مطالب مشابه

2 Comments

 1. یگانه

  من مدتی است که باپسری درارتباط هستم .به قصد آشنایی بوده است.ولی الان به این نتیجه رسیده ام که رابطه ام حرام است و این رابطه راکنارگذاشته ام .فقط به قصد رضای خداولی اطرافیان میگویندصحبت بانامحرم وقتی به گناه نیوفتی حلال است .ولی گناه نکردن دراین رابطه ی طولانی وابراز عشق نکردن غیرممکن است .وعلاقه ی بین مادوطرفه است .میخواهم بدانم ایا دراین جدایی ممکن است دیگر همه چی به روال گذشته برنگردد.یا سردی وجدایی بین ما به وجود بیاید یا نه.

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   ارتباط با نامحرم غیر از طریق شرعی جایز نیست.
   مسائل شرعی را نباید از اطرافیان غیر متخصص بپرسید، چون ارزش و اعتباری ندارد!، همین صحبت ها و ابراز محبت ها به نامحرم همین ها گناه هست!. علاوه بر این گفتگویی که زمینه مفسده را دارد و باعث می شود که دو طرف به گناه بیفتند نیز حرام می باشد.
   در ثانی بر فرض یک گفتگو ساده بدون اینکه به گناه بیفتند، نه اینکه مدتها با هم دوستی و … داشته باشند، خب بدیهی هست که حرام هست و باعث دلبستگی های حرام می کند!. لازم است حتما بخشی از آشنایی در دوران نامزدی(صیغه شرعی) باشد.
   اصلا پسندیده نیست که همسر آینده را عادت به صحبت با نامحرم خارج از چهار چوب شرع کنیم، همین باعث شکست قبح گناه و بی اعتمادی در آینده هست.
   اگر کسی با گناه دنبال خوشبختی بود، مطمئن باشید هیچگاه نخواهد رسید، و گناه در زندگی مانع ایجاد می کند، گزینه های خوب را برای ازدواج دور می کند!.
   شما به وظیفه دینی خودتان عمل کنید و از خداوند بخواهید که آنچه به صلاح شما هست را مقدر کند!. قطعا سعادت و خوشبختی در گناه نیست. حتما مطرح کنید تا اینجا هم که ارتباط بوده یک شناخت نسبی از هم بدست آمده، اگر واقعا در قصد ازدواج جدی هستند و بهانه شرایط را ندارند، لازم هست بقیه مراحل شناخت در چهار چوب خانواده ها و شرع باشد، بغیر از این مسیر به صلاح نیست و آسیب زاست برای هر دو طرف!.
   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

|تماس با ما | حمایت از ما | تبلیغات | همکاری با ما |تمامي حقوق شرعاً و قانوناً براي تیم هدانا محفوظ مي باشد و نقل مطالب با ذكر منبع سبب امتنان است. © کپی رایت - هدانا HADANA.IR |

Code Center