قرآن کریم: «...الحَمدُ لِلَّهِ الَّذي هَدانا لِهٰذا وَما كُنّا لِنَهتَدِيَ لَولا أَن هَدانَا اللَّهُ...» اعراف/43

گرفتن عکس بدون حجاب برای اخذ ویزا

صفحه اصلی/احكام/حجاب/گرفتن عکس بدون حجاب برای اخذ ویزا

گرفتن عکس بدون حجاب برای اخذ ویزا 

مطابق نظر آيت الله خامنه ايمطابق نظر آيت الله خامنه اي

س: اينجانب براى انجام و تكميل پروژه دكتراى خود نيازمند استفاده از فرصت مطالعاتى خارج از كشور هستم؛ به‌طورى كه در غير اين صورت پايان‌نامه دكتراى خود را نمى‌توانم انجام دهم. با توجه به دراز مدت بودن دوره خارج كشور بايد همسرم را هم با خود ببرم مسئولين سفارتخانه از خانم خواسته‌اند عكسى بگيرد كه در آن علاوه بر قرص صورت، دو گوش نيز پيدا باشند. آيا جايز است كه خانم چنين عكسى بگيرد؟

ج) در صورتى كه عكس توسط عكاس زن گرفته شود، مانعى ندارد.


طبق نظر آيت الله مكارم شيرازي

طبق نظر آيت الله مكارم شيرازي

پرسش :اگر خانواده ای قصد اخذ ویزای ایالات متحده آمریکا را داشته باشد و طبق پیشنهاد مرتبطین سفارت آمریکا مبنی بر بی حجاب بودن عکس همسر و یا دختر تنها در جهت تسریع در پاسخگویی سفارت یا اطمینان از اخذ ویزا عکس بدون پوشش و حجاب اسلامی تهیه و به سفارت ارائه شود حتی برای یک مورد و یک مرتبه از نظر شرعی مانعی دارد یا خیر ؟ لازم به ذکر است که هویت همسر و دختر مسلمان با پوشش اسلامی نیز توسط سفارت پذیرفتنی است وتنها جهت اطمینان از حصول ویزا این عمل قرار است صورت پذیرد . در ضمن اگر دختر یا همسر بدون اذن ولی قصد چنین عملی را نماید تکلیف چیست ؟

پاسخ :1ـ عکس بدون پوشش اسلامی جایز نیست.
2ـ در این موارد بر طبق مقررات نظام اسلامی عمل نمایید. استفتائات آيت الله مكارم شيرازي.كليد: گرفتن عکس بدون حجاب برای اخذ ویزا عكس پرسنلي کشف حجاب؛ شرط اجباری سفارت فرانسه عکس بدون حجاب شرط ویزای فرانسه عکس روادید آمریکا برای زنان با حجاب چادر و مقنعه؟ گرفتن عکس بدون حجاب برای اخذ ویزا گرفتن عکس بدون حجاب برای اخذ ویزا

۱۳۹۶-۱-۱۹ ۰۹:۴۰:۱۱ +۰۴:۳۰

ثبت ديدگاه

Code Center