وبگاه پاسخگویی به سوالات دینی هدانا

برای پسر یا دختر شدن جنین چه باید کرد

0

برای پسر یا دختر شدن جنین چه باید کرد

فهرست این نوشتار:

برای پسر یا دختر شدن جنین چه باید کرد

آيا از نظر شرعي راهي است تا جنسيت بچه را پدر و مادر انتخاب كنند؟

با توجه به آنچه از آيات و روايات به دست مي آيد,پسر يا دختر بودن فرزند به دست خداست .
((پادشاهي آسمان ها و زمين از آن خداست ؛آنچه بخواهد مي آفريند.به هر که بخواهد دختر هديه مي کند و به هر که بخواهد ,پسر مي دهد يا (در يک شکم )پسر و دختري به او عطا مي کند و آنکه بخواهد بدون فرزند مي گذارد.همانا اوست داناي توانا)).
علاوه بر اين سيره معصومين به ما مي آموزد که از خداوند درخواست فرزنداني سالم و صالح را داشته باشيم و در هنگام تولد نوزاد از سلامتي او سوال کنيم ,نه از جنسيت او .(2)

ارزش دختر در اسلام

دختر در فرهنگ اسلامي از ويژگي ها و جايگاه خاصي برخوردار است.
در منابع اسلامي با تعبيرات جالبي چون ريحانه (گل ),قوارير(بلور),حسنات (نيکي ها)و بهترين فرزندان از او ياد شده است .
در روايات داشتن دختر ,ارزش و خير معرفي شده و از رسول اکرم صلي الله عليه وآله نقل شده که ايشان فرمودند :

((خير اولادکم البنات ؛بهترين اولاد شما دخترانند)).(3)

ايشان همچنين فرمودند :((هر کس دو خواهر يا دو دختر داشته باشد ,به آنان احسان نمايد ,من و او در بهشت همانند اين دو انگشت (سبابه و وسطي )در کنار هم خواهيم بود .(4)
امام صادق عليه السلام نيز مي فرمايد :((البنات حسنات و البنون نعمه و انما يثاب علي الحسنات و يسئل عن النعمه؛دختران حسنات و نيکي اند و پسران نعمت ,همانا بر حسنات ثواب داده شود و از نعمت سوال مي شود)).(5)

در بحث تعيين جنسيت ,دانشمندان دريافته اند که اسپرم مرد جنسيت فرزند را تعين مي کند ,نه تخمک زن. بدين صورت که:زن داراي دو کرو موزوم جنسي XX و مرد داراي دو کروموزوم جنسي XY مي باشد .
تعداد و شکل کروموزوم هاي زن XX+ 44و تعدادو شکل کروموزوم هاي مرد 44+XY مي باشد .
اگر يک اسپرم داراي کروموزوم x مردي تخمک زن را بارور کند ,جنين حاصل دختر خواهد بود.
نطفه دختر44XX ………… =X)+ (22+X)+
اما اگر يک کروموزوم Y تخمک زن را بارور کند ,جنين حاصل پسر خواهد بود
نطفه پسر……… 44XY ….… =Y)+ (22+X)+ (22

امروزه دانشمندان پي برده اند که مصرف رژيم غذايي خاص ,شرايط زندگي ,شرايط روحي و اعصاب,شرايط آب وهوايي و اقليمي افراد مي تواند در تعيين جنسيت و کيفيت اسپرم تاثير گذار باشد .
در واقع چندي است که اثر غذا در جنسيت نوزاد مورد توجه محققان قرار گرفته و روز به روز بر تعداد طرفداران اين عقيده افزوده مي شود. به تجربه ثابت شده است زناني که هنگام آميزش ,خونشان قليايي است فرزندشان پسر و کساني که خونشان اسيدي است ,نوزادشان دختر مي شود .
به طور کلي اسپرم هاي مولد پسر درمحيط هاي قليايي فعاليت بهتري دارند و اسپرم هاي مولد دختردر محيط اسيدي دوام بيشتري دارند .

برخي بررسي هاي انجام شده نيز نشان مي دهد براي موفقيت در اين امر لازم است حداقل در پريود ماهانه قبل از بارداري از رژيم پر سديم و پتاسيم براي پسرزايي و رژيم پر کلسيم مثل لبنيات و فقير ازسديم و پتاسيم براي دختر زايي شروع شود .

البته در مواردي مثل فشار خون بالا ,ناراحتي هاي قلبي و نارسايي کليه ,مصرف رژيم پسرزايي به دليل سديم بالا ممنوع است .در عوض به هنگام وجود اختلالات عصبي ,بالا بودن کلسيم خون و نارسايي کليوي هم رژيم دخترزايي نبايد تجويز شود.
تغيير جنسيت و تعيين سرنوشت جنين در ماه هاي دوم به وقوع مي پيوندد و غذاهاي ماه هاي اول و مخصوصا ماه دوم در اين مساله تاثير فوق العاده دارند .
اگر ماه سوم آبستني مصادف با اواخر زمستان و ايام نوروز باشد,بيشتر ممکن است نوزاد دختر شود .اگر اين ماه مصادف با فصل کاهو بوده و زن آبستن مقداري از ان را بدون سرکه ميل نمايد ,ممکن است نوزاد او پسر باشد .اگر اين ماه مصادف با توت فرنگي باشد و زن آبستن از آن بخورد ,جنين او پسر خواهد شد .
سبزي هاي جوان جنين را پسر و سبزي هاي پير ,جنين را دختر مي نمايد .
گوشت ها , قارچ ها و سبزي هاي کهنه اسيديته خون را بالا مي برند و اين رژيم معمولا در زمستان وجود دارد که ميوه جات کمتري نيز استفاد شده و نيز ميزان تعريق بدن کمتر مي باشد .
در ايام عيد به دليل مصرف آجيل و شيريني زياد ,اسيديته خون بالا مي رود . بر عکس با مصرف غذاهايي مثل ميگو ,ماهي و خرما به دليل فسفر بالاي اين مواد ,اسيديته خون پايين آمده و به سمت قليايي ميل مي کند .
مصرف ميوه جاتي مانند توت فرنگي ,انگور و موادي مانند جوش شيرين ,خون را قليايي مي نمايد .
همچنين تعريق زياد باعث کاهش اسيديته خون و افزايش خاصيت قليايي آن خواهد شد .
غير از عواملي که ذکرشد ,عنصر گوگرد نيز که در ترکيب مغز و همچنين ترشحات غدد مردانه وجود دارد ,در سرنوشت جنسيت نوزاد موثر است .
هورمون هاي زنانه نيز ممکن است در سرنوشتت جنسيت نوزاد موثر باشد ؛چنان که اگر زن در سه ماهه اول زياد آب جو يا رازيانه بخورد ,نوزاد او بدون شک دختر خواهد شد .

پسردار شدن

شاید این مطالب را هم بپسندید:

زناني که طالب نوزاد پسر هستند بايد از روز اول قاعدگي زن ,پدر و مادر ناشتا روزي چند عدد خرما بخورند و هنگام آميزش نيز بايد خون شوهر اسيدي و خون زن قليايي باشد.يعني مرد غذاهايي بخورد که خون او اسيدي شود و زن غذاهايي بخورد که خون او هنگام آميزش قليايي گردد.به عبارت ديگر مرد غذاهايي بخورد که طبيعت گرم دارند ؛مثل پسته ,بادام ,شکلات و مواد قندي وزن آب انگور ,توت فرنگي ,مرکبات و آبليمو ميل کند و از خوردن گوشت ,قارچ,سرکه ,سيب ترش ,آب جو و رازيانه خودداري نمايد .چنانچه زوجين خواهان نوزاد دختر باشند ,بايد چند روز قبل از آميزش ,شوهر غذاهايي که خون را قليايي مي کند ,زياد بخورد و از خوردن مواد فسفردار مثل سير و بادام خودداري کند و زن به عکس مرد عمل نمايد .
لازم به ذکر است که هيچکدام از روش ها و رژيم هاي تغذيه اي ذکر شده به معناي موفقيت صد درصد نيست ؛بلکه احتمال تولد جنسيت دلخواه را افزايش مي دهد و تعيين کننده اصلي خالق آسمان ها و زمين است که بي اراده او برگي از درخت بر زمين نخواهد افتاد.

دختر دار شدن

اگر دختر مي خواهيد به نکات زير عمل نماييد :
1. عمل نزديکي بايد دو يا سه روز قبل از تخمک گذاري متوقف شود . ( يعني عمل نزديکي تا زمان تخمک گذاري فاصله ي بيشتري داشته باشد )
2. قبل از هر بار نزديکي زن بايد درون مهبل خود را با محلول ترکيبي از دو قاشق غذا خوري سرکه ي سفيد و نزديک يک ليتر آب شستشوي اسيدي دهد زيرا محيط اسيدي اسپرمهاي نر را از تحرک باز مي دارد
3. اگر به هنگام نزديکي زودتر از همسرش به ارگاسم مي رسد بايد کوشش نمايد از ايجاد آن خودداري نمايد زياد رسيدن به ارگاسم ترشحات قليايي را افزايش مي دهد
4. نزديکي را از جلو و در زمان تخليه اسپرم تمام آلت مرد داخل مهبل زن نباشد
5. از چند روز قبل از آميزش از مصرف نمک خودداري نماييد
6. مصرف تخم مرغ و شير و لبنيات فراموش نشود
7. در سه ماه اول بارداري از مصرف رازيانه غفلت نکنيد که بسيار موثر است در دختر زايي
8. فاصله ي نزديکها را کم و زود به زود نزديکي نماييد که تاخير در نزديکي و افزايش ميزان اسپرم در صد اسپرمهاي مردانه را افزايش مي دهد
9. اگر سه ماه اول زياد رازيانه و آبجو ( ماء الشعير ) مصرف نماييد يقينا دختر بدنيا مي آوريد

فرزند پسر:

در روایت آمده است که اگر کسی که فرزند ندارد نیت کند که در صورت فرزند دار شدن نام او را علی بگذارد خداوند به او فرزند پسر روزی می کند . از حضرت صادق -ع- نقل شده که زن بارداررا که چهار ماه از بارداری او گذشته رو به قبله کن و آیه الکرسی بخوان و دست بر پهلوی او بزن و بگو :

اللهم انی قد سمیته محمدا ، خدایا من نام او را محمد گذاشتم ؛ اگر چنین کند خداوند آن فرزند را پسر می گرداند .

ر. ک : حلیه المتقین ، علامه مجلسی ، باب 4 ، فصل 7

پاورقي
1- سوره شوري ,آيه 49
2-من لايحضره الفقيه ,ج8,ص 595
هرگاه خداوند به امام سجاد عليه السلام فرزندي عطا مي فرمود ,سوال نمي پرسيد پسر است يا دختر ,بلکه مي پرسيد ((آيا سالم است يا نه ؟!)) و اگر سالم بود مي فرمود ((خدا را سپاس که از من ,فرزند معيوب و معلول نيافريد )).
3-وسايل الشيعه ,ج4,ص79
4-مستدرک,ج15,ص118
5- وسايل الشيعه,ج15,ص104

  • منابع
    1-اکبري ,علي, راهنماي خانواده ,با مقدمه دکتر غلامرضا باهر .نشر صلاي فرزانگان ،1383.
    2-دفترهمکاري حوزه و دانشگاه ،روانشناسي رشد با نگرش به منابع اسلامي.
    3-نرم افزاري کوثر, فرزند صالح1. / برگرفته از پرسمان.

*- ضمنا شما می توانید از اینجا مشترک  خبرنامه سایت شوید و جدید ترین مطالب را دریافت کنید.

حتما بخوانيد

احکام و آداب بچه دار شدن از منظر اسلام

سنت هاي غلط ازدواج از منظر رهبر انقلاب

وظایف زن و شوهر نسبت به یکدیگر چیستکلید: برای پسر یا دختر شدن جنین چه باید کرد برای پسر یا دختر شدن جنین چه باید کرد برای پسر یا دختر شدن جنین چه باید کرد برای پسر یا دختر شدن جنین چه باید کرد برای پسر یا دختر شدن جنین چه باید کرد برای پسر یا دختر شدن جنین چه باید کرد برای پسر یا دختر شدن جنین چه باید کرد  برای دختر دار شدن چه باید کرد برای پسر دار شدن چه باید کرد تعیین جنسیت پسر قبل از بارداری فرزند پسر دار شدن تعیین جنسیت پسر دار شدن فرزند دختر راههای پسر شدن جنین بعد از بارداری تعیین جنسیت برای پسر یا دختر شدن جنین چه باید کرد برای پسر یا دختر شدن جنین چه باید کرد برای پسر یا دختر شدن جنین چه باید کرد برای پسر یا دختر شدن جنین چه باید کرد  برای پسر یا دختر شدن جنین چه باید کرد برای پسر یا دختر شدن جنین چه باید کردبرای پسر یا دختر شدن جنین چه باید کرد برای پسر یا دختر شدن جنین چه باید کرد

نظر مخاطبان درباره این مطلب:

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت هدانا منتشر خواهد شد.

با توجه به حجم سوالات، به سوالات تکراری پاسخ داده نمی شود لطفا در سایت «سرچ» کنید.