چله زیارت عاشورا آیت الله حق شناسReviewed by مهدي يوسف وند on Jul 24Rating: 5.0

چله زیارت عاشورا آیت الله حق شناس

آیت الله حق شناس یکی از بزرگان و عرفایی بودند که در مسیر سیر و سلوک بسیار تلاش کرده و به مقامات عالی رسیده بودند. ایشان برای حوائج مهم دستور به چله زیارت عاشورا می دادند آنهم به شیوه ای خاص. در ادامه دستور ایشان که توسط حجت الاسلام استاد جاودان نقل شده است را برای شما  آماده کرده ایم. تمام سوالات و جوابها برگرفته از سایت حجت الاسلام جاودان می باشد.

حجت الاسلام و المسلمين محمد علي جاودان

حجت الاسلام و المسلمين محمد علي جاودان

سوال :لطفا دستور قرائت زیارت عاشورای منقول از حضرت آیت الله حق شناس را بفرمایید؟

پاسخ:

1- صد مرتبه (( الله اکبر ))
2- یک مرتبه سلام آخر زیارت عاشورا ( السلام علیک یا اباعبدالله و علی الارواح …)
3- یک مرتبه لعن آخر زیارت عاشورا ( اللهم العن اول ظالم … )
4- قرائت زیارت عاشورا از اول تا اول (( اللهم العن اول ظالم … ))
5- دو رکعت نماز هدیه بمحضر حضرت سیدالشهدا علیه السلام
6- صد مرتبه (( الله اکبر ))
7- قرائت زیارت عاشورا از اول تا انتها همراه با صد لعن و صد سلام و سجده زیارت عاشورا
8- دو رکعت نماز زیارت

[هدیه] حضرت اباعبدالله علیه السلام

نکات:
1-در طول چهل روز کاملاً مراقب اعمال و رفتار و اخلاق خود باشید و خلافی از او سر نزند.

2-این دستور تا چهل روز و بدون فاصله شدن بین روزها انجام شود.
2- صدقه دادن هرروز بعد از اتمام آن برای سلامتی امام زمان علیه السلام
3- زمان انجام آن در بین طلوع و غروب آفتاب باشد.
4- در بین قرائت زیارت با کسی صحبت نکند
5- کسی جز اعضای خانواده از انجام این عمل مطلع نشوند.
6- احتیاطا بجای عبارت (( و هذا یومٌ فرحَت )) عبارت (( و یوم قتل الحسین یومٌ فرحَت ))   و بجای عبارت (( إن هذا یوم ٌ تبرّکت ))  عبارت  (( إن یومَ قتل الحسین یومٌ تبرّکت ))  قرائت شود.

سوال:
با سلام و احترام مدت 40 روز پس از نماز مغرب، زیارت عاشورا خواندم به نیت قربت؛ خیلی ساده؛ گاهی با توجه و گاهی بی توجه(لعن و سلام را که 100 بار گفته، یکبار گفتم) پس از مدتی اثرات آن را به شکل بیدار شدن سحرها بدون کوک کردن ساعت و بهتر شدن حالات در نماز های یومیه یافتم. بنابر این تصمصم گرفتم اگر خدا توفیق دهد، این کار را تا آخر عمر انجام دهم. اما پس از اینکه با دستورالعمل استاد حق شناس در خصوص نحوه خواندن 40 روزه زیارت عاشورا آشنا شدم(مثلا بین طلوع و غروب آفتاب خواندن و 100 با لعن و سلام را گفتن و…) در ادامه روشی که برگزیده بودم مردد شدم. دو روز با این روش خواندم اما مثل قبل موفق به ادامه آن نشدم. در این مورد راهنماییم کنید. در ضمن به لطف خدا در این ایام به نیت اثر کردن زیارت عاشورا توانستم تا حدودی گناه هایی که گرفتارشان بودم را کم کنم.

پاسخ:
حجت الاسلام والمسلمین جاودان فرمودند: سلام علیکم و رحمة الله، بسیار بخاطر این الطاف الهی شکر کنید- اما دستور زیارت عاشورا مربوط به طول روز است. بنابراین باید آن را از طلوع آفتاب تا غروب بخوانید و تمام کنید در هر صورت زیارت را ولو ناقص بشود و لو شب باشد ترک نکنید که مراحم حق از دست می رود. زیارت عاشورا طبق دستور آیه الله حق شناس دو یا یک و نیم ساعت طول می کشد ممکن است نتوانید همیشه این مقدار زمان صرف کنید. بنابراین اگر می توانید که طبق دستور ایشان عمل کنید و اگر نمی توانید زیارت بطور ساده همانطور که قبلاً می خواندید بخوانید اما روز بخوانید و سعی کنید حواستان در خواندن جمع باشد. مهمترین کاری که می توانید بکنید این استکه هرچه ممکن است گناهان گذشته را کنار بگذارید این از همه چیز مهمتر است.

سوال 6516 – با عرض سلام و احترام
بنده مدت یک هفته است که چهله معروف آسه الله حق شناس را شروع کرده ام و از آنجایی که در سایتها خواندم شما شاگرد ایشان بودید میخواستم سوالی از خدمتتان بپرسم .که آیا صحبت کردن در حد چند کلمه کوتاه هم چهله را خراب میکند؟
با تشکر و سپاس
سلام علیکم و رحمة الله ،

اگر من یه حاجت بزرگ دارم باید تمام شرایط را عمل کنم .

سوال 6039 – زیارت عاشورا ایت الله حق شناس
باسلام
ایا می توان در روزهای عذر شرعی به دلیل اینکه کسی نیست که برایم بخواند تمام اعمال زیارت را خودم به جا بیاورم فقط نماز هدیه به امام حسین و سجده زیارت عاشورا و نماز زیارت را به کسی دیگر بگویم انجام دهد؟ایا این روش خللی ایجاد میکند؟
بهتر است مثل بالا که گفتم انجام دهم یا اینکه روزی دو زیارت بخوانم که به عذر شرعی نخورد؟
لطفا به تمامی سوالاتم جواب دهید
سلام علیکم

بهتر است در روزهای بدون عذر روزی دو زیارت بخوانبد تا چهل مرتبه زیارت را خود انجام دهید.

سوال 5970 – اگر در زیارت عاشورای منقول از ایت الله حق شناس قبل از خواندن نماز دوم بفهمم موقع خواندن زیارت عذر شرعی داشتم آیا دوباره باید زیارت را شروع کنم؟
واگر نه آیا نماز اولی که باید به امام حسین هدیه کنیم قبول بوده است یا باید دوباره بخوانم چون نمیدانستم دچار شده ام،واگر باید دوباره بخوانم به این صورت نظم نماز به هم نمیخورد
سلام علیکم

این زیارت شما صحیح نیست . به طور طبیعی خانم ها نمی توانند چهل روز پشت سر هم زیارت عاشورا را انجام دهند . لذا برای به وجود نیامدن چنین مشکلی روزی دو زیارت عاشورا را بخوانید و یا اینکه در آن ایام خاص خواندن زیارت عاشورا را به کس دیگری واگذار کنید که ظاهرا صورت اول بهتر است.

سوال 5461 – با عرض سلام و تشکر
میخواهم ختم زیارت عاشورا با دستور مرحوم حضرت آیت الله خق شناس را شروع کنم ، آیا میتونم موقع عذر شرعی ، آن دو نماز ختم را از مادرم کمک بگیرم ؟
یک دنیا ممنون
التماس دعا
حجت الاسلام و المسلمین جاودان فرمودند : سلام علیکم و رحمة الله ،

فكر مي كنم چاره اي جز همينكار وجود نداشته باشد. اگر مسئله مورد خواست شما مهم است ممكن است از طريق دارو جلوگيري كنيد و خودتان بخوانيد.

سلام عليكم

آيا خواندن زيارت عاشورا با صد لعن و صد سلام به صورت مداوم فقر ميآورد؟

يا علي
حجت الاسلام و المسلمین جاودان فرمودند : سلام علیکم و رحمة الله ،

بزرگان زيادي اين عمل را در تمام عمر انجام مي داده اند از جمله آيت الله بهجت رضوان الله تعالي عليه و استاد بزرگوار ايشان آيت الله غروی رضوان الله عليه. اين زيارت دستور مداومت دارد و وسيله تقرب ممتاز به خداست لذا دليلي ندارد فقر بياورد.

زیارت,عاشورا
سوال 3800 – من بیش از یک سال است که هرشب بلااستثنا زیارت عاشورا میخوانم.به نیت تقرب به اباعبدالله.به نیت گرفتن حاجت و اینها نیست.شنیده ام که علامه طبابایی فرموده اند زیارت عاشورا را شب نخوانید.آیا این صحت دارد؟؟1-افرادی مثل من که قصد دارند تا آخر عمر انشالله هر روز این زیارت را بخوانند بهتر است چه ساعتی از شبانه روز این زیارت را بخوانند؟ 2-شنیده شده است خواندن زیارت عاشورا فقر می آورد.این گفته صحت دارد؟ 3-اگر فردی به نیت برآورده شدن حاجتی زیارت عاشورا بخواند باید زمان خاصی از روز بخواند که حاجت روا شود؟
حجت الاسلام و المسلمین جاودان فرمودند: سلام علیکم و رحمة الله، دستور خواندن زيارت عاشورا در روز است نه شب. اگر مي‌خواهي به مقصد برسي بايد زيارت عاشورا را با همه ضوابط و قواعد آن بخواني كه اولين ضابطه آن اينست كه نه گناه بكني و نه بداخلاقي ـ و زيارت را با صد لعن و سلام بخواني. دستورات اين كار را در سايت ببينيد ـ دستور زيارت طبق نظر آيت‌الله حق‌شناس در سايت آمده است. دقيقاً طبق آن عمل كنيد و چنانكه عرض شد مهمترين شرط ترك گناه و بداخلاقي است و اين كارها را به نتيجه مي‌رساند.

نایب,مزد,هدیه
سوال 4640 – عرض سلام خدمت حاج آقا جاودان<br>اگر کسی مشکل خاصی داشته باشد که نتواند خودش دستور زیارت عاشورا را انجام دهد ایا می تواند کلا نائب بگیرد؟و ایا می تواند هدیه ای به طرف بدهد برای اینکه انجام دهد؟
حجت الاسلام و المسلمین جاودان فرمودند: سلام علیکم و رحمة الله، اگر نایب دستورات را دقیق عمل کند مانعی ندارد و انشاءالله نتیجه می دهد. به آن شخص چون کاری برای شما کرده باید مزد بدهید نه هدیه.

منبع: javedan.ir

لینک کوتاه مطلب: http://goo.gl/a6LHEv

*- ضمنا شما می توانید از اینجا مشترک  خبرنامه سایت شوید و جدید ترین مطالب را دریافت کنید.

حتما بخوانيد

  1. دعای آیت الله بهجت به سید حسن نصر الله
  2. دعاي ازدواج از آيت الله بهجت
  3. باطل كردن سحر و اثر چشم زخم
  4. ختم ومن يتق الله براي روزي مادي و معنوي
  5. دستور العملي براي حل مشكلات جوانان
  6. ذکر یونسیه و دستور آیت الله ملکی تبریزی


کلید: چله زیارت عاشورا آیت الله حق شناس چله زیارت عاشورا آیت الله حق شناس چله زیارت عاشورا آیت الله حق شناس چله زیارت عاشورا آیت الله حق شناس چله زیارت عاشورا آیت الله حق شناس چله زیارت عاشورا آیت الله حق شناس چله زیارت عاشورا آیت الله حق شناس چله زیارت عاشورا آیت الله حق شناس چله زیارت عاشورا آیت الله حق شناس چله زیارت عاشورا آیت الله حق شناس چله زیارت عاشورا آیت الله حق شناس چله زیارت عاشورا آیت الله حق شناس چله زیارت عاشورا آیت الله حق شناس چله زیارت عاشورا آیت الله حق شناس   نحوه ختم زیارت عاشورا چله گرفتن زیارت عاشورا معجزه زیارت عاشورا چله زیارت عاشورا برای ازدواج خواندن زیارت عاشورا در دوران قاعدگی چله زیارت عاشورا حق شناس ختم زیارت عاشورا برای ازدواج چگونه چله زیارت عاشورا بگیریم