وبگاه پاسخگویی به سوالات دینی هدانا

دستورالعملی از پیامبر(ص) برای استجابت دعا در ماه شعبان

توصیه پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) برای برآورده شدن حاجات دنیوی و اخروی را در ادامه بخوانید

دستورالعملی از پیامبر(ص) برای استجابت دعا در ماه شعبان

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) می فرمایند:

منْ صَامَ یَوْمَ الْإِثْنَیْنِ وَ الْخَمِیسِ مِنْ شَعْبَانَ قَضَى اللَّهُ لَهُ عِشْرِینَ حَاجَةً مِنْ حَوَائِجِ الدُّنْیَا وَ عِشْرِینَ حَاجَةً مِنْ حَوَائِجِ الْآخِرَةِ.

هر کس روز دوشنبه و روز پنج‌شنبه از ماه شعبان را روزه بدارد ، خداوند ۲۰ حاجت از حاجات دنیوی و ۲۰ حاجت از حاجات اخرویش را برآورده می‌سازد.

 

منبع : اقبال الاعمال: ج۳، ص ۳۱۰

🔗 لینک کوتاه
2 نظرات
 1. تتو می گوید

  نه بابا. اینطوری هم نمیشه با یک روایت گفت حاجتش براورده میشه. اینا رو تنها ذکر میکنید یک ادم کم سواد میاد روزه میگیره و به حاجتش نمیرسه بعد رسول الله را متهم به دروغ گویی میکنه.
  باید این حدیث در جای خودش ذکر شود و موانع استجابت دعا در کنارش بیان شود نه اینکه هنینطوی مطلق بگید و مردم رو نسبت به دین بدبین کنید.

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   شما که بهتر از پیغمبر (ص) نمی فهمید که!، اگر قرار بر این بود که این روایات مطرح نشود، خود پیامبر(ص) این حدیث را مطرح نمی کردند.
   ضمنا کسی که به این روایت عمل می کند بی سواد نیست!، توهین نکنید!، این شما هستید که سواد لازم را ندارید و فکر می کنید با یک عدم استجابت کسی بد بین میشه!. این شما هستید که غیر طبیعی بد بین هستید.
   طبیعی است در روایات هم آمده اگر مانع از استجابت دعا از سمت شخص نباشد، قطعا مستجاب می شود.
   از همه اینها گذشته این روایت است، چطور انتظار دارید ما یا اشخاص عادی به این روایت بیفزاییم یا کم کنیم!، آنچه هست شما بگویید توضیحاتی را ما ضمیمه کنیم.
   در هر حال نیازی به این همه بد بینی نیست، کمی می توانید بهتر نگاه کنید.
   وفقکم الله لکل الخیر

نظرات بسته شده است.