درباره نویسنده

حجت الاسلام مهدی یوسف وند

حجت الاسلام مهدی یوسف وند

-مدرس حوزه و بنیانگذار سایت هدانا/ -تحصیل در محضر جمعی از مراجع و بزرگان حوزه علمیه قم./-الْحَمْدُ للّه توفيق نصيب شد، كه درباره ي معارف هدايت بخش اهل البيت عليهم السلام مطالبي را همراه با تیم خوب هدانا برای شما بنويسیم. امیدواریم مورد توجه شما همراهان عزیر قرار بگیرد.

مطالب مشابه

8 Comments

 1. یه زن

  خوشبحال خانم شما
  شوهرمن اگه یبار مینشست باهام حرف میزد انقد غصه تودلم نبود ولی من باید عمرمو باکسی تلف کنم که ازش متنفرم نمیگم صرف کسی چون این جور زندگی کردن تلف کردن عمره
  اگه بخوام برم میوه دلمو ازم جدا میکنن چون یه زنم و حق ندارم بچمو نگه دارم اینم خدا گفته
  خدانگهدارتون

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   مهدي يوسف وند

   سلام علیکم خواهر گرامی
   امیدوارم خداوند مهر و محبت را به زندگی شما بدهد.
   طلاق منفور هست نزد خدا و منفور تر این هست که بنده خوبش مورد ظلم واقع شود. آقایون باید بیشتر مراقب همسرشون که هدیه خداست باشند.
   حق حضانت بچه هم در اوایل با مادر و پس از آن با پدر هست برای اینکه شما یهتر متوجه شرایط اجتماعی و اقتصادی جامعه هستید و نیاز به سرپرستی و حمایت بیشتر هست، مگر اینکه پدر صلاحیت نداشته باشد!. اصل طلاق ناپسند هست، و بدیهی است که فرزند آسیب می بیند در هر حال حداقل پدر موظف هست با تامین زمینه های اقتصادی و حمایتی کاری کند که فرزند آسیب بیشتر نبیند، پس گفتار خداوند درست هست.

   در هر حال از اینکه مخاطب سایت هدانا هستید خدا رو شکر می کنیم، و دعا می کنیم که انشاالله خداوند مهر و محبت را به زندگی شما عنایت کند، امیدوارم این ناملایمت ها هم موقتی و زودگذر باشد، با مشاوره می توانید بهتر زندگی را مدیریت کنید، فراموش نکنید که تمام انسانها قابلیت تغییر را دارند، پس با دعا و مشاوره و تغییر سبک زندگی زمینه تغییر را در همسرتان ایجاد نمایید.
   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ
 2. یه زن

  اره عیب از خودمه که مثه بقیه دخترا بی حجاب نبودم بی نماز نبودم اهل گناه وصحبت بانامحرم نبودم اگه بی قیدوبی بندوبار بودم خوشگذرونیامو میکردم اخرشم میگشتم دنبال کسیکه دلم میخواد عین احمقا همش گفتم گناهه گناهه و نصیبم یه مرد ریشوی ظاهرا مذهبی شد که هیچی حالیش نیست مشاوره هم بهم گفت طلاقت و بگیر
  اصل دین خوبه اگه بزارن و بارفتاراشون ادم و انقد زده نکنن

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   ببینید قطعا خانم ها قابل احترام هستند، و مخصوصا خانم هایی که با خدا هستند،خانم هایی مثل شما که مومن و عاشق اهل البیت علیهم السلام هستند، از نظر ما جایگاه بی نظیری دارند.
   هیچ کسی حق ندارد به یک حانم توهین کند، یا او را نا راحت کند، خب حرف دین واقعا همین هست… اما متاسفانه بعضی از ما آقایون با رفتارمون حالا چه با اسم مذهب چه بدون اون باعث بدبین شدن خانواده می شویم، واقعا متاثر کننده هست!. بنده به شما حق می دهم که ناراحت باشید و عذر خواهی هم می کنم، اما باور کنید رفتار ما ها نوعا به تربیت خانوادگی و تربیت اجتماعی ما بر می گردد، ای کاش همه ما به دستورات پیامبر صلوات الله علیه عمل می کردیم، تمام آسیب های فردی و اجتماعی ما بخاطر دور شدن از دین هست.
   از بی بند و باری و گناه هم هیچ کسی به سعادت نرسیده و نخواهد رسید، این حرف های شما هم از سر ناراحتی هست، حق می دهم، قطعا روحیه خوب و ایمانیتون رو حفظ کنید، توکلتون به خدا رو از دست ندهید، حتما خدا یاور خوبی برای مومنین هست، باور کنید مسیر سعادت فقط راه خداست.
   ما هم دعا می کنیم انشاالله مشکل شما به همین زودی به بهترین وجه حل بشود، در این مشکلات خوب هست از نزدیک با یک دوست یا مشاور خوب و مومن بیشتر صحبت کنید، تا به شما آرامش بیشتر و راهنمایی بهتری بدهند.
   وفقکم الله لکل الخیر.

   پاسخ
 3. یه زن

  دیگه از اسلام متنفر شدم کاش مسلمون نبودم تا مجبور نبودم یه مرد کثیف و تحمل کنم وراحت بهم بگه طلاقت نمیدم برو به هرکی میخوای بگو
  کاش قانونامون یکم خوب بود مگه یه رن چقد تحمل داره حرف بزنیم میگن بچه را بهت نمیدن قشنگیش اینجاست که اخرسر میگن زنه خراب بود رفت

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   اولین اشتباه این هست که ما نقص های خودمون رو نمی بینیم!، و دنبال مقصر جلوه دادن دیگران هستیم، یا مقصر کردن دین، مگر واقعا چقدر شما دین رو در زندگی پباده کردید، یا چقدر اون روزی که می خواستید ازدواج کنید پایبندی همسرتون به دین رو بررسی کردید!!!، خب عروسی های ما، و هزاران مورد دیگری که می بینیم هیچ بویی از دین نبرده، اگر که خوش بگذرد از انتخاب و بی دینی ماست! اما تا نا ملایمتی پیش بیاد، مقصر دین می شود!!.
   همه ما در قبال انتخابمان مسئول هستیم، حتما مشکل شما با مشاور حل می شود ، قبل از هر چیزی و هر تصمیمی سعی کنید حضوری با یک مشاور به بحث بنشینید، قانون هم راهکارهای خودش را دارد که با مشورت با یک وکیل خبره مشکل برطرف می شود. در هر حال پیام دین مشخص هست، پیامبر مهربانی (صلوات الله علیه) فرمودند:
   به زن خود خدمت نكند، مگر صدّيق، يا شهيد، يا مردى كه خداوند خير دنيا و آخرتِ او را بخواهد .بحار الأنوار : ۱۰۴/۱۳۲/۱ .
   آیا شما در این روایت عیبی می بینید!، باور کنید که اگر عیبی هست در ماست که به دین و این روایات در زندگی عمل نمی کنیم!.
   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ
   1. مظلوم

    من با شوهرم بدون هیچ مراسمی عقد کردم ۱۸سالم بیشتر نبود تو زندگی تو هرشرایطی باهاش همگام شدم اذیت های خانواده ش رو تحمل کردم وقتی مشکل مالیش تموم شد آقا به اصطلاح فیلش یاد هندوستان کرد رفت سراغ یه زن هرزه بی عفت دختر۱۰سالش رو ول کرد رفت ترک منزل کرد به اجبار خانواده پشتم خالی کردن به زندگی برگشتم حالا این آقا کارش به جایی رسیده که کتک فحاشی توهین تحقیر شده هر روز کارش به بد نم آسیب میرسونه بچه ام رو که بچه خودش بدرفتاری آزار جسمانی میده من یه زن بی پناهم که شرایط مالی ندارم جدا شم بچم داره دچار عقده های روحی میشه خودم داغون دارم میشم بخوام دادخواست طلاق بدم هزینش ندارم کی به داد مظلوم میرسه واقعا شما مسلمونین که فقط پول میبینین یه زن مثل من عین بر ده ها شده از نوع من خیلی زیاده 😢

    پاسخ
    1. مهدي يوسف وند

     مهدي يوسف وند

     سلام علیکم خواهر گرامی
     پیام شما رو کامل خواندیم، واقعا متاثر شدیم، شوهرانی که این چنین در حق همسرانشان ظلم می کنند عاقبت خوبی نخواند داشت!. پناه بر خدا.
     ببینید در تمام دنیا افراد همسران خوب و بد هستند، کاملا مشخص هست کسی که اینطور زنش رو اذیت کند، بویی از دین و خدا نبرده! هیچ شکی نیست.
     از جهت قضایی ه م می توانید پیگیری کنید، خدمات رایگانی هم دارند که حتما به شما کمک می کند. توصیه می کنیم از نزدیک با یک مشاور هم گفتگو کنید. از شماره تلفن ۱۲۳ مشاوره های رایگان اجتماعی هم می توانید استفاده کنید، به شما در بسیاری از موارد مطابق شرایطتان کمک می کنند.
     وفقکم الله لکل الخیر

     پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

| تمامي حقوق شرعاً و قانوناً براي تیم هدانا محفوظ مي باشد و نقل مطالب با ذكر منبع سبب امتنان است. © کپی رایت - هدانا HADANA.IR |

Code Center