مطالب مشابه

2 Comments

 1. ...

  قران که عربیه و ما ایرانی ها فارس هستیم و دنیا زبونشون عربی نیست به غیراز چند کشور حالا چطوری اسلام جهانیه در حالی که نمیتونه پیامشو برسونه به دیگران

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   علیکم السلام!
   فعلا که پیامش را با این همه توطئه ها و هجمه های رسانه ای رسانده و خیل عظیمی از جهانیان مسلمان هستند!، میلیاردها مسلمان هستند که پیام قرآن را شنیده و بدان دل باخته اند، حالا کسی یارای دیدن ندارد، مشکل اوست، بخش بزرگی از آسیا و افریقا عرب زبان هستند!.
   اگر همان روحیه ای که برای یادگیری زبان انگلیسی در بین برخی از ما ها هست، چند درصد به زبان عربی بود مطمئن باشید پیام دین به گوش جهانیان بهتر از این می رسد!
   مشکل تنبلی؛ خودباختگی و بی عرضگی و بهانه گیری و غرب زدگی برخی هاست!

   بزرگان فارسی و ایران زمین مانند حافظ و سعدی و فردوسی که باعث مباهات ماست، در محضر معارف قرآن کریم نشسته و از معارف آن بهره برده اند و با زبان شیرین فارسی و عربی شعر سروده اند!… پس چو حافظی می تواند منتقل کننده این چنین پیام ارزشمندی باشد، که می گوید:«صبح خیزی و سلامت طلبی چون حافظ****هر چه کردم همه از دولت قرآن کردم»
   دارایی حافظ قرآن کریم و خدمت به این پیام الهی است.
   اما اگر شخصی ضعیف بود و گفت ما فارس هستیم و او عرب هست!، این یعنی قهقرا ! با هر زبان دیگری هم خداوند صحبت می کرد، باز عده ای نق زن بودند که بهانه بگیرند که چرا قرآن فارسی هست و عربی نیست!.
   از همه اینها گذشته پیام قرآن جهانی است یعنی همان رسالت فطری و پیام فطری هست، آنچه میان همه انسانها مشترک است فطرت است و خداوند به زبان فطرت صحبت کرده که اهل بصر و بصیرت با اندکی تامل پی به این مهم می برند.

   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

|تماس با ما | حمایت از ما | تبلیغات | همکاری با ما |تمامي حقوق شرعاً و قانوناً براي تیم هدانا محفوظ مي باشد و نقل مطالب با ذكر منبع سبب امتنان است. © کپی رایت - هدانا HADANA.IR |

Code Center