ در واقع این شبکه‌ به بستری برای مانور عناصر معاند ملت ایران تبدیل شد و آن‌ها از این طریق مشغول خط دهی به آشوب‌طلبان و تخریبگران اموال مردم بودند.

تلگرام؛ بستری مناسب برای نفرت‌پراکنی و خشونت‌گرایی 
از همان ساعات اولیه شروع آشوب‌ها، چندین کانال تلگرامی ترویج خشونت و نفرت‌پراکنی را آغاز کردند. برخی از این کانال‌ها حتی دستور کشتار هم صادر می‌کردند! نحوه ساخت کوکتل مولوتف، نارنجک و سایر مواد تخریب و تروریستی در این کانال‌ها آموزش داده می‌شد.

در این میان یکی از کانال‌ها که در داخل با نام «جاعل نیوز» معروف بود، سردمدار حمایت و تحریک آشوب‌طلبان بود؛ این کانال بدنام که پیش‌تر انواع و اقسام دروغ‌های شاخدار را تحویل مخاطبان می‌داد تا جاییکه صدای عناصر اپوزیسیون را هم درآورد، در مقطع زمانی آغاز آشوب‌ها، علنا ترویج خشونت، تروریسم و کشتار می‌کرد.

تبلیغ رایگان مدیر تلگرام برای کانال سرکرده مجازی آشوب‌های اخیر/ مناسب‌ترین ابزار برای تروریست‌ها

خشونت‌گرایی و تروریسم‌پروری کانال مذکور به قدری شدید و غلیظ بود که در نهایت دست‌اندرکاران تلگرام را علی‌رغم میل باطنی‌شان، وادار به انسداد این کانال مروج خشونت کرد.

تبلیغ رایگان مدیر تلگرام برای سرکرده مجازی آشوب‌های اخیر/ چه رابطه‌ای میان گردانندگان کانال مروج تروریسم و پاول دوروف وجود دارد؟

پس از مسدود شدن کانال مروج تروریسم و خشونت، گردانندگان جاعل‌نیوز، کانال مشابه دیگری را با عنوان دیگری ایجاد کردند و مجددا محتوای تروریستی و مجرمانه خود را در آن کانال هم نشر دادند.

تبلیغ رایگان مدیر تلگرام برای سرکرده مجازی آشوب‌های اخیر/ چه رابطه‌ای میان گردانندگان کانال مروج تروریسم و پاول دوروف وجود دارد؟

تبلیغ تروریسم؛ اقدام حیرت‌آورِ مدیر تلگرام

در شب سال نو میلادی، پاول دوروف مدیر تلگرام در پیام تبریک سال 2018، در اولین پاراگراف پیام خود به ایران اشاره می کند و در اقدامی عجیب طی توئیتی ضمن بیان تلویحی ناراحتی خود از انسداد کانال مروج خشونت جاعل‌نیوز، کانال جدیدالتاسیس گردانندگان جاعل‌نیوز را با ذکر مشخصات به تبلیغ رایگان کانال جایگزین آمدنیوز می پردازد.

تبلیغ رایگان مدیر تلگرام برای کانال سرکرده مجازی آشوب‌های اخیر/ مناسب‌ترین ابزار برای تروریست‌ها

دوروف در پیام خود ضمن حمایت از آشوب‌ها، از ایجاد محدودیت برای تلگرام در اوج آشوب‌ها و تلاش ضد انقلاب برای بحران سازی داخل ایران، انتقاد کرده و صراحتا با آوردن حساب کاربری جدید کانال مرج تروریسم، آن را تبلیغ می کند.

حال سوالی که اینجا بوجود می آید این است که دلیل حمایت مدیر تلگرام از کانالی که خود او به علت ترویج خرابکاری و آموزش اقدامات تروریستی مسدود کرده بود چیست؟

آیا نیت و محتوای کانال مروج تروریسم با تغییر نام ظاهری آن تغییر می کند؟؟

همانطور که خود مدیر تلگرام قبلا اعلام کرده بود، مدیران کانال جاعل نیوز با او در تماس بوده اند، آیا رابطه ای بین تلگرام که پروژه آن در آمریکا طراحی و پیاده سازی شده است، با گردانندگان پشت صحنه آمد نیوز وجود دارد؟

و مهم ترین سوال اینکه، چرا دوروف در مهم ترین پیامش به مخاطبین تلگرام در شب سال نو میلادی، مهم ترین بخش از پیام خود را به ایران و آن هم تبلیغ صریح یک کانال مروج تروریسم و خشونت طلبی اختصاص می دهد؟

به نظر می رسد، پاول دوروف باهوش تر از آن باشد که از اهداف کانال هایی مانند جاعل نیوز بی خبر بوده، حتی یک فرد عادی هم می‌تواند این موضوع را به سادگی متوجه شود و بداند که با تغییر نام ظاهری، تغییری در اصل موضوع و نیت گردانندگان این کانال ها بوجود نمی آید،به طوری که با جستجویی ساده در این کانال جدید، می‌توان مشاهده کرد که کانال مروج خشونت و بحران سازی همچنان به همان رویه قبلی خود ادامه می دهد و تغییری در سیاست های آن ایجاد نشده است.

 میزان.

نظر مخاطبان درباره این مطلب:

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت هدانا منتشر خواهد شد.

با توجه به حجم سوالات، به سوالات تکراری پاسخ داده نمی شود لطفا در سایت «سرچ» کنید.