مطالب مشابه

4 Comments

 1. زهرا

  با سلام, آیا به نظر شما برای موجه کردن روزه نگرفتن اینکه مسافتی را طی کرده و به دلیل اینکه حکم ممسافر را پیدا میکنیم روزه را افطار کنیم مطابق با منطق و عقل است؟!!!!! آیا این گول زدن خود و خدا نیست؟!!!!

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   حکم روزه مسافر مطابق با منطق و عقل هست!… اگر کسی مسافر شد حالا چه کار لازمی داشت به سفر رفت یا برای تفریح رفت حکم یکی است! و روزه در سفر با هر نیتی باطل هست! حکم خداست، حالا چه اصراری هست که این را به گونه ای دیگر ببینم! … اما مومنین در هر حال سعی می کنند از مسافرت های غیر ضروری اجتناب کنند تا از ثمرات این ماه بهره ببرند.
   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ
 2. زهرا

  من یک دانش اموز دهمی هستم و تاکنون بسیاری از روزه ها را در ماه مبارک نگرفته ام به گونه ای که اگر بخواهم دوماه هم به ازای هر روز روزه بگیرم تا رمضان سال اینده تمام نمیشود….باید چه کنم….ایا اگر توبه کنم و شروع به گرفتن روزه هایم کنم ایا لازم است باز هم قضای روزه ها را به جای اورم؟!؟؟؟

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   حتما باید توبه کرد و در آینده روزه ها را افطار نکنید!.
   تمام روزه های گرفته نشده را باید قضا کنید.
   اگر از عمد روزه را نگرفته اید باید کفاره هم بدهید.
   به صرف توبه قضا ها از عهده شما خارج نمی شود. حتما لازم نیست که کفاره را تا رمضان سال بعد بگیرید.
   قضا ها را سعی کنید تا رمضان سال بعد بگیرید، اگر تا رمضان سال بعد قضا نکردید باید برای هر روز روزه قضا که از رمضان قبل تا رمضان بعد نگرفته اید ۷۵۰ گرم مد طعام به فقیر به عنوان کفاره تاخیر بدهید.

   لطف کنید در قسمت جست و جو، بحث قضا روزه، بحث کفاره، بحث کفاره تاخیر را در سایت پیدا کنید و بخوانید یا به بخش احکام روزه سایت مراجعه نمایید.
   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

|تماس با ما | حمایت از ما | تبلیغات | همکاری با ما |تمامي حقوق شرعاً و قانوناً براي تیم هدانا محفوظ مي باشد و نقل مطالب با ذكر منبع سبب امتنان است. © کپی رایت - هدانا HADANA.IR |

Code Center