درباره نویسنده

حجت الاسلام مهدی یوسف وند

حجت الاسلام مهدی یوسف وند

-مدرس حوزه و بنیانگذار سایت هدانا/ -تحصیل در محضر جمعی از مراجع و بزرگان حوزه علمیه قم./-الْحَمْدُ للّه توفيق نصيب شد، كه درباره ي معارف هدايت بخش اهل البيت عليهم السلام مطالبي را همراه با تیم خوب هدانا برای شما بنويسیم. امیدواریم مورد توجه شما همراهان عزیر قرار بگیرد.

مطالب مشابه

4 Comments

 1. صبا

  من همیشه ۴ ۵ روز قبل و بعد از عادت ماهانه ترشحات زرد رنگ می بینم حکم این ترشحات چیست

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   اگر ترشحات دیده شده، خون و مرتبه ضعیف خون نیست،پاک است و اگر خون است، یا مرتبه ضعیف خون، و قبل از حیض سه روز پشت سر هم استمرار ندارد، استحاضه می باشد. پس از حیض هم تا روز ۱۰ اگر مرتبه ضعیف خون هست، باید حیض حساب کنید. مثلا روز شش پاک شدید و روز ۷ و ۸ ترشح زرد رنگ (خون ضعیف شده) دیدید، عادت شما ۸ روزه است و پس از پاک شدن در روز ۸ غسل حیض می کنید.
   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ
 2. نصیری

  سلام.دوره های حیض من به علت یک اختلال، بعد از ده روز تمام نمیشد و ادامه می یافت و من به حکم استحاضه عمل میکردم. اما این بار پس از ده روز فقط ترشحات زرد می دیدم که نمی دانستم استحاضه است یا ترشحات معمولی بدن؟ در صورت مواجه شدن با چنین وضعیتی، حکم نمازهای من چیست؟
  همان طور که عرض کردم، چند هفته است لکه های زرد میبینم، اما امروز این لکه ها به قرمز مایل و سپس تبدیل به خون شدند.با توجه به اینکه هنوز یک ماه از شروع عادت قبلی‌ام نگذشته و نمیدانم صاحب چه نوع عادتی هستم، آیا من حائض هستم یا مستحاضه؟
  مرجع:حضرت آیت الله خامنه‌ای

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   مهدي يوسف وند

   سلام علیکم

   ۱-در جایی که ترشحات زد رنگ ، خون یا مرتبه ضعیف خون باشند، استحاضه است، و اگر خون نباشد، یا شک داشته باشید، پاک است.

   ۲- در فرض سوال، اگر عادت ماهیانه منظم ندارید، لکه هایی را مشاهده نماید باید رجوع به صفات و نشانه ها کنید و خون هایی که نشانه و صفات حیض را دارد، حیض است(به شرطی که از سه روز کمتر و از ده روز بیشتر نباشد و فاصله دو حیض کمتر از ده روز نباشد) و در غیر این صورت، احکام استحاضه را دارد.
   لطف کنید احکام زنان مضطربه را درسایت مطالعه کنید
   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

| تمامي حقوق شرعاً و قانوناً براي تیم هدانا محفوظ مي باشد و نقل مطالب با ذكر منبع سبب امتنان است. © کپی رایت - هدانا HADANA.IR |

Code Center