وبگاه پاسخگویی به سوالات دینی هدانا

حسین شریعتمداری: فرمانده ناجا از مامور وظیفه‌شناس تقدیر کند

«حسین شریعتمداری» طی یادداشتی در روزنامه «کیهان» نوشت:

فرمانده نیروی انتظامی باید بدون توجه به این جوسازی‌های پلشت و شرم‌آور، از پلیس زن وظیفه‌شناس تقدیری شایسته کند و این تقدیر را رسما و با شجاعت به همگان اعلام کند.

0

در حکایات قدیمی آمده است، شخصی برای خرید به بازار رفته و هنگام ورود به حجره یکی از تجار، افسار الاغ خود را به درختی بسته بود. هنگام بازگشت متوجه شد که الاغش را دزدیده‌اند، صدا به اعتراض برداشت و از این و آن سراغ حیوان زبان‌بسته را می‌گرفت. جماعت که داستان را شنیدند، انگشت حیرت به دندان گزیدند و زبان به ملامت گشودند که مرد حسابی! چرا مراقب نبودی؟ آن دیگری سرزنش کرد که در این شلوغی بازار باید احتمال می‌دادی که حیوان را بدزدند، دیگری گفت، باید هر از چند‌گاه از درون حجره به بیرون سرک می‌کشیدی و… شخصی که الاغش را دزدیده بودند، گفت؛ با این حساب همه تقصیر‌ها بر گردن من بوده است! و جناب مستطاب دزد هیچ گناهی نداشته است که اگر گناهی مرتکب شده بود، کلامی هم در ملامت او بر زبان می‌آوردید! مرا عفو کنید که نمی‌دانستم حیوان زبان‌بستهِ مرا، دزد شریف و بزرگواری به سرقت برده است!

کشف حجاب یک زن در یک پارک و در انظار عمومی که از مصادیق عمل مجرمانه است با تذکر یک پلیس زن وظیفه‌شناس روبرو می‌شود و زن کشف حجاب کرده به جای پوزش و تن دادن به قانون، زبان به فحاشی می‌گشاید و با مامور وظیفه‌شناس پلیس درگیر می‌شود. از این درگیری با دوربین یک تلفن همراه که شواهد نشان می‌دهد از قبل طراحی شده بود، فیلم کوتاهی تهیه می‌شود و در فضای مجازی به نمایش در می‌آید. فیلم به وضوح نشان می‌دهد که اقدام پلیس زن در حد یک تذکر قانونی و خیرخواهانه و حرکت زن کشف حجاب کرده، فریاد و فحاشی بوده است.

در پی انتشار فیلم این رخداد، رسانه‌های بیگانه چند بخش خبری خود را به این ماجرا اختصاص دادند که بیایید و ببینید در ایران اجازه کشف حجاب نمی‌دهند! که البته طبیعی بود و از آنها انتظاری غیر از این نمی‌رفت و نمی‌رود ولی در داخل کشور، روزنامه‌های زنجیره‌ای و شماری از مدعیان اصلاحات و مسئولان دولتی صفحه سیاه کردند، حنجره پاره کردند و قشقرق به راه ‌انداختند که چه نشسته‌اید!  به یک زن کشف حجاب کرده اهانت شده است! چرا؟ چون به او تذکر قانونی داده‌اند و در مقابل از او فحش و ناسزا شنیده‌اند!

سؤال این است که مگر کشف حجاب جرم نیست؟ اگر هست- که هست-  معرکه‌گیری شما برای چیست؟! و چرا کمترین ‌اشاره‌ای نمی‌کنید که آن زن کشف حجاب کرده در مقابل تذکر محترمانه پلیس، به جای تن دادن به قانون، زبان به فحاشی گشوده است؟! مگر این فحاشی و پرده‌دری در همان فیلم کذایی به وضوح قابل دیدن و شنیدن نیست؟ پس چرا لام تا کام از آن سخن نمی‌گویید؟! شواهد موجود نشان می‌دهد که مشکل شما جای دیگری است و نان شما در این است که پلیس را از برخورد قانونی با قانون‌شکنان باز داشته و منفعل کنید! تلاش شرم‌آورتان برای ‌اشاعه بی‌بند و باری که حرکت اخیرتان حاکی از آن است، حدیث مفصل دیگری است که بماند!

و کوتاه سخن در این وجیزه آنکه فرمانده متعهد و دلسوخته نیروی انتظامی باید بدون توجه به این جوسازی‌های پلشت و شرم‌آور، از پلیس زن وظیفه‌شناس تقدیری شایسته کند و این تقدیر را رسما و با شجاعت مثال‌زدنی خود به همگان اعلام کند. مگر نه اینکه حفظ حجاب یکی از قوانین مسلم اسلام و خواست توده‌های عظیم مردم مسلمان این مرز و بوم است؟ بنابراین بدیهی است که تقدیر آشکار و رسما اعلام شده از این پلیس وظیفه‌شناس ضمن آنکه احترام به قانون است، حرمت نهادن به خواست توده‌های عظیم مردم نیز هست.

نظر مخاطبان درباره این مطلب:

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت هدانا منتشر خواهد شد.

با توجه به حجم سوالات، به سوالات تکراری پاسخ داده نمی شود لطفا در سایت «سرچ» کنید.