گرفتن پول و مزد در برابر آموزش نماز

گرفتن پول و مزد در برابر آموزش نماز

رساله توضيح المسائل نماز

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][ برای یاد دادن واجبات نماز مزد نگیرند]

مسأله ۹۹۹ احتیاط واجب آن است (۱) که برای یاد دادن واجبات نماز مزد نگیرند ولی برای مستحبات آن اشکال ندارد (۲).

این مسأله، در رساله آیت اللّه بهجت نیست

(۱) (نوری:) بهتر آن است.. (فاضل:) احتیاط مستحب آن است..

(۲) (مکارم:) مگر این که از شعائر دین باشد یا حفظ احکام الهی منوط به تعلیم آن گردد.

(خوئی:) مسأله مزد نگرفتن برای یاد دادن واجبات نماز بهتر است و مزد گرفتن برای یاد دادن مستحبّات آن بدون اشکال جایز است.

(گلپایگانی، صافی، زنجانی:) مسأله مزد گرفتن برای یاد دادن واجبات نماز بنا بر احتیاط واجب (زنجانی: بنا بر احتیاط) حرام است ولی برای مستحبات آن اشکال ندارد.

(تبریزی:) مسأله مزد گرفتن برای یاد دادن واجبات نماز اشکال دارد و مزد گرفتن برای یاد دادن مستحبّات آن بدون اشکال جایز است.

(سیستانی:) مسأله مزد گرفتن برای یاد دادن واجبات نماز بنا بر احتیاط حرام است ولی مزد گرفتن برای یاد دادن مستحبّات آن جایز است.

  • توضیح المسائل مراجع مطابق با فتاوای سیزده نفر از مراجع معظم تقلید/ متن اصلی از رساله امام خمینی و مُحشی حضرات آیات: سیستانی، صافی گلپایگانی، مکارم شیرازی، نوری همدانی، شبیری زنجانی، بهجت،فاضل،  اراکی، خویی، گلپایگانی، تبریزی.

لینک کوتاه مطلب: http://goo.gl/R7Khw2

*- ضمنا شما می توانید از اینجا مشترک  خبرنامه سایت شوید و جدید ترین مطالب را دریافت کنید.

حتما بخوانيد

ويژه نامه احكام نمازکلید: گرفتن پول و مزد در برابر آموزش نماز گرفتن پول و مزد در برابر آموزش نماز گرفتن پول و مزد در برابر آموزش نماز گرفتن پول و مزد در برابر آموزش نماز گرفتن پول و مزد در برابر آموزش نماز گرفتن پول و مزد در برابر آموزش نماز گرفتن پول و مزد در برابر آموزش نماز گرفتن پول و مزد در برابر آموزش نماز گرفتن پول و مزد در برابر آموزش نماز گرفتن پول و مزد در برابر آموزش نماز

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

نظر شما درباره این مطلب:

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت هدانا منتشر خواهد شد.

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.