قرآن کریم: «...الحَمدُ لِلَّهِ الَّذي هَدانا لِهٰذا وَما كُنّا لِنَهتَدِيَ لَولا أَن هَدانَا اللَّهُ...» اعراف/43

نجس شدن حرم امامان و تطهیر آن

///نجس شدن حرم امامان و تطهیر آن

نجس شدن حرم امامان و تطهیر آن

رساله توضيح المسائل نماز

[مسأله 904 نجس کردن حرم امامان علیهم السلام حرام است]

مسأله 904 نجس کردن حرم امامان علیهم السلام (1) حرام است. و اگر یکی از آنها نجس شود، چنانچه نجس ماندن آن بی احترامی باشد، تطهیر آن واجب است، بلکه احتیاط واجب (2) آن است که اگر بی احترامی هم نباشد آن را تطهیر کنند.

این مسأله، در رساله آیت اللّه بهجت نیست

(1) (فاضل:) حرم پیامبر اکرم صلی اللّه علیه و آله و سلم و حرم امامان علیهم السلام.. (2) (اراکی، خوئی، فاضل، تبریزی، سیستانی، زنجانی:) احتیاط مستحب ّ..

(مکارم:) مسأله آلوده کردن حرم پیامبر صلی اللّه علیه و آله و سلم و امامان علیهم السلام اگر موجب هتک باشد حرام است و در این صورت تطهیر آن نیز واجب است، بلکه اگر بی احترامی هم نباشد احتیاط آن است که آن را تطهیر کنند.

توضیح المسائل مراجع مطابق با فتاوای سیزده نفر از مراجع معظم تقلید/ متن اصلی از رساله امام خمینی و مُحشی حضرات آیات: سیستانی، صافی گلپایگانی، مکارم شیرازی، نوری همدانی، شبیری زنجانی، بهجت،فاضل،  اراکی، خویی، گلپایگانی، تبریزی.

لینک کوتاه مطلب:  http://goo.gl/6j7kys

*- ضمنا شما می توانید از اینجا مشترک  خبرنامه سایت شوید و جدید ترین مطالب را دریافت کنید.

حتما بخوانيد

ويژه نامه احكام نمازکلید: نجس شدن حرم امامان و تطهیر آن نجس شدن حرم امامان و تطهیر آن نجس شدن حرم امامان و تطهیر آن نجس شدن حرم امامان و تطهیر آن نجس شدن حرم امامان و تطهیر آن نجس شدن حرم امامان و تطهیر آن نجس شدن حرم امامان و تطهیر آن نجس شدن حرم امامان و تطهیر آن

هم‌رسانی، چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید:
افسرانفیس نماکلوب
توسط | ۱۳۹۶-۱-۱۹ ۰۹:۳۶:۱۴ +۰۴:۳۰ ۹ام اردیبهشت ۱۳۹۵ ,|احكام نماز دسته بندی ها|برچسب ها:٪ s |بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه

ده + 7 =

Code Center