وبگاه پاسخگویی به سوالات دینی هدانا

آیت الله جزایری در وصیت‌نامه خود چه نوشت!؟

رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در استان خوزستان، با بیان اینکه من در حضور شخص آیت الله جزایری، وصیت‌نامه‌ایشان را دیده و به عنوان یک شاهد، آن را امضا کرده‌ام، گفت: آیت الله جزایری صراحتاً نوشته‌اند «هر چیزی که متعلق به بنده است، برای حوزه علمیه امام خمینی(ره) اهواز بوده و هیچ‌یک از فرزندانم حق ادعای ارث ندارند».

0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در اهواز، حجت‌الاسلام جلال جابریان، رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در استان خوزستان، در تجمع عشایر خوزستان که در حمایت از آیت الله موسوی جزایری انجام شده بود، به سوابق انقلابی امام جمعه اهواز اشاره کرد و گفت: آیت الله موسوی جزایری از سال ۵۷ که وارد اهواز شدند محوریت انقلاب در خوزستان را به دست گرفته و فعالیت انقلابی خود را در کتابخانه مسجد جزایری شروع کردند؛ تا آنجا که افرادی همچون سردار رضایی و دریادار شمخانی، حول محور ایشان خدمت و فعالیت می‌کردند.

به درگاه خداوند متعال قسم یاد می‌کنم که چیزی جز خدمت در پرونده آیت الله جزایری نیست

حجت‌الاسلام جابریان، تصریح کرد: آیت الله جزایری بیش از ۴۰ سال با همه توان در خدمت انقلاب و رهبری بوده و بدون اینکه دنبال منفعتی برای خود باشند، مخلصانه و عندالله خدمتگزار مردم استان خوزستان است.

وی با بیان اینکه آیت الله جزایری، حتی یک منزل شخصی از خود ندارد، گفت: قسم می‌خورم به درگاه خداوند متعال که چیزی جز خدمت برای مردم و انقلاب، در پرونده ایشان نیست.

هر چیزی که متعلق به بنده است، برای حوزه است/هیچ‌یک از فرزندانم حق ادعای ارث ندارند

حجت‌الاسلام جابریان، با اشاره به وصیت‌نامه‌ایت الله موسوی جزایری، گفت: چندسال پیش که ایشان کسالت پیدا کرد و وصیت‌نامه‌ای نوشتند، بنده به عنوان یکی از امضاء کنندگان و البته شاهد بر این وصیت‌نامه، به عینه دیدم که در یکی از بندهایش نوشته‌اند «من هیچ چیز از مال دنیا ندارم. هرچه هست متعلق به حوزه علمیه امام خمینی(ره) بوده و هیچ کس از فرزندان من حق هیچ ادعایی ندارد».

وی، آیت الله موسوی جزایری را زاهدی به تمام معنا خواند و گفت: در طول سی سالی که بنده در خدمت ایشان بودم، با چشم خود دیدم که برای خودش هیچ منفعتی قائل نبود و توجه ای به دنیا ندارد. ایشان زاهدی به تمام معناست که حتی دشمنان نیز به صداقت و شجاعتش اعتراف می‌کنند.

وی ادامه داد: یکی از پرچم‌داران دفاع اصل ولایت‌فقیه در قانون اساسی، آیت الله موسوی جزایری بوده و نقش ویژه‌ای در تثبیت رهبری امام خامنه‌ای داشت.

حجت‌الاسلام جابریان، در پایان به برخی از خدمات آیت الله موسوی جزایری در خوزستان اشاره کرد و گفت: در آغاز انقلاب اسلامی، تنها  ۳ مدرسه علمیه در اهواز وجود داشت، اما امروزه ده‌ها حوزه در استان خوزستان وجود داشته و در این حوزه‌ها بیش از ۱۰ هزار طلبه خواهر و برادر مشغول به تحصیل و مبارزه با فرق ضاله هستند.

نظر مخاطبان درباره این مطلب:

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت هدانا منتشر خواهد شد.

با توجه به حجم سوالات، به سوالات تکراری پاسخ داده نمی شود لطفا در سایت «سرچ» کنید.