وبگاه پاسخگویی به سوالات دینی هدانا

فرو بردن آب بینی و خلط سینه

فرو بردن آب بینی و خلط سینه

فرو بردن آب بینی و خلط سینه

در نوشتار قبل «حکم فرو بردن خلط و آب بینی در روزه» مطرح شد از اینجا کلیک کنید و در تکمیل نوشتار حاضر مطالعه نمایید.

لگو رساله توضیح المسائل احکام خوراکی

مسأله ۲۶۲۹ فرو بردن آب بینی و خلط سینه که در دهان آمده، حرام نیست (۱) و نیز فرو بردن غذایی که موقع خلال کردن، از لای دندان بیرون می‌آید (اگر طبیعت انسان از آن متنفر نباشد) (۲)، اشکال ندارد.

(۱) (گلپایگانی)، (فاضل)، (صافی): فرو بردن آب بینی و خلط سینه که در فضای دهان نیامده باشد، حرام نیست ولی اخلاط بینی و سینه که در فضای دهن وارد شده ((گلپایگانی): احتیاط لازم (فاضل): احتیاط واجب (صافی): احتیاط) ترک فرو بردن آن است..

(نوری): فرو بردن آب بینی و خلط سینه که در فضای دهان نیامده حرام نیست ولی اخلاط بینی و سینه که در فضای دهان وارد شده است از فرو بردن آن در صورت توجّه و التفات، اجتناب شود..

(۲) [fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][قسمت داخل پرانتز در رساله آیات عظام: (خوئی)، (سیستانی)، (تبریزی)، (زنجانی) و (صافی) نیست]

(مکارم): رجوع کنید به ذیل مسأله ۲۶۲۷ (بهجت): رجوع کنید به ذیل مسأله.

  • توضیح المسائل مراجع مطابق با فتاوای سیزده نفر از مراجع معظم تقلید/ متن اصلی از رساله امام خمینی و مُحشی حضرات آیات: سیستانی، صافی گلپایگانی، مکارم شیرازی، نوری همدانی، شبیری زنجانی، بهجت،فاضل،  اراکی، خویی، گلپایگانی، تبریزی.

لینک کوتاه مطلب: https://goo.gl/xfUdE0

حتما بخوانيد

ویژه نامه احکام خوردن و آشامیدن

حكم فرو بردن آب دهان و خلط گلو در روزهکلید: فرو بردن آب بینی و خلط سینه فرو بردن آب بینی و خلط سینه فرو بردن آب بینی و خلط سینه[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

🔗 لینک کوتاه
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
۰ (۰ رای)

نظرات بسته شده است.