زن اگر با غیر شوهر به اشتباه نزدیکی کند

زن اگر با غیر شوهر به اشتباه نزدیکی کند

نکته: زنا عده ندارد. اما اگر زنی به اشتباه با غیر همسر آمیزش کند حکم آن در ادامه مطرح می شود.

رساله توضيح المسائل زن و شوهر

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][مسأله ۲۵۳۶]

مسأله ۲۵۳۶ اگر با زن نامحرمی (۱) به گمان این که عیال خود اوست نزدیکی کند چه زن بداند که او شوهرش نیست ، یا گمان کند شوهرش می باشد، باید عدّه نگه دارد (۲).

(۱) (سیستانی ): اگر با زنی که همسرش نیست ..

(۲) (مکارم ): زن باید عدّه نگه دارد ( به مقدار عدّه طلاق )، خواه زن بداند که او شوهرش نیست یا نه . و اگر مرد می داند که آن زن همسرش نیست ولی زن او را شوهر خود می داند در این صورت نیز بنا بر احتیاط واجب باید عدّه نگهدارد.

[مسأله ۲۵۳۷]

مسأله ۲۵۳۷ اگر با زنی که می داند عیالش نیست زنا کند، چنانچه زن نداند که آن مرد شوهر او نیست ، بنا بر احتیاط واجب باید عدّه نگه دارد (۱) این مسأله ، در رساله آیت اللّه (بهجت ) نیست.

(۱) (اراکی ): چنانچه زن بداند که آن مرد شوهر او نیست ، عدّه ندارد ولی چنانچه گمان کند آن مرد شوهر اوست و یا احتمال بدهد، بنا بر احتیاط واجب باید عدّه نگه دارد.

(گلپایگانی )، (صافی ): چنانچه زن بداند که آن مرد شوهر او نیست ، لازم نیست عده نگه دارد و در صورتی که زن گمان کند شوهرش می باشد احتیاط لازم ( (صافی ): احتیاط مستحب ّ) نگه داشتن عدّه است .

(خوئی )، (تبریزی ): چه زن بداند که آن مرد شوهر او نیست ، یا گمان کند شوهرش می باشد، لازم نیست عدّه نگه دارد.

(زنجانی ): چه زن بداند که آن مرد شوهر اوست یا گمان کند شوهرش می باشد، لازم نیست عدّه نگهدارد.

(سیستانی ): [چنانچه ] زن بداند که آن مرد شوهر او نیست ، لازم نیست عده نگهدارد؛ ولی اگر گمان کرد که شوهرش می باشد، احتیاط واجب آن است که عده نگهدارد.

(مکارم ): رجوع کنید به ذیل مسأله.

*- ضمنا شما می توانید از اینجا مشترک  خبرنامه سایت شوید و جدید ترین مطالب را دریافت کنید.

حتما بخوانيد

*- ويژه نامه احکام ازدواج 

ویژه نامه احکام زن و شوهر

  1. ازدواج در زمان عده
  2. زنانی که عده ندارند
  3. مدت عده طلاق چقدر است
  4. عده ازدواج موقت چقدر است
  5. عده زن حامله چقدر است
  6. آیا زنی که حامله نمی شود عده دارد
  7. عده وفات شوهر چقدر است
  8. ترک زینت در ایام عده وفات

نحوه خواندن صیغه ازدواج دائم (متن+ترجمه)

نحوه خواندن صیغه ازدواج موقت(متن+ترجمه)کلید: زن اگر با غیر شوهر به اشتباه نزدیکی کند زن اگر با غیر شوهر به اشتباه نزدیکی کند زن اگر با غیر شوهر به اشتباه نزدیکی کند زن اگر با غیر شوهر به اشتباه نزدیکی کند زن اگر با غیر شوهر به اشتباه نزدیکی کند زن اگر با غیر شوهر به اشتباه نزدیکی کند زن اگر با غیر شوهر به اشتباه نزدیکی کند زن اگر با غیر شوهر به اشتباه نزدیکی کند زن اگر با غیر شوهر به اشتباه نزدیکی کند 

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

نظر شما درباره این مطلب:

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت هدانا منتشر خواهد شد.

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.