آيا فرقه اهل حق كافر و نجس هستندReviewed by مهدي يوسف وند on Oct 7Rating: 2.5

 آيا فرقه اهل حق كافر و نجس هستند

مطابق نظر آيت الله خامنه اي

مطابق نظر آيت الله خامنه اي

س 325: در منطقه ‏ای که خدمت سربازی را انجام می‏دهم، عده‏ای از عشایر زندگی می‏ کنند که پیرو فرقه‏ ای موسوم به اهل حق هستند. آیا استفاده از شیر و پنیر و کره‏ ای که در اختیار آنها قرار دارد، جایز است؟

ج: اگر به اصول اسلام اعتقاد داشته باشند، در مسأله طهارت و نجاست، حکم ساير مسلمانان را دارند.

س 326: اهل روستایی که من در آن تدریس می‏کنم، نماز نمی‏ خوانند؛ زیرا از فرقه اهل حق هستند و ما مجبور به خوردن غذا و نان آنها هستیم. چون شب و روز در آن روستا اقامت داریم، آیا نمازهای ما اشکال دارد؟

ج: اگر توحيد و نبوت و هيچ‌يک از ضروريات دين اسلام را انکار نکنند و معتقد به نقصى در رسالت رسول اکرم(صلى الله عليه وآله) نباشند، حکم به کفر و نجاست آنها نمى‏ شود. در غير اين صورت بايد هنگام تماس با آنها يا خوردن غذاى آنان، مسأله طهارت و نجاست مراعات شود.

اجوبه الاستفتائات.


 

  • در بررسي مشخص شد كه عقايد بسياري از شاخه هاي اين فرقه خلاف دستورات اسلام مي باشد و بر همين اساس حكم كافر را خواهند داشت. لذا نمي توان با آنها ازدواج كرد.

براي نمونه به اين اعتقاد شرك آميز  توجه كنيد:

«حلول» ظهور ذات خداوند در صورت انسان یکی از اساسی ترین باورهای اهل حق است و به همین جهت آنها را ملحق به فرقه های غالی کرده اند. تفاوت آنها با علی اللهی ها این است که آنها حلول را اختصاص به علی (علیه السلام) می دهند ولی اهل حق همه بزرگان خود[…] را مصداق آن می دانند.نامه سرانجام، ص۱۲۶ـ۱۹۵.برهان الحق، ص۶۴۳ـ۶۴۴. (لينك منبع)

لينك كوتاه مطلب: http://hadana.ir/?p=20945

*- ضمنا شما می توانید از اینجا مشترک خبرنامه سایت شوید و جدید ترین مطالب را دریافت کنید.

حتما بخوانید

* ویژه نامه احکام طهارت

ازدواج شیعه با اهل حق

آيا فرقه علی‌اللهی كافر و نجس هستند

اهل کتاب چه کسانی هستند

آيا كسي كه نماز نمي خواند كافر است

نجاست اهل کتاب

شستن فرش و موكت نجس

آيا عرق جنب نجس است

آيا بخار ادرار نجس است

آيا فضله پرندگان خانگي مثل طوطي نجس است

حكم باقي مانده خون در مرغ و گوشت

حكم خونابه جوش ها چيست

حکم خون لثه و دندانكليد: یارسان یارسان یارسان  یارسان یارسان هچنین به نام‌های اهل حق، آیین یاری، کیش حقیقت، طایفه سان و کاکه‌ای / /  جم و جم خانه آيا فرقه اهل حق كافر و نجس هستند آيا فرقه اهل حق كافر و نجس هستند آيا فرقه اهل حق كافر و نجس هستند آيا فرقه اهل حق كافر و نجس هستند ازدواج با اهل حق آيا فرقه اهل حق كافر و نجس هستند آيا فرقه اهل حق كافر و نجس هستند

این مطلب را به دوستان خود معرفی کنید:
افسرانفیس نماکلوب