وبگاه پاسخگویی به سوالات دینی هدانا

انتقاد آیت‌الله العظمی صافی‌ گلپایگانی از حضور زنان در ورزشگاه و تماشای فوتبال/این کار افتخار نیست‌

آیت‌الله صافی گلپایگانی در دیدار حجت‌الاسلام‌والمسلمین مدنی مدیر جامعه‌الزهرا (س) و جمعی از معاونان و مدیران این مؤسسه، توفیق روزافزون را برای این مجموعه بزرگ از خداوند متعال خواستار شد و اظهار امیدواری کرد که این مؤسسه علمی حوزوی تحت توجهات حضرت ولیّ عصر عجل‌الله‌تعالی‌فرجه قرار گیرد.

مرجع تقلید شیعیان در ادامه به طرح‌هایی که ویژه طلاب جامعه‌الزهرا سلام‌الله‌علیها اجرا می‌شود، اشاره و تصریح کرد: در برنامه‌های حوزه‌های علمیه بانوان باید مسئله دین، تقوا و فضایل و مکارم اخلاق بیشتر موردتوجه قرار گیرد.

آیت‌الله صافی گلپایگانی با انتقاد از وضعیت بانوان در جامعه امروز ابراز کرد: حریم زنان باید جدای از حریم مردان باشد و موازین شرعی اسلام باید در میان زنان و مردان رعایت شود.

مقاصد شرعی اسلام باید در جامعه تأمین شود

وی تأکید بر اینکه مقاصد شرعی اسلام باید در جامعه تأمین شود، گفت: زنان باید در زمینه‌های مختلف مطابق با موازین اسلامی فعالیت داشته باشند و وضعیت آنان باید با ارزش‌های اسلامی منطبق باشد.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه تربیت باید بر اساس ارزش‌های اسلامی باشد، عنوان کرد: مطالب اخلاقی، دینی و فکر اسلامی باید به بانوان منتقل و در جامعه نهادینه شود.

زن و مرد باید در مسیر دین، ایمان و تقوا به کمال برسند

آیت‌الله صافی گلپایگانی با بیان اینکه رعایت مسائل اسلامی هم برای مردان و هم برای زنان صدق می‌کند، بیان کرد: در جامعه ما، زنان و مردان باید در خطی که اسلام معین کرده گام بردارند و ما باید جامعه را آن‌گونه که اسلام می‌خواهد، بسازیم.

وی با انتقاد از تبلیغاتی که علیه زن و اسلام صورت می‌گیرد، افزود: زن و مرد باید در مسیر دین، ایمان و تقوا به کمال برسند.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اهمیت فعالیت‌های جامعه‌الزهرا سلام‌الله‌علیها در مسیر خدمت به اسلام، تصریح کرد: شما کار بزرگی را شروع کردید که اساس آن باید تقوا، ایمان، حجاب و عفت باشد.

آیت‌الله صافی گلپایگانی به سیره حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها و اهل‌بیت علیهم‌السلام اشاره کرد و افزود: فعالیت‌های شما باید بر این اساس باشد که زن و مرد در راه کمال حقیقی و انسانی خودشان گام بردارند.

حضور زنان در ورزشگاه و تماشای فوتبال افتخار نیست

مرجع تقلید شیعیان در ادامه با اشاره به اهمیت مباحث زن در دنیای امروز، عنوان کرد: ما باید مباحث زنان را بر اساس آنچه موردنظر اسلام است، تبیین کنیم تا اسباب خرسندی اهل‌بیت علیهم‌السلام به‌ویژه حضرت ولیّ عصر عجل‌الله‌تعالی‌فرجه باشد.

وی با انتقاد از حضور زنان در ورزشگاه و تماشای فوتبال، خاطرنشان کرد: این افتخار نیست که زنان هم برای تماشای فوتبال به ورزشگاه بیایند، حدود زن و مرد باید حفظ شود.

آیت‌الله صافی گلپایگانی با اشاره به کتاب‌هایی که در زمینه عفاف و حجاب تألیف شده است، یادآور شد: در طول تاریخ اسلام، بسیاری از زنان حضور داشتند که در فضایل و کمالات، نمونه بودند، اما حجاب آنان محفوظ بود؛ بانوان ما هم می‌توانند با حفظ حجاب و عفاف در جهات مختلف نمونه باشند.

وی با تأکید بر این موضوع که مقاصد دینی و اسلامی در مردان و زنان باید تأمین شود، گفت: متأسفانه امروز وضعیت زنان در مملکت ما مطابق با اسلام نیست و باید در این زمینه، کارها و فعالیت‌های تأثیرگذاری انجام شود.

تسنیم.

انتهای پیام/ش

نظرات بسته شده است.