پریود در دوران بارداری

پریود در دوران بارداری

پریود در دوران بارداری

در نوشتار قبل « استفتائات درباره پريود شدن خانم باردار و شيرده» مطرح شد از اینجا کلیک کنید و در تکمیل نوشتار حاضر مطالعه نمایید.

رساله توضیح المسائل احکام زنان

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][ زن حامله و زنی که بچه شیر می‌دهد]

مسأله 437 زن حامله و زنی که بچه شیر می‌دهد، ممکن است حیض ببیند (1).

(1) (خوئی، سیستانی:) و حکم زن حامله و غیر حامله یکسان است فقط زن حامله در صورتی که بعد از گذشتن بیست روز از اول عادتش اگر خونی ببیند که صفات حیض را دارد لازم است بنا بر احتیاط بین تروک حائض و اعمال مستحاضه جمع نماید.

(بهجت:) بنا بر اقوی، ولی اگر بیست روز از ایام عادت دیرتر بود هم وظیفه حائض و هم وظیفه مستحاضه را احتیاطاً انجام دهد.

(صافی:) ولی اگر زن حامله بعد از گذشتن بیست روز از اوّل عادتش خون ببیند و خون به صفت حیض باشد به احتیاط واجب بین تروک حائض و اعمال مستحاضه جمع کند.

(زنجانی:) ولی زن حامله در دو جهت با سایر زنها تفاوت دارد: اوّل: آن که اگر حیض وی به تأخیر بیفتد تا بیست روز از آخر عادت وی بگذرد، دیگر هر چه خون ببیند حیض به حساب نمی‌آید هر چند به نشانه حیض باشد، و اگر بعد از گذشتن ایّام عادت و قبل از بیست روز خون ببیند، چنانچه به نشانه حیض باشد حیض و چنانچه به نشانه حیض نباشد، استحاضه است، ولی در زنان دیگر خونی که پس از ایّام عادت می‌بینند، استحاضه است، هر چند به نشانه حیض باشد. در مورد خونی که در ایّام حیض یا قبل از آن دیده می‌شود بین زنان حامله و دیگر زنان، فرقی نیست. دوّم: آن که در زن حامله لازم نیست خون سه روز ادامه داشته باشد تا حیض به حساب آید.

 • توضیح المسائل مراجع مطابق با فتاوای سیزده نفر از مراجع معظم تقلید/ متن اصلی از رساله امام خمینی و مُحشی حضرات آیات: سیستانی، صافی گلپایگانی، مکارم شیرازی، نوری همدانی، شبیری زنجانی، بهجت،فاضل،  اراکی، خویی، گلپایگانی، تبریزی.

 

وظیفه زنی که در ایام بارداری، خون یا لکه بینی دارد، چیست؟

پرسش
وظیفه زنی که در ایام بارداری خونی می‌بیند که چه بسا موجب سقط جنین می‌شود، ولی هنوز سقط نشده چیست؟ آیا نماز دارد یا نه؟

پاسخ اجمالی
باید علائم خون ملاحظه شود که اگر این خون علائم حیض را نداشته و تا سه روز استمرار پیدا نکند، استحاضه است.

ضمائم:
پاسخ مراجع عظام تقلید نسبت به این سؤال، چنین است:[1]

طبق نظر آيت الله مكارم شيرازي

حضرت آیت الله مکارم شیرازی

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مد ظله العالی):
چنانچه این خون علائم حیض را نداشته و تا سه روز استمرار پیدا نکند، استحاضه است.

آيت الله صافي گلپايگانيآيت الله صافي گلپايگاني

حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی (مد ظله العالی):
باید علائم خون ملاحظه شود که آیا استحاضه است و یا حیض که اگر نشانه‌های حیض را داشت و یا در ایام حیض بود، آن را حیض قرار دهد و الا استحاضه است.

منبع: سایت هدانا برگرفته از اسلام کوئست.

لینک کوتاه مطلب: http://goo.gl/gf8k2W

*- ضمنا شما می توانید از اینجا مشترک  خبرنامه سایت شوید و جدید ترین مطالب را دریافت کنید.

حتما بخوانيد

 1. حداقل و حداكثر خون نفاس چند روز است
 2. آيا خون نفاس بايد استمرار داشته باشد
 3. پاك شدن از خون نفاس در كمتر از ده روز
 4. حكم خون نفاس براي زايمان دوقلو
 5. حكم ديدن خون قبل از زايمان
 6. حكم خون پس از سقط جنين
 7. اگر زن بعد از زايمان خون نفاس نبيند
 8. اگر خانم بعد از غسل نفاس خون ببيند
 9. حكم خونريزي طولاني مدت پس از زايمان
 10. ديدن خون بعد از زايمان تا يك ماه يابيشتر
 11. آيا مايع كيسه آب جنين نجس است


کلید:  پریود در دوران بارداری پریود در دوران بارداری پریود در دوران بارداری پریود در دوران بارداری پریود در دوران بارداری پریود در دوران بارداری پریود در دوران بارداری حکم  پریود در ماه اول بارداری پریود در بارداری چگونه است احتمال پریود شدن در ماه اول بارداری آیا زن باردار پریود میشود؟ آیا ممکن است در ماه اول بارداری پریود شویم؟ آیا در زمان حاملگی پریود اتفاق می افتد آیا در زمان بارداری پریود می شویم؟ خونریزی در زمان بارداری[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

نظر شما درباره این مطلب:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.