مطالب مشابه

20 Comments

 1. زهرا

  سلام
  ختنه در نوزاد در روزهای قمر در عقرب بد است؟

  1. مهدي يوسف وند

   سلام عليكم خواهر گرامي
   چون كار مهمي است سعي كنيد در اين ايام نباشد.

   وفقكم الله لكل الخير

 2. مهدی

  با سلام و احترام
  بنده در خارج از کشور زندگی میکنم. آیا زمان ورود و خروج قمر در برج ها مانند ایران می باشد( با محاسبه به اختلاف ساعت )؟
  وب سایتی با آدرس زیر وجود دارد که موقعیت قمر را نمایش میدهد. به نظر شما نتایج این وب سایت معتبر می باشد؟
  http://www.rafed.net/calendar/view.php?type=c_art&atid=29:%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D8%AC%20%D9%85%D8%AD%D8%A7%D8%B3%D8%A8%D8%A9%20%D8%A7%D9%84%D9%82%D9%85%D8%B1%20%D9%81%D9%8A%20%D8%A7%D9%84%D8%B9%D9%82%D8%B1%D8%A8%EF%BB%BF

  بهترین موقع جهت آمیزش در روزهای آتی چه زمانی می باشد؟

  باتشکر

  1. مهدي يوسف وند

   سلام عليكم
   زمان قمر در عقرب در نقاط مختلف كره زمين متفاوت مي باشد. شما با توجه به منطقه زماني خودتان بايد محاسبه نماييد. طبق فرمولي كه در متن آمده است، با داشتن روز شمسي و روز قمري منطقه زماني خودتان حساب نماييد.
   ۲- درباره نرم افزار هم شما منطقه ايران را با جدول سايت هدانا مقايسه كنيد اگر درست حساب كرده بود مي توانيد براي منطقه خود تان نيز اعتماد كنيد. البته نرم افزارهاي مختلف ديگري نيز هست. از چند نرم افزار استفاده كنيد، متوجه درستي يا نادرستي خواهيد شد.
   ۳- درباره زمان آميزش مقاله «احکام و آداب بچه دار شدن از منظر اسلام» را در سايت مطالعه كنيد، انشاالله مفيد باشد.
   وفقكم الله لكل الخير

 3. سارا

  با سلام وخسته نباشید
  می خواستم بدونم آمیزش برای بچه دار شدن در ۱۳ دی یک ساعت قبل از شروع قمر درعقرب که ساعت ۱۱ شب است انجام شود کراهتی دارد؟ در صورتی که ایام تخمکگذاری در این روزهاست.و البته ماه های بعدی هم به همین منوال است . لطفا راهنماییم کنید.
  با تشکر.

  1. مهدي يوسف وند

   سلام عليكم خواهر گرامي
   اگر ضروري است ، مثلا ايام تخمك گذاري است ، با صدقه و دعا و رعايت آداب اقدام داشته باشيد.
   وفقكم الله لكل الخير

 4. زهرا

  باسلام
  ازینکه جوابم رو دادید سپاسگزارم
  لطفا سعی کنید باتوجه به حساسیت موضوع صراحتا جواب بدهید اگر هم از موضوعی مطمئن نیستید خواهشمند است بیان نموده تاماخود به فکر جواب آن باشیم.
  یا علی*

  1. مهدي يوسف وند

   سلام عليكم خواهر گرامي
   تمام تلاش ما بر اين است كه مطالب مستند باشد،چون سايت هدانا رسالت ديني دارد و مخاطبان خاص به خود را . در پاسخگويي به شما و همه عزيزان مومني كه لطف مي كنند از مطالب سايت استفاده مي كنند اين مهم همواره مد نظر ما يوده كه از پاسخ هاي بدون دليل بپرهيزيم، بر همين اساس جواب شما داده شد.

   سوال شما داراي دو قسمت هست ۱-نزديكي در ۲۸ صفر يعني ايام شهادت ۲- نزديكي در ايام قمر در عقرب.
   حال جواب :۱- ما براي اطمينان شما و بر اساس بناي سايت نظر مرجعيت را براي شما بيان مي كنيم؛ مطابق نظر آيت الله مكارم شيرازي دامت بركاته:«آیا لذّت جنسى بردن از همسر در شب هاى ماه محرّم یا دیگر ایّام عزادارى مکروه است؟ جواب: حرام نیست; ولى رعایت ادب در حدّ عرف خوب است. ملاحظه اینکه در عزاى نزدیکان مثل پدر و مادر و مانند آن چه رفتارى دارند.» . لبنك منبع .

   ۲- اما نزديكي در ايام قمر درعقرب: اگر نوشتار را مطالعه كنيد، مطرح شده كه نزديكي در اين ايام مكروه است، البته به اين معنا نيست كه حتما جنين آسيب خواهد ديد ، بلكه زمينه و شرايط مناسب برخي از آسيب هاست، البته باز به اين معنا نيست كه راهي براي برطرف كردن و دفع اين آسيب ها وجود ندارد، بلكه با صدقه مي توانيد چون در آخر قمر در عقرب هست، اقدام نماييد.اما اگر توانستيد شرايط بهتري را را فراهم كنيد خب معلوم است كه زمان انتخابي شما مي تواند بهتر از اين باشد. اما اگر اقدام كرديد و صدقه داديد هيچ نگراني نداشته باشيد.

   خواهر گرامي اطمينان ما در همين انداره هست بعني نظر يك فقيه و نظر روايات، باز پيشنهاد مي كنم اگر نظري دقيق و مستند تر از اين دو را پيدا كرديد به همان عمل كنيد!!!.

   وفقكم الله لكل الخير

 5. زهرا

  باسلام
  ازینکه پاسخم را دادید تشکر میکنم
  اگر نزدیکی برای بارداری در روز ۱۹ آذر که خروج قمر در عقربه و ۲۸ صفر هم هست اقدام کنیم . آیا برای بچه مشکلی پیش میاد در صورتی که فقط همین روز برای بارداریم مناسبه ؟چیکار کنم دارم از نگرانی و استرس میمیرم
  مگه معصومین نگفتن با توکل به خدا خوندن دعا و دادن صدقه رفع بلا میشه .
  تورو خدا کمکم کنید
  باسپاس فروان
  یا علی *

  1. مهدي يوسف وند

   سلام عليكم خواهر گرامي
   عواملي كه اثر مستقيم و مخرب بر نسل را دارند، توسط اهل البيت عليهم السلام بيان شده است و انجام آن حرام شده، مثل نوشيدني هاي مست كننده!.
   مباشرت جنسي در قمر در عقرب حرام نيست بلكه كراهت دارد و به منزله اين نيست كه حتما فرزند آسيب خواهد ديد، بلكه زمينه آسيب در اين ايام بيشتر است. همانطور كه اگر بهداشت رعايت نشود در مواردي زمينه بيماري خاص هست.
   – مكروهات دستوراتي هستند براي پيشگيري از خطرات احتمالي! و به اين معنا نيست كه خطر ۱۰۰درصد هست. علاوه بر اين توصيه اينست كه در ايام شهادت اگر ضرورتي نيست، نزديكي نباشد.
   اما اگر ضروري است و مثلا ايام تخمك گذاري شماست، با صدقه و دعا و رعايت آداب اقدام كنيد. هيچگونه استرسي نداشته باشيد كه اين خود آسيب زاست، اگر صدقه داديد و دعا نيز خوانديد. نگران نباشيد و توكل بر خداوند داشته باشيد و در تمام حالات با امام عصر ارواحنا فدا ارتباط قلبي برقرار كنيد همين باعث توفيقات شماست، انشاالله.

   وفقكم الله لكل الخير

 6. زهرا

  با سلام سوالی دارم
  می خواستم بدونم نزدیکی برای بچه دار شدن چه روزی مناسبه
  من روز ۱۵آذر شب دوشنبه و ۱۹آذر پنجشنبه ساعت ۲ صبح که مصادف با خروج قمر در عقربه و ۲۸صفر ورحلت پیامبر هم هست . و اینکه بعد نیمه شب و قبل از اذان صبح آیا زمان مناسبی برای نزدیکی هست
  آیا روزهای مناسبی رو انتخاب کردم.
  لطفا راهنماییم کنید.
  با تشکر +

  1. مهدي يوسف وند

   سلام عليكم خواهر گرامي

   ۱- از آموزه هاي ديني به دست مي آيد آميزش و همبستري براي بچه دار شدن در زمان ‏هاى ذيل مستحب است:
   شب دوشنبه: که در پي آن فرزند حافظ کتاب خدا و راضي به آنچه خداوند برايش مقدر کرده ، مي شود، (۱)
   شب سه شنبه : که در اثر آن بعد از سعادت اسلام ، شهادت روزي اومي شود ، خداوند او را با مشرکان عذاب نمي کند ، دهانش خوشبو، دلش رحيم و جوانمرد خواهد بود ، زبانش از دروغ ، غيبت وتهمت و پاک باک مي ماند.(۲)
   شب پنج شنبه : که در پي آن حاکمي از حکما و با عالمي از علما خواهد شد.(۳)
   روز پنج شنبه هنگام زوال : که در پي آن شيطان به او نزديک نخواهد شد تا پير گردد و سلامتي دين و دنيا روزي اش خواهد بود.(۴)
   شب جمعه : که در پي آن بچه خطيب و سخنگو خواهد شد.(۴)
   روز جمعه موقع عصر : که آن فرزند از دانايان مشهور خواهد شد.(۵)
   شب جمعه بعد از نماز عشا : اميد است آن فرزند از ابدال ( شبيه به والدين ) باشد.(۶)
   نيز توصيه شده از نزديكي كردن در شب هاي چهارشنبه و شب اول، وسط و آخر ماه قمري و نيز شب هاي ماه گرفتگي و طوفان هاي شديد پرهيز كنند. منبع.

   ۲- شما ميتوانيد مقاله «احکام و آداب بچه دار شدن از منظر اسلام» را از اينجا، مطالعه نماييد، بسياري از آداب مستحب و مكروه را توضيح داده ايم.
   ۳-توصيه مي كنيم، چون انعقاد نطفه مسئله مهمي هست كمي قبل و بعد از ايام قمر در عقرب رو انتخاب نماييد، بهتر است ايام آخر ماه قمري نباشد. در هر حال انعقاد نطفه به عوامل و شرايط بسياري بستگي دارد. تا جايي كه به سختي نمي افتيد سعي كنيد رعايت نماييد، دعا و صدقه را نيز همواره داشته باشيد.

   وفقكم الله لكل الخير

 7. مریم

  با سلام
  ایا امیزش جهت انعقاد نطفه در چهارشنبه شب مصادف با ۲۵ شهریور ماه کراهت دارد؟
  در برخی از سایت ها قمر در عقرب شهریور از چهارشنبه ساعت ۲۰ شروع میشود و در برخی دیگر در پنج شنبه صبح زود
  تکلیف چیست؟

  1. مهدي يوسف وند

   سلام عليكم خواهر گرامي

   اختلاف محاسبه بديهي است شما بايد ببينيد كدام سايت معتبر است و همان را ملاك رجوع خود قرار دهيد.
   توصيه ما رعايت زماني هست كه در مقاله «پژوهشي پيرامون قمر در عقرب» منتشر شده است.
   لازم به ذكر است در آغاز قمر در عقرب تاثيرات كمتر است . زمان ورود قمر در عقرب طبق محاسبه پنج شنبه هنگام ظهر است و ما احتياط كرديم اندكي قبل از آن را توصيه نموده ايم. شما مي توانيد با توكل بر خدا و صدقه اقدام كنيد ولي اگر عجله اي نداريد سعي كنيد توصيه ما را رعايت نماييد و طبق جدول ارائه شده عمل نماييد. چون مسئله انعقاد نطفه بسيار مهم است. و اگر به هر دليل اقدام به مباشرت شد ، حتما صدقه دهيد و آيه الكرسي را بخوانيد!.

   وفقكم الله لكل الخير

 8. ندا

  سلام اقا ببخشید اینو از شما میپرسم و لی خیلی واجب بود.چون الان چند روزیه دنبال این مسله ام.
  من و شوهرم یک و نیم ماهی هست که به امید خدا انشاالله تصمم به بچه دار شدن گرفتم و روز تخمک گذاری من مصادف با قمردر عقرب هست و ماه های دیگه هم این شکلیه میخواستم بدونم انشاالله با توکل بخدا و صدقه دادن میشه برای انعقاد نطفه اقدام کنیم انشاالله.

  1. مهدي يوسف وند

   سلام عليكم خواهر گرامي
   تاثير مكان و زمان بر روحيه انسان امري به اثبات رسيده است. در علوم جديد همين نكته اشاره شده است كه هنگام قمر در عقرب و مانند آن همچو ماه گرفتگي و …، اين عوامل تاثيراتي را بر زمينيان خواهد گذاشت. در روايات معصومين عليهم السلام بخوبي همين نكات ظريف و دقيق مطرح شده است . حال بايد دانست اين تاثيرات ۱۰۰ درصدي نيست بلكه يك عامل محيطي است. در هر حال سعي كنيد اين هشدار را جدي بگيريد و از انعقاد نطفه و مباشرت بپرهيزيد. خداي ناكرده اگر كودك آسيبي ببيند غير قابل جبران خواهد بود!.
   بنابراين رعايت اين موارد و آداب بسيار تاكيد مي شود. كمي صبر داشته باشيد و شرايط را هم توجه كنيد.
   انشاالله فرزندي صالح و سالم داشته باشيد .
   وفقكم الله لكل الخير

 9. زهره

  سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم چرا هر سایتی روزهای قمر در عقربی که ذکر شده متفاوت است. من در حال حاضر میخواهم کاری انجام بدم و با این همه مغایرت روزها نمیدونم چیکار باید بکنم لطفا راهنمایی کنید.

  1. مهدي يوسف وند

   سلام عليكم
   در مطالب بايد توجه خود را به ميزان اعتبار سايت و نويسنده آن داشته باشيد. و بهترين راه براي شما توجه به تخصص افراد و منابع مورد استفاده آنان مي باشد.
   اندكي در قبل و بعد از ايام مشخص شده احتياط خوبست شايد يكي از علل اختلاف همين مطلب باشد و علت ديگر آنست كه برخي از افراد بدون تخصص و منبع لازم اقدام به نشر مطالب مي كنند.
   در سايت هدانا سعي شده تا جايي كه امكان دارد مطالب مستند و قوي باشند چون مورد استفاده مومنين و مومنات قرار مي گيرند.
   در هر حال شما براي امور مهم تان مي توانيد به برخي از تقويم هاي نجومي كه در بازار هست و توسط افراد كارشناس نوشته شده است (از انتشارات مطمئن) رجوع كنيد.
   ضمنا
   محاسبات انجام گرفته در مقاله قمر در عقرب با چند تقويم توسط حقير مطابقت داده شده است. بر همين اساس شما مي توانيد با اطمينان، از اين محاسبات نيز استفاده نماييد.
   وفقكم الله لكل الخير.

 10. ابوالفضل

  سلام خیلی خوبه
  اگر امکان داره در باره محاسبه ساعت دقیق سعد ونحس نیز مطلبی بگذارید و یا ایمیل کنید
  مظورم ساعت های ایام هفته مثل ساعت مریخ -شمس -زهره و…
  یا اگه کتابی رو معرفی کنید
  باتشکر فرائان

  1. مهدي يوسف وند

   عليكم السلام
   انشاالله مطالب مهمي رو بعدها در اين حوزه مطرح كنيم اما فعلا اگر در خود مقاله دقت كنيد برخي از ايامي كه مهم هستند رو اشاره كرده ايم.
   موفق باشيد.

نظرات بسته شده اند

|تماس با ما | حمایت از ما | تبلیغات | همکاری با ما |تمامي حقوق شرعاً و قانوناً براي تیم هدانا محفوظ مي باشد و نقل مطالب با ذكر منبع سبب امتنان است. © کپی رایت - هدانا HADANA.IR |

Code Center