غصب مکان دیگری در مسجد و نماز در آنReviewed by مهدي يوسف وند on Apr 26Rating: 2.5

غصب مکان دیگری در مسجد و نماز در آن

رساله توضيح المسائل نماز

[مسأله 868 کسی که در مسجد نشسته]

مسأله 868 کسی که در مسجد نشسته (1)، اگر دیگری جای او را غصب کند (2) و در آنجا نماز بخواند بنا بر احتیاط واجب باید دوباره نمازش را در محل دیگری بخواند (3).

(1) (گلپایگانی، صافی:) و یا رحل گذاشته.. این مسأله، در رساله آیت اللّه بهجت نیست (زنجانی:) کسی که در مکانی نشسته؛ مسجد باشد یا نباشد..

(2) (سیستانی:) اگر دیگری او را بیرون کرده و جای او را اشغال کند..

(3) (خوئی، گلپایگانی، صافی، تبریزی:) نمازش باطل است. (تبریزی: مگر آن که شخص اوّلی از آنجا اعراض کند). (سیستانی، نوری:) نمازش صحیح است اگر چه گناه کرده است.

(زنجانی:) نمازش به احتیاط مستحب باطل است.

توضیح المسائل مراجع مطابق با فتاوای سیزده نفر از مراجع معظم تقلید/ متن اصلی از رساله امام خمینی و محشی حضرات آیات: سیستانی، صافی گلپایگانی، مکارم شیرازی، نوری همدانی، شبیری زنجانی، بهجت،فاضل،  اراکی، خویی، گلپایگانی، تبریزی.

*- ضمنا شما می توانید از اینجا مشترک  خبرنامه سایت شوید و جدید ترین مطالب را دریافت کنید.

حتما بخوانيد

ويژه نامه احكام نمازکلید: غصب مکان دیگری در مسجد و نماز در آن غصب مکان دیگری در مسجد و نماز در آن غصب مکان دیگری در مسجد و نماز در آن گرفتن جای دیگری در مسجد غصب مکان دیگری در مسجد و نماز در آن غصب مکان دیگری در مسجد و نماز در آن غصب مکان دیگری در مسجد و نماز در آن غصب مکان دیگری در مسجد و نماز در آن غصب مکان دیگری در مسجد و نماز در آن غصب مکان دیگری در مسجد و نماز در آن